Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha nem kaptam pénzt...

Normális, ha nem kaptam pénzt különköltözéskor?

Figyelt kérdés

Albérletbe mentünk, be van bútorozva, szóval ilyesmikre nem volt szükségünk. Egy-egy törölközőt kaptunk, meg egy csomag konyharongyot.

Nincs rossz viszonyom a szüleimmel, ünnepekkor ajándékozzuk egymást kisebb értékben.

Viszont döbbenten hallom, hogy az lenne a normális, hogy a szülők anyagilag besegítenek, ha a gyerek költözik. Igaz, hogy eltartottak 19 évig, még elvégeztem a sulit, de másokat is.

Nem gazdag a családom, de nem is szegények (300 ezer 3 főre, saját, hitelmentes ház, városon)


2016. jan. 20. 13:18
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Nekik ezt nem mondom persze, nyilván meg volt az okuk, addig eszembe se jutott, hogy nem ez a normális, amíg nem tudtam, hogy másoknak szoktak segíteni.
2016. jan. 20. 13:19
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, elvárni nem lehet semmit. Felnőtt vagy, önálló életet élsz, gondolom dolgozol. Amit kapsz, köszönd meg. Az hogy más mit kapott, az meg az ő dolga.
2016. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

Akinek tudnak segitenek, akinek nem tudnak nem.

En se kaptam penzt hozza annakidejen, igaz nem is volt mibol, evoeszkozoket, fazekakat, torulkozot ilyesmit igen.


A sajat plane hitelmentes haz meg azert szerintem gazdag. Az en szuleimnek nincs sajat ingatlanja, es nekem sincs, most hogy nyugdijasok en segitek nekik a lakhatasban.

2016. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

Én még annyit sem kaptam mint te...


Ez a duma, hogy 'letartottak', a gyereket vállal jobb esetben nem így fogja fel, hogy most 'el kell tartanom'.


Ha lesz gyerekem és anyagilag megengedhetem egész életemben támogatni fogom ha szüksége lesz rá...


Sokan úgy beszélnek a gyerekről, mint valami haszonállatról.

2016. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%
Egy forintot nem kaptam, amikor különköltöztem, mégis miért kaptam volna???
2016. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ilyen hogy "az a normális", nyilván sok szülő támogatja a gyerekét amennyire csak tudja, de inkább cuccal (konyhafelszerelés, ágynemű, lakástextil, esetleg bútor) mint konkrétan pénzzel. Illetve ha eddig adtál haza pénzt, akkor ezután nekik is megnő(het)nek a kiadásaik. Nekem az furcsa hogy benned megfogalmazódott ez a kérdés.
2016. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha a szülő tud és akar segíteni, de elvárni semmiképpen nem lehet.
2016. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárható semmilyen segítség sem. Persze sok minden függ a körülményektől is. Mikor anno nővérem költözött külön többszáz kilóméterre az egyetem végett, kollégiumot nem kapott, így albérlet lett, természetesen amivel lehetett segítették itthonról. Mikor viszont engem kapott el a geller siheder koromban, hogy már pedig én külön költözöm (18 voltam és fene mód önérzetes), akkor bizony kerek perec közölte Anyám, hogy ha felnőtteset akarok játszani, oldjam meg magam. Ugyanis nem volt muszáj eljönnöm, sőt, határozottan ellenezte, leginkább a suli miatt nyilván. Igaza is volt természetesen. Tehát azért nagyon nem mindegy, miért is repül ki a gyermek a fészekből ugye.

Hasonlítgani a különböző családokat pedig végképp nem éri meg, hiszen van ahol a nagyon szegény szülő is támogatja a gyerekét erején felül és van akik nem teszik, pedig nem jelentene gondot nekik.

A segítség mindig egy nagylelkű gesztus, de sohasem kötelesség.

2016. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy különköltözik az ember, azt jelenti, hogy elkezdi a saját, önálló kis életét. Ergo az a normális, ha ezt ő maga finanszírozza és senkinek sem tartja a markát.

Persze ahol tud és akar segíteni a szülő, jó dolog. De semmiképp sem elvárható.

2016. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
nálunk párom szülei, anno az ő születésekor kötöttek egy olyan babkötvényt és az azóta összegyűlt pénzt adták oda neki a költözéskor, édesanyám meg beszállt a bútor vásárlásnál és adott jópár hasznos holmit. Mit azt ad amit tud és szerintem a sima fazekak/takarók/törülköző is épp olyan hasznos és jó, mint a pénz addig amíg szeretet van benne.
2016. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!