Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elhivjam a szuleim...

Szerintetek elhivjam a szuleim a szalagavatomra?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy elkoltoztem a szuleimtol 2 eve,azota a paromnal lakom,a kozepiskola mellett dolgozom tisztessegen.En meleg vagyok es a szuleim illetve a csaladom ezt nem tudtak elfogadni ezert otthagytam oket,nem tartok ilyen emberekre igenyt,akik nem tudnak feltetelek nelkul szeretni.Ami kellett osztalypenzt illetve tankonyveket fizetni meg ilyenek azokat en a sajat keresetembol fizettem az utobbi evekben.A baratom egyertelmuen ott lesz,mert ra szamithattam mindig es mindenkor mindenben,o fogadott be a sajat lakasaba es nagyon szeretjuk egymast mar 3 eve.A barataim is ottlesznek velem,viszont nem tudok donteni,hogy a csalad kapjone meghivot.En nem haragszom rajuk amiert nem szeretnek engem,de azert jolesne ha ottlennenek es tapsolnanak mikor ramtuzik a szalagot..Tanacsotokat szeretnem kerni,hogy mi lenne a helyes ezekutan?Kerdeses hogy eljonnenek-e ugy hogy a baratom is ottlesz.Karacsonykor sem talalkoztunk,mert nem hivtak haza a szentestei vacsorara,de nem is hianyzott annyira a csalad.Nekem mar van sajat csaladom..Szoval varom hogy ti mit tennetek a helyzetembe? 19/F
2016. jan. 18. 11:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én se lennék odáig a hírtől,hogyha a kamasz gyerekem bejelentené,hogy meleg.

de basszus azért elég erős emiatt kirakni az utcára..attól még ugyanúgy a gyerekük maradsz. jobb lett volna, hogyha hazudsz nekik erről évtizedekig?

nekem az egyik rokonom majd 40 évesen vallotta be, hogy meleg. de előtte már halálra szekálták a szülők, hogy mikor lesz már felesége, mikor lesz már gyerek, mikor mutat már be végre valakit otthon?

szerintem sokkal tisztább,hogyha inkább elmondja az ember időben, nem hagyja reménykedni a szülőket.


ha ki szeretnél békülni a szüleiddel, akkor egy jó lehetőség most,hogyha ezzel nyitsz feléjük,hogy adsz nekik meghívót. de ha nem szeretnél velük kibékülni, akkor ne adj. csak azért mert ott lesznek a többiek szülei, még ne hívd meg őket..csak akkor,hogyha tényleg szeretnéd,hogy ott legyenek. :)

bár én úgy gondolom nekik kéne nyitni feléd és bocsánatot kérni. de te is megteheted a nyitást.

2016. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amikor a 'díszeleg' kifejezést használtam, semmit negatív felhangot nem értettem bele.
2016. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Azt mondod, hogy te nem utálod őket, attól még, amit tettek, mert a szüleid, szóval szerintem ez egy jó gesztus lenne, hogy kibékülhessetek. Biztos neked is jó lenne, ha tudnád, hogy rendben vagy a szüleiddel, de azért mond meg nekik mindenképp, hogy a barátod is ott lesz, és csak akkor menjenek el, ha ők ezt el tudják fogadni, vagy legalább képesek nem tudomást venni róla. Persze ez attól is függ, hogy próbáltál e már velük békülni, ha te már többször is megpróbáltad, de ők semmiképp nem tudnak téged így elfogadni, akkor szerintem jobb ha megmondodm hogy nem haragszol rájuk, de te többet nem fogsz nyitni feléjük, de ha ők bármikor úgy érzik, hogy képesek elfogadni, te nyitottan állsz hozzájuk. (legalábbis én úgy vettem ki, hogy naggyából így érzel)
2016. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Fogadd el, hogy az ő értékrendjük és a Tied között feloldhatatlan ellentét van. Elsőként az írásos vagy távbeszélgetéses kommunikációval próbálkozz, ott is kerüld az érzékeny témákat.


Feltétel nélküli szeretet nem lehet elvárni, pl. ha aljas bűncselekményt követnék el, én sem számítanék a család toleranciájára.


Korábbi korok a homoszexualitást is sokkal súlyosabban ítélték meg, aki azon korok erkölcse alapján szocializálódott, attól természetes, hogy ezt súlyosan elfogadhatatlan magatartásformának érzi. Az hogy mi a normális, meg mi nem, attól függ, miben szocializálódtunk, a japánok például nyugati szemmel visszataszítóan elfogadóbbnak tartják felnőtt férfiak gyereknek kinéző jó esetben 14-16 éves diáklányok iránti vonzódását is.

2016. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elhivnám õket, már csak azért is,hogy a késõbbiekben, ne tudjanak mit a szemeidre vetni.Hogy el fognak menni vagy nem ez hadd legyen az õ dolguk.
2016. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nem érezném, hogy a jelenlétük bármivel is hozzájárulna az estéhez. Nem hívnám el őket.
2016. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nekem kicsit gyanús ez a kérdés, sok benne az "ellentmondás"
2016. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem voltam jó sose matekból, de:

-pont akkor töltötted a 18-t, ez volt 2 éve, és most vagy 19?


Mellesleg ha akarsz adni még egy esélyt a jó családi kapcsolathoz, akkor meghívod őket és eldöntik kíváncsiak e rád vagy sem.

2016. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!