Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anyukám,...

Miért nem érti meg anyukám, hogy apu terrorban tartja?

Figyelt kérdés

Anyuék még otthon laktam, úgy éltek, hogy anyu dolgozott (12 órában fizikai munkát) és Az övé volt a teljes háztartás (apu saját maga után egy villát nem mosott el). Anyunak csak dolgozni lehetett, soha magának semmit nem vehetett, sehová nem mehetett, és apu dührohamot kapott, mikor megtudta, hogy anyu odaadta a lánykori ruháit (25 éve házasok) a rászorulóknak. Apunak egy csomó holmija van, rendszeresen járt koncertekre és anyu nélkül nyaralni.

100 ezerből éltünk négyen, emellett apu terrorban tartott mindenkit. (verés és megalázás, anyagi miminum - pl nem vehettem dezodort)

Én már egy éve külön élek külföldön. Jelenleg 2 munkahelyen dolgozom, szabadnapom ugyan nincs, de van jó fizetésem. A barátom is szintén 8 órázik.

Anyunak meséltem tegnap, hogy leárzáson 15€-ért vettem 2 nyáriruhát. Erre ő elkezdte, hogy a barátom ezt hogyhogy megengedi. Mert hogy feleslegesen szórom a pénzt vacakokra. Meg hogy hogyhogy beenged egyedül a városközpontba, meg ilyenek.

Mondtam, felnőtt, dolgozó nő vagyok, mi a házimunkát is megosztjuk (az csinálja, aki aznap ráér). A barátom meg ha elkezdi a sulit, kétszer minimum, de lehet, háromszor annyit fogok keresni, mint az ő ösztöndíja, jobb, ha nem szól bele mit veszek (nem mintha amugy bele akarna).

Anyu szerint ez nem így van, akkor is a férfi az úr a háznál, ha keresztbe szalmát nem tesz.

Még mielőtt valaki azt hinné, vagyonokat költök:

Sima hétköznapi, nem márkaboltokban vásárolok. 7 év után először van nyáriruhám (saját, új ruhám meg úgy életemben először).

Nem veszek semmit feleslegbe. Ma pl vettem egy pár fülbevalót (2000Ft), mert a régiből, amit 4 évig hordtam, már hiányoznak a kövek. (Az még 1500Ft volt, fél évig vágyakoztam rá, így viszonyításképp)

Csak hogy a fizetésem is elképzelhető legyen: 30 ezret keresek ezen a hétvégén a másodállásommal.


2015. júl. 4. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs önbizalma. Azt hiszi, hogy egyedül képtelen lenne élni. Áldozattípus, elég baj, mert tönkreteszi magát. Biztos az ő szüleinél is ez volt a felállás.
2015. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ANyukád beteg.
2015. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, ahogy anyukád él abban a "házasságban", mert apukád uralkodik, megveri, megalázóan beszél vele, ilyet normális esetben egy normális gondolkodású nő nem tűr meg és hozzá se megy feleségül vagy elválik. Ezért fel is jelenthetné, mert bántalmazza és korlátozza a mozgásában, szabadságában, hogy nem vehet a saját fizetéséből, amit akar, meg nem mehet sehová. Anyukádnak szakemberre van szüksége, de neki kell eljutnia odáig, hogy belássa, hogy ez nem jó így és változtatni kell. Beszélj vele erről, mondd neki sokszor, hogy ez nem jó, hozz fel mindenféle érvet, kérd meg a barátodat, rokonokat, hogy ők is mondják neki, hogy változtasson, hátha valamit használ. Ha a barátod mondaná, lehet, hogy látná, hogy nem szükséges egy férfi mellett így élni.
2015. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit apád csinál, az kimeríti a családon belüli erőszak fogalmát, anyukád meg ennek az áldozata, és az évek során apád hozzászoktatta ehhez anyudat. Szörnyű ezt még olvasni is, nem hogy megélni.

Sajnos ezen csak akkor lehetne változtatni, ha anyud összeszedi magát, és közös erővel kihajítjátok apádat a francba, és beadja anyud a válópert, majd utána elmegy pszichológushoz. Nehéz út, de járható.

Szomszédnál is ilyen volt. Lelki és fizikai terrorba volt a feleség évtizedeik, és most, hogy az orvos közölte vele, (idegileg iszonyatosan ki volt a nő, már rángatózott, fulladozott, stb.) hogy ha ezt így folytatják, akkor a nő biztos, hogy meghal. Na akkor segítséget kért a gyerekeitől, az egyikhez költözött, és be van adva a válóper. Azóta a nő kiegyensúlyozottabb, és boldogabb.


Apád egy pszichopata szadista, akinek erős uralkodási vágya van. Szomszéd is dettó ugyanez volt. Anyukád nem fogja tudni megérteni, mert apád tudatosan hozzászoktatta ehhez az állapothoz. Az, aki ilyet tesz a házastársával vagy akárkijével, az ne haragudj kérdező, de egy mocskos alja "ember".

Én már a rendőrséget is ráhívtam volna, mert anyud életét is veszélyezteti ezzel.

2015. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Segíts anyudnak, mert ennek nem lesz jó vége!

Ki kell szakítani őt ebből a borzalomból, akár albérlet, akár mehetne hozzátok is, stb, de apád mellett semmiképp sem maradhat. Utána feljelenteném ezt a pszichopata állatot a rendőrségen, és minimum távol tartást kérnék. (ha ilyenkor a közeletekbe jön, akkor sokkal szigorúbb büntetést kap egyből, akár börtönt is).

Szóban nem fogod tudni anyukádat meggyőzni, mert évtizedek óta ebben él, és ehhez szokott sajnos hozzá. Mindenképpen fordulj rendőrséghez, mert apád korlátozza a mozgásszabadságában is, fenyegeti, megveri, ez már épp elég indok arra, hogy apádat eltávolítsák onnan.

2015. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!