Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekkori bántalmazás...

A gyerekkori bántalmazás kihathat egy életre?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy ha elmúlt 18 az ember, el kell mindent felejteni, és kész.

Viszont hiába költöztem el, szakítottam meg a kapcsolatot a családommal, kritikus helyzetekben kihat rám a múltam.

Pl munkában néha rám ordít a főnök, mert emberből vagyok, és hibázok. Ilyenkor néha automatikusan elhúzódok, mert a tudatalattimban kódolt, hogy ordibálás után verés következik, összemosódik a felettesem alakja apáméval, és hiába tudom ép ésszel, hogy a főnököm az állásával játszik, ha kezet emel rám, épp ezért nem fogja megtenni, bármilyen dühös is, reflexszerűen félek.

Régebben emlékszem, sokkal rosszabb volt. Pánikrohamom volt, ha valaki beállt a hátam mögé, amikor ültem, mert apám mindig ezt a módszert használta ok és előzmény nélküli tarkón csapásokhoz, mert így egy lendülettel bele lehet csapni a fejem az asztalba.

Volt, hogy egy vita alkalmával, ha a barátom megpróbált megnyugtatni, és átkarolni, már sikítottam is, hogy "Ne üss meg!"

Sokáig küzdöttem rémálmokkal is emiatt.

Illetve bánt, hogy az egész világon nincs senkim, még másoknak ugye ott a család. Nekem csak párom van, ha épp van, azontúl meg egyedül vagyok.


Sosem lesz már olyan életem, mint mindenki másnak?


2015. nov. 24. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
21 vagyok most, 19 éves koromig tartott a bántalmazás.
2015. nov. 24. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom más hogy van vele, rám a mai napig hat. De be kell ismerjem, nem fogadtam el a lehetőséget hogy pszichológushoz járjak. Ismerek olyat aki járt, és egész jól elvan, De akkor is nagyon bizalmatlan mindenkivel szemben.
2015. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

persze, hogy hatással van de phszihiátriai gyógyszeres kezeléssel javitható a dolog illettve önmagadban tudatositani kell, hogy nincs több verés az emberek általában nem akarnak rosszat egyből

Mielőtt még elmennél és felirnának neked bármit is azért óvakodj a túl erős szorongásgátlók feliratásáról (Ripedon, Olanzapin) mert nálam a hormonháztartást például egész rendesen megkeverte azóta mióta szedtem a nemi életem romokban

2015. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalok utolso, hogy egybol gyogyszerrel tomned. Meg egy magara ado pszichiater is elobb terapiat fog javasolni, mielott a gyogyszeres kezeles mellett dontene, amennyiben nem nyilvanvalo neurologiai eredetu a problema.


Nincs baj az enyhe nyugtatokkal, idonkent, de a problema gyokeret nem fogjak megszuntetni, cserebe lazan fuggoseget okozhatnak.


Kerdezo nagyon sajnalom, ami veled tortent, en is hasonlo kornyezetben nottem fel. Amennyiben nem tudsz egyedul megbirkozni ezzel, keress egy terapeutat, rengeteget tud segiteni.

2015. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem olvastam el. Felesleges.

Ha bármiben kell segítség, írj nyugodtan. Bárkiből tudok szinte mindig boldog embert faragni.

Válaszolva, nem csak lehet. Minden esetben van amíg kinem neveli magából behatásokat illető.

2015. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

hát akinek rohamai vannak az emberektől meg ha átkarolják felkiált félelmében azt nyugtató nélkül elég nehéz lesz renbehozni csak jótanácsokkal mert bizony itt kemény rombolást végeztek phszihésen de ahogy tetszik, mindenki maga irányitja az életét

Annyi tanács, hogy a kemény agymosó gyógyszerektől tényleg tartsa magát távol ha lehetséges

2015. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is, ha a legjobb pszichiáter kezel.
2015. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tudom régebbi a kérdés,de ha tudok segíteni írj nyugodtan <3
2015. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!