Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kiskorom óta terrorb...

A szüleim kiskorom óta terrorban tartanak, zsarolnak, és most akarnak levakarni a hátukról mit csináljak?

Figyelt kérdés

#szülőterror #zsarolók
2016. jan. 5. 23:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Körülmények,részletek,korod?
2016. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

hali!

Elég furcsa egy élettörténetem van, először is ezzel kezdeném:

nah most a családi háttérről annyi hogy amikor kicsi voltam akkor kezdett el ugy a kapaszkodás felfele, majd tüzép meg minden , aztan

lett egy kis pénz a házhoz

itt röviden leirnám hogy amit (magántanár, meg anyagi - amit 6 évig konyorogtem ki) ugymond adtak azért hálás vagyok,

de akkor se hagyom hogy ugy kezeljenek mint egy kutyát, vagy hogy haveri körük előtt mint egy utolsó bunözőt - úgy állítsanak be!

vagy hogy zsaroljanak! (anyu szójárása hogy ha vkitől vmit elakarunk érni azt zsarolással lehet)

mind

Anya meg Apa:

ANYA: Rendkívül hamar fel tudja kapni a vizet, ilyen "vérengzős" fajta, elég ilyesztően ordít extragyors beszéddel parancsolgat, mikor kicsi voltam

megijesztett, igazából mindig azt hajtogatja nekem hogy mennyire gyűlöl amikor toppon van.

Sokszor rugdosott engem kiskoromban, meg pofozott amikor vmi nem tetszett neki.

A tanítas (iskola) a következő volt, főleg általánosban, leüvöltötte a pofámat ha olvasás volt vagy többször fel kellett olvasnom vmit, sirva

ha pedig matek volt akkor annyira leüvöltött hogy nem tudtam vmit kiszámolni, hogy a tollat vagy vagy ceruza hegyét a kezembe szurta

Első 3 év általánosba ugy volt, hogy ha rossz jegyet vagy beirást (igazából lényegtelen) kaptam akkor otthon vagy megvertek vagy 2-3 óra fejmosás

volt az ő vagy apa részéről vagy örjöngés.

IGEN, gyakoriak voltak a nézeteltérés általánosban, gyerekekkel is verekedés volt. Erre ő felvitt engemet debrecenbe, ahol ott úgy "kiderítették" hogy

én bizony autista vagyok (rá pár évre önszántamból sikerült ezt a pecsétet felülvizsgálni, lejött rólam ez a mint a mocsok), és anyám ezzel a

pecséttel zsarolt egészen 16 éves koromig, ráadásként pluszba a mai napig gyámság alá helyezéssel zsarol (régebben gyerekvárossal) ha vmi nem tetszik. (21 éves vagyok most)

Amikor takaritás van, a legkisebb ellenvetésre fel huzza magát, mindig engem akar porszivoztatni, a WC meg mosdó takaritás az oké. (2 szintes családi ház

ban élünk)

Most mivel pénzügyileg egy kis segítség kell azt mondta havi 20-25 ezret kapok kajára meg egyéb dologra stb. (januárban igérte, de augusztustól adott 2szer - megszegte a

szavát) megkérdeztem egy hónapban csak 1xszer hogy mikor küldi azt mondta hamarosan. nem figyelt a saját fiára.

Kiharcoltam hogy legyen havi 50.000 amit csak egyszer küldött el apa. Úgy nézett rám mintha meg akart volna ölni.

Kicsi apró pénzből (1.500) pedig sikerült 200.000 ret összeszedni darabokban, sajnos elmondtam hogy mennyit nyertem - és azzal zsarolt hogy ha nem

teszem lekötésbe a pénzt (magyarul elveszi és soha többet nem látom azt a pénzt tudom mert amikor általánosból ballagtam nagybátyám adott több mint 30 ezret)

és még azt is letagadták hogy elvették vagy hogy egyáltalán kaptam azt a pénzt.

Amikor szakközépből ballagtam a rokonaim dugva adták oda a pénzt nekem (90 ezer összvissz), és azt mondták "úgy tedd el, hogy anyád meg ne lássa, mert parádét csinál!"

Előbb utóbb kiderült, és azzal a pénzzel is zsaroltak. Amikor most karácsony volt és nem maradt semmi pénzem akkor pedig kárörvendően a pofámban röhögtek

kárörvendően apámmal együtt.

Aljas módon apa "nevelését" (erről majd lejjebb irok) sírással, hogy neki senki nem segít éri el. - nagyon álszent

Utolsó szó anyámről hogy sose mondta a gyerekeinek hogy szereti őket, sose mondta hogy "szeretlek kicsim"!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apa: majdnem ugyanaz mint anya, csak sajna ő is felkapja a vizet, üt tör zúz amikor vmi nem tetszik vki vmi, a legtöbb verést alapból a tesók közt én kaptam.

Amikor ő akcióban lendült, kicsi 5-6 vagy 7 éves koromba vagy lehúzta a gatyám és szét csapkodta tenyerével a seggem vagy pofon vágott sokszor.

amikor idősebb lettem 10 - 14 éves gyomron vágott ököllel és vagy szemen köpött vagy vagy fülbe. 15 éves korom óta megráncigál és nadrágszíjjal ver, vagy felmosó

rudat tör szét rajtam, vagy vmi nehéz tárgyat dob nekem, vagy roham van (ekkor egy poharat vagy tálat tör szét a fejemen)

a legdurvább verekedései: szinte majdnem véres végződésűek, brutalizálta az idős nagyanyámat (mert ő is elfelejtette néha hogy anyáék könnyen ingerelhetőek - volt

itt azért rendőrséggel való fenyités nagyi részéről de ténylegesen nem vitték el a fatert, már nagyi meghalt amugy) ,

sajna nekem muszáj volt életemben 2 alkalommal védekeznem: egyik hogy amikor a fürdőben ököllel ütötte a fejem belöktem a fürdőkádba, nem tudom hol

ütötte már meg magát, de félóráig vonyitott a másik: dettó fejemet ütöttem de kezemmel elkaptam a haját majd a karommal hátulról szoritottam a nyakát és

szerencsére kifogyott a szuszból addig a torkát nem engedtem el.

mindenesetre róla nem sokat tudok irni, mert dettó idegbeteg mind2, csak lemásolnam ami anyamrol irtam.

neki még volt a nyáron olyan huzása hogy amikor a szomszédasszony meg a kislánya odahivott beszélgetni, elugatta hogy oda "családostul kell menni"

csak a probléma ott volt hogy velem akartak a szomszédok beszélgetni nem a családdal. majd azt kitalálta hogy én a 40 éves szomszédasszonynál akartam szerencsét próbálni

meg még meg kisérteni a 4 éves kislányát.

szinte mind2en megakartak mondani hogy milyen legyen a baráti köröm - szép, nemde? - hát elküldtem apámat a francba előbb végigkergetett az utcában baltával (néha szokott

ilyet csinálni)

erre fogta az öcsémmel magát

kivitték a tetőtérről az ágyamat és ledobták a garázsba/kisházba, ott aludjak egészen decemberig



Nézzétek én nem tudom hogyan tovább már melóm is van, egyetem mellett, és ugy látszik ezt a költözködést is nagyon erőltetik

mivel nagyi házát ők ujitottak fel, de a nagyi meghalt, azt akarják hogy ott éljek egyedül (2 szobás kiskunyhó), mig ők a nagy épülő monstrumba készülnek

most ilyen 90 nm es 9 szobás tetőteres házban élünk...

monstrum házukba költözzenek be a két öcsémmel együl (17 éves, 2.5 éves)


nem tudom hogy a melón meg sulin kivűl hogy kezeljem le ezt a egészet, a mai napig zsarolnak még gyám alá helyezéssel is.

ötlet vélemény ???????


21/ f

2016. jan. 5. 23:36
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha regényt akarnék olvasni, akkor inkább egy olyat, amiben van némi cselekmény meg meg van szerkesztve nyelvtanilag...feladtam kb a 15. mondat körül.
2016. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elmennek a kisebb házba.
2016. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
68%

Nem találok szavakat,nem mindennapi történet az biztos...nagyon sajnálom,hogy ilyen szar gyerekkorod volt. :(

Nem tudok erre tanácsot adni,de hajrá,sok szerencsét,légy erős és alakuljanak most már jobban a dolgaid! :)

2016. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el minél hamarabb és minél messzebb!
2016. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Én is húznék el a kisházba :o
2016. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Kaptál egy házat,húzz el minél előbb!!!

Meg keress egy jó pszichológust,szerintem szükséged lesz rá.

2016. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
81%
Elolvastam... es igazabol mar a szemem konnyezett... ez nagyon durva!! Aki ezt az egeszet tulelte le a kalappal elotte. Hatalmas az onuralmad es a turelmed. Tudom hogy igazabol mas valasztasod nemvolt de tenyleg nagyon durvan erosnek kellett lenned ehhez. Én a helyedben elmennek onnan a kissebb hazba. Igaz ott egyedul lennel de szerintem jobb egyedul mint a szuleiddel egy hazba. Folytasd/vegezd el az egyetemet es folytasd a munkat. Ezek legalabb hoznak penzt a jovoben neked es igy majdnem hogy vegleg elkulonulhetsz a szuleidtol. Nem tudom hogy ez neked jo e vagy rossz... nem tudom h szereted e őket jo, persze a szuleid szeretni kene oket de nekem ezek utan nem pozitiv erzesek forognanak a fejemben irantuk. Mindenesetre kitartas!! Maradj olyan eros amilyen eddig is voltal !! Egyszer majd vege lesz ennek es jobb lesz :) Soha ne add fel !
2016. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha velük együtt laksz, akkor miért kapsz vagy akartál havi 20-25k-t kajára és egyéb dolgokra? Főleg ha dolgozol mellette? Mert ha kolis lennél, vagy már a másik házban élnél akkor megérteném, bár én inkább nem kérnék tőlük pénzt csak ne halljak felőlük. Másrészt egyetemistaként illene már normálisan összerakni a mondataidat, mert sokszor alig lehetett megérteni, hogy mit akarsz, vagy random szavakat beillesztettél a mondatok végére, amitől teljesen értelmetlenek lettek.
2016. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!