Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha nem kaptam pénzt...

Normális, ha nem kaptam pénzt különköltözéskor?

Figyelt kérdés

Albérletbe mentünk, be van bútorozva, szóval ilyesmikre nem volt szükségünk. Egy-egy törölközőt kaptunk, meg egy csomag konyharongyot.

Nincs rossz viszonyom a szüleimmel, ünnepekkor ajándékozzuk egymást kisebb értékben.

Viszont döbbenten hallom, hogy az lenne a normális, hogy a szülők anyagilag besegítenek, ha a gyerek költözik. Igaz, hogy eltartottak 19 évig, még elvégeztem a sulit, de másokat is.

Nem gazdag a családom, de nem is szegények (300 ezer 3 főre, saját, hitelmentes ház, városon)


2016. jan. 20. 13:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam pénzt, segítettek a költözésben, és ennyi. Örültem, hogy ennyivel is tudtak segíteni, hogy elhozták a cuccaimat 250 km-re, és szabadnapot vettek ki emiatt.
2016. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%

most le leszek pontozva, de nálunk jól álltak anyagilag a szülők/nagyszülők,a ház árába is adtak bele+edènyeket ès konyhabútort is kaptam amikor elköltöztem. nyilván ha nem tehettèk volna meg,akkor nem adnak semmit.de ha megtehettèk ,akkor mièrt ne?mièrt zavar ez másokat?

nekem mèg nincsenek akkora gyerekeim,hogy ez aktuális legyen,de ha úgy állunk majd a fèrjemmel,akkor mi is fogjuk őket segíteni.a mai világban,magyar fizetèsekkel nagyon nehèz önállósodni egy pályakezdő fiatalnak...nem èrtem mièrt fáj ez valakinek,hogyha mást támogattak? a kèrdező meg nèhány kommentelő is úgy csinál,minthogyha ez valami főben járó bűn lenne ..

volt megtakarított pènzük.kinek kellett volna adniuk,a postásnak?

2016. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elvárni nem lehet és felesleges máshoz hasonlítani a helyzetet, hiszen nem él mindenki azonos körülmények között.

Engem is rengeteg dologgal segítettek, egyrészt mert anyagilag belefért nekik, másrészt mert nem szűntem meg a gyerekük lenni azáltal, hogy különköltöztem és önálló életet kezdtem.

2016. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
16%
Write 6 more characters to post to Facebook
2016. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Normális.
2016. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
15%
Hát, ha ilyen bunkók a szüleid, akkor miért nem mondtad nekik, hogy b---tok meg és hol a pénz ?
2016. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális hogy ott segítenek ahol tudnak.

Ha konyhafelszerelést, törülközőt, ilyesmit adnak, az is tökéletes, csak legyen gyakorlati haszna.

2016. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
26%

Őszintén, mit vártál tőlük, hogy fizessék ki a bérleti díjat hónapokra előre?


Nem volt elég, hogy 19 évig eltartottak, még a saját fizetésed mellé odaadják az övéket is?

2016. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Szerinem normális.


Ha már elköltözik az ember, feltehetőleg elég érett ahhoz, hogy eltartsa magát, nem pedig továbbra is a szülőkre hagyatkozik az anyagiakban.


Amikor elköltöztem otthonról, félig-meddig felszerelt albérletet tudtam csak kivenni, kaptam otthonról pár edényt, ágyneműt, törölközőt és pár kést, villát, kanalat. Semmi többet, de nem is fogadtam volna el semmi mást.


Elvégre a költözésem arról szólt, hogy önállósodok, abba nekem nem fér bele az anyagi támogatás a szülők részéről.

2016. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
74%
Na álljon meg a menet. Normális, ha nem kap a gyerek pénzt, ahogy az is normális, ha kap. Ez az "az lenne a normális, hogy a szülők anyagilag besegítenek" - duma baromi jól hangzik, de nézd már meg kérdező, hogy kiktől hallottad ezt? Nem azoktól, akik 200ezres ájfónt kaptak, mert méltóztattak elvégezni a 8 általánost 10 év alatt? Azokat miért nem hallod meg, akiknek 14 éves koruk óta dolgozniuk kell, különben éhendöglik a család? Pedig sokkal többen vannak, mint gondolnád, és szerintük az a normális, hogy a gyerek ahol tudja, támogatja a szüleit, és a fizetése 3/4-ét (vagy egészét) leadja, hogy a testvéreivel együtt tudjanak miből zabálni. Nyilván ez a két véglet, egyik se jó, de érdemes kinyitni a szemed, és mindkettőt észrevenni. Innentől pedig egész könnyű belőni, hogy mi a normális, és mi nem az... Mindent összevetve az a normális, ha a szülő a lehetőségeihez mérten támogatja a gyerekét (szem előtt tartva azt, hogy ne azt tanulja meg a gyerek, hogy minden a feneke alá pottyan egy csettintésre, mert ezekből lesznek az igazi szerencsétlen életképtelen lúzerek. Most nem fejtem ki, hogy hogy is működik ez, de komolyan mondom: nézd meg őket 10 év múlva, h hol lesznek, és mennyire lesznek boldogok és kiegyensúlyozottak.). Mindent összevetve felnőttként elvárni az anyagi támogatást semmiképpen sem normális. Lehet esetleg számítani rá, vagy lehet, hogy jólesne, de elvárni a pofátlanság teteje. Kérdező, barátkozz meg a ténnyel, hogy mindig lesznek nálad jobb anyagi helyzetben lévők, és olyanok, akiket sokkal nagyobb mértékben támogatnak, mint téged... de ha nem csak ezekre vagy hajlandó figyelni, hanem a másik oldalra is, akkor reálisabban fogod látni a helyzetedet, és irigykedés helyett hasznosabb dolgokra fordíthatod az energiáidat.
2016. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!