Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez az igazságtalanság? Mit...

Mi ez az igazságtalanság? Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, aki full hármas tanuló, néha kap egy négyest. Én a matekon kívül színötös vagyok. És állandóan az öcsémet halmozzák el ajándékkal a szüleim, ha kap egy jó jegyet. Én semmit sem kapok, pedig mondom ötös vagyok. Mondtam már anyának, hogy mi ez, de csak a vállát vonta, és nem válaszolt. Mit csináljak? Utálom ezt a helyzetet!

2015. dec. 15. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Én nekem is így van, csak nekem 2 öcsém és egy bátyám is van+ én vagyok egyedül lány. :-(
2015. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet azért..Mert látja neked megy..Őt meg kell "jutalmazni" csúnyán kifejezve..
2015. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
a matek lenne a legfontosabb a többi csak magolás
2015. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a szüleiddel, hogy neked ez nagyon rosszul esik, hátha változtatnak.

De igazándiból tényleg magadnak tanulsz, nem másoknak. Remélem tovább tudsz tanulni egy jó suliban.

Élvezd az életet, sportolj, járj társaságba, és ne attól érezd jól magad, hogy egy másik ember megjutalmaz-e vagy sem. Sajnos a szülő - gyerek viszony sosem "igazságos" vagy "fair", de neheztelés helyett inkább nézz előre.

2015. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Őt jobban szeretik. Ez van, az érzések ellen nem lehet mit tenni. Annyit tehetsz, hogy elfogadod, aztán megpróbálsz minél hamarabb önállósodni.
2015. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Látják, hogy neked megy anélkül is külön jutalmaznának, ösztönöznének. Neki pedig kell a motiváció, hogy tanuljon. Nem szeretik szerintem jobban, csak mások vagytok, és más módon próbálják terelgetni.
2015. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Arra még nem gondoltál, hogy a szüleid nem tanulmányi eredmény szerint mérik a szeretetüket? Ennyi erővel neki olcsóbb ételeket adjanak, mert "rossz tanuló". Sőt, ha megbukik, enni se kapjon!!! A jó átlag az szép, de lehet, hogy ő egy aranyos fiú, és te egy tiszteletlen pich (számom kéred anyukádtól, hogy ez és ez) vagy. Ha a gyerekem ilyen követelőzően állna elém az igényeivel, akkor már csak azért sem hallgatnám Meg óhaját-sóhaját.Tinihiszti.
2015. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#6-os válaszolóval teljes mértékben egyetértek.


Nálam ugyan ez volt a helyzet. Húgom 2-es 3-as tanuló volt végig, nem beszélve arról, hogy előtérbe helyezte a pasizást mint a tanulást, ezzel szemben kitűnő voltam mindenből, amolyan "minta diák", és lófaszt sem kaptam.

Válasz; motiválni akarják. Csak, hogy ezzel azt érik el, hogy a drága kisebbik gyermek azt látja; nem kell tennie semmit azért, hogy kapjon, míg a nagyobbik gyermek agyonhajszolhatja magát, mindig második lesz, később pedig erős kisebbségi komplexusa lesz és szeretet hiánya. Nem tudsz mit csinálni. Mutasd meg nekik, hogy egyedül is képes vagy elérni a céljaidat. Ne ess magadba. Nem azért van mert nem szeretnek. Egyszerűen azt hiszik, hogy rád már nem kell figyelni.

2016. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!