Hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

Anyám kiskoromban sokat veszekedett velem az otthoni dolgokról,rólam , pénzügyi dolgokról, apámról (mivel akkoriban nagyon sokat ivott és állandóan részeg volt), valamikor ok nélkül megvert és kitalált rá egy kifogást. Lelkileg még mindig és már nem tudom mit tegyek. Most vettem észre, hogy ezzel kárt tett bennem és már tele a pohár. Manapság már nem tudom visszafojtani és mindig visszaszólok. Régebben még végighallgattam és a pártját fogtam, de manapság egyre inkább távolodok tőle és már sokszor azon gondolkodtam, hogy öngyilkos leszek a sok veszekedésétől, de amióta megszületett húgom, azóta nem (nem szeretném, hogy ő is átélje, amit én, ezért meg akarom ettől védeni). Gyenge vagyok lelkileg. Van mikor alig tudom visszafojtani a sírást és mikor anyum egy kicsit erélyesebben szól hozzám vagy beszél, akkor rögtön rászólok mindig, hogy ne morogjon.

Anyum mindig azt mondja, hogy ő változni akar. És ahogy elnéztem depressziós is. Folyton arról morog, hogy apám sosincs otthon, sosem segít csak a hobbiját csinálja, iszik, hazudik. Illetve rólam, hogy egy disznó vagyok, a húgom mindent tőlem tanult, én vagyok mindenért a hibás, szemtelen, kis csitri vagyok stb.

A szívével is mindig gond volt (fájt neki), az orvos szerint pánikbeteg.

De azt is hagyja, hogy megverjen a húgom és azt mondja, hogy csak játszani akar. Igaz még csak 2 éves, de ez akkor sem jó szerintem. És mikor ezt elmondom neki, akkor rögtön jön azzal, hogy én kioktatom.

Hogy éljem túl szerintetek anyámat? Végighallgatni mindig végighallgattam. De már az sem megy.



15/L

-lehet valamit nem írtam hozzá, de olyan sok kavarog az agyamban hogy most ennyi tellett~ :c



2015. szept. 14. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor először a legfontosabb információ: soha nem fog megváltozni.


Másodjára pedig szerezd be a Mérgező szülők című könyvet és olvasd el. Sokat fog segíteni.

2015. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:/

Amúgy köszi. :) Majd megnézem a könyvtárban, hátha megvan.

2015. szept. 14. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Le is toltheted:

[link]

2015. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2015. szept. 14. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Játszmák könyve
2015. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-eshez kapcsolódok: Mérgező szülők-Susan Forwardtól. Sok dologra rájösz majd ha elolvasod.

Anyukád valszeg szeretne változni de ő áldozattípus, ezt a rossz sémát amiben él már annyira magáévá tette, hogy tökmindegy a kecsegtető jobb élet, neki már ez a szr sokkal kényelmesebb, mert megszokta. A húgod 2 évesen hogy tanulna mindent tőled? Őrá még masszívan az hat leginkább, milyen az otthoni családi légkör, mennyire szerető, érzelmi biztonság veszi körül. Egy ekkora gyerek amúgy is próbálgatja a határokat, de ha még rájön ez a réteg is, amit írsz, hogy ilyen veszekedésben nő fel, nyilván ezt fokozza. Főleg ha rá sem szólnak a szülei.

Amennyire lehet kezdj el távolodni érzelmileg tőle, mindig a sajnálat ás a bűntudat fog billegni az érzésed iránta, de törekedni kell az érz függetlenségre. Mellette esetleg kezd el diákmunkát, kezdj el amennyire egy ilyen közegben lehet tanulni, és 18 évesen próbálj meg továbbtanulni, akár egy szakmát, ha lehet lakj koleszban az olcsóbb mint egy albi.. már 15-öt kibírtál, márcsak 3 év, tudom ez igen soknak tűnik de utána megmutathatod magadnak és a világnak hogy te tudsz jobb életet, és később majd a te családodban is kialakíthatsz egy olyan légkört, amire most még csak vágysz.

2015. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.-nek: Köszi, majd azt is elolvasom :)

6.-nak: Értem és köszönöm. De nem merek elköltözni vagy elmenni koleszba, mert úgy érzem, hogy ha elmegyek, akkor anyám már nem rajtam, hanem a húgomon fogja kitölteni a mérgét. Úgyhogy inkább ha kell, akkor maradok és védem őt.

2015. szept. 14. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hű, akkor még 16 évig otthon fogsz lakni, hogy megvédd a tesódat? Ha valóban ezt akarod, inkább tényleg költözz el, mert egy ilyen pici gyerek még sokkal jobban elvan mint egy kamasz. Azzal segítesz a legtöbbet ha mire ő 15-16 körül lesz, tudsz neki alternatívát nyújtani ha pl elakar költözni otthonról.
2015. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak most olvastam, mintha magam látnám pár évvel ezelőtt. Tudom, hogy fontos, hogy a húgodnak ott légy, de nem tudod sajnos anyád helyett felnevelni a testvéred. Neked is nagyon sok feldolgozni való traumád van, kell figyelj magadra, anyád helyett is. Amit most tehetsz, hogy szereted és elfogadod magad (hibáztatás és bűntudat helyett) és küzdessz a saját jövődért. Nekem összejött és bár nem tudtam örökbe fogadni a testvérem, de sikerült egy jó kapcsolatot kialakítanom vele. Az is hihetetlenül sokat jelent, ha lát maga előtt egy példát, és te példakép lehetsz számára. Szóval lehet, hogy ezzel sokkal többet segíthetsz neki, mert sajnos mindenki a saját harcát kell megvívja. Később is nagyon sokat kell majd dolgozz magaddal, de kezdetnek már az is nagy dolog, ha nem magad hibáztatod.
2016. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!