Ti elfogadnátok ezt?
Nemrégiben pár napja a mosógépünk panelje beadta a kulcsot. Régebbi típusú mosógép, csak 3 állapotjelző led van rajta, meg a többi funkciót jelző led. digitális óra nincs rajta. A panel ára kb 30.000 ft. kb 8-10 éves gép.
A fiam felajánlotta, hogy készít hozzá egy új panelt. A fiam programozásban/elektronikában jártas, korábban is csinált már kisebb robotot (igaz csak az osztálytársával), de azt mondja, hogy megpróbálná megcsinálni, és ő kijönne 10.000 ft-ból is. És az lenne a kérdésem, hogy engednétek-e ezt a fiatoknak? Mert oké, most a panelt sikerül neki megcsinálnia, aztán szivattyút kell majd benne cserélni, aztán felfüggesztést, de akkor már lassan mindegy ha újat veszünk. Egy új mosógép megvásárlása nem jelent számunkra gondot, mert van elég tartalék, pont az ilyen esetekre. Csak nem szívesen bíznék 10.000 ft-ot egy olyan dologra, ami nem biztos hogy működik. Van neki saját kis heggesztő/forrasztópisztolya, a szobájában, meg megfelelő felszerelés is, nekünk csak az érzékelőket és a "processort" kellene megvenni. Vélemény? A fiam 16 éves.
Én 10 éves gépet biztosan lecserélnék.
De attól még megpróbálhatja megjavítani és ha sikerül, akkor odaadjuk rászorulóknak.
De továbbadni meg már nem lehetne. Éppen már olyan állapotában van, amikor egy éven belül meg fogja magát minden adni.
Tehát meglenne a panel, akkor 2 hónap múlva a szivattyú állna be, aztán 1 hónappal később csapágyas lenne a gép...
Köszönöm a tanácsokat, megy a zöld pont.
Én nem bíznám rá. Bár én nem ismerem a fiadat, de egy 8-10 éves mosógépet nem éri meg felújítani, pontosan azok miatt az alkatrészek miatt, amiket írtál, mert ennyi idő után már úgyis tönkremennek. Nekünk is ilyesmi gondunk volt nem is olyan régen. Lengéscsillapítót kellett venni egy 6-7 éves gépbe. Pár héttel később meg lehetett kicserélni a gépet.
Visszatérve a fiadra, én már csak azért sem engedném meg neki, mert itt már nem csak kis robotokról van szó, hanem a 230 voltos hálózati áramról, ami sajnos tapasztalatból mondom, nem játék és veszélyes (NAGYON). Elég, ha egyszer köt be valamit rosszul, szigetel le egy drótot hibásan, vagy épít be mondjuk rossz ellenállást, a gépnek már vége is. De itt nem is ez a fő baj, hanem az, hogy ha a gép nem megy azonnal tönkre, akkor pl bármikor túlmelegedhet valami, rosszabb esetben meg is rázhat valakit. Ez már nem hobbielektronika szinten van. Nem elrettentésként mondom, de gyerekkoromban én is pontosan ilyen voltam. Mindent meg akartam javítani. Csakhogy egyszer rosszul csináltam valamit, és az lett a vége, hogy csak azért nem haltam meg, mert a biztosíték kicsapta az áramot. Azóta viszont már sok idő eltelt, valamivel már többet értek hozzá, de még így sem jutna eszembe mosógép vezérlést javítani (annak ellenére, hogy nekem is lenne megfelelő szerszámkészletem, mert nagypapám autóvillamossági és villanyszerelő is volt, de mondom, még így sem próbálnám meg) Összességében szerintem felelőtlenség lenne hagyni, hogy megpróbálja, akár úgy is, ha már többet nem lenne gyakran használva.
"Tehát meglenne a panel, akkor 2 hónap múlva a szivattyú állna be, aztán 1 hónappal később csapágyas lenne a gép..."
Te jövőbe látó vagy???
Egyelőre ez a panel a hibája, más nem.
Hajmeresztő szülő lehetsz, hogy ahelyett, hogy büszke lennél a gyerekedre, és lehetőséget adnál neki az önálló alkotómunkára, inkább akadályozod.
Te írtad, hogy egy új mosógép megvásárlása nem jelent számotokra gondot, majd utána egy mondattal sajnálsz tizedannyit költeni arra, ami a fiadnak alkotómunka (a működő mosógép már csak bónusz hozzá).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!