Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről az egészről?

Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

Hogy érthető legyen elmesélem a teljes sztorit: 21 éves fiú vagyok, anno mikor letettem az érettségit utána rögtön elakartam menni dolgozni, hogy mire elértem volna a mostani életkoromat legyen annyi pénzem, hogy megtudjam csinálni a kamionos jogsit + minden más vizsgát ami a kamionozáshoz kell (tulajdonképpen mindig is a sofőr szakmában szerettem volna dolgozni, és ez a gondolat csak még jobban megerősödött bennem miután meglett a B-s jogsim). Szüleim természetesen nem támogatták ezt az elképzelésemet, sok veszekedés, meg vitatkozás következett ezután, a végén már odáig fajult, hogy azt mondták ha nem változtatok az elképzelésemen kiraknak otthonról. Végül mivel én szeretem a szüleimet és nagyon tisztelem is őket beadtam a derekam. Az érettségi utáni nyáron volt ez már, azt hiszem augusztusban (2013-ban). Tulajdonképpen nekem semmilyen elképzelésem nem volt, hogy én milyen szakmát akarok tanulni, mert nagyon más nem is érdekelt. A suli kezdésig alig maradt 3 hét akkor, akkor édesapám azt mondta, hogy a forgácsolókat nagyon keresik, meg jól is keresnek. Én persze csak néztem, mert életemben nem is hallottam ilyen szakmáról. Így tehát beiratkoztam a legközelebbi olyan suliba ahol ezt tanították, úgy hogy semmiféle fogalmam sem volt, hogy pontosan mit takar ez a szakma. Persze közbe utánanéztem, de ez akkor is olyan távol állt tőlem mint Makó Jeruzsálemtől :). De mind1 volt, tulajdonképpen megakartam felelni a szüleim elvárásának, és hihetetlen módon meg is feleltem: idén májusban volt a gépi forgácsoló szakmunkás vizsgám, amin sikeresen átmentem. Most szeptemberben pedig elkezdődött a forgácsoló szakma ráépüléses képzése, a CNC gépkezelő. Ezt már magamtól vállaltam be, mivel éreztem, hogy ezt elvárják tőlem. Ami viszont tény, hogy én már annyira undorodok ettől a szakmától, hiába tanulom immáron 3. éve, hogy az már elmondhatatlan. Persze szüleim azt hiszik, hogy már megváltoztam, meg szeretem ezt a szakmát stb., holott ez közel sincs így. Egyszerűen hiába van vizsgám erről a szakmáról szinte egyáltalán nem értek hozzá, meg nem is érdekel. Úgyhogy arra gondoltam, ha lemegy ez az év (mivel ez a CNC-s csak 1 éves képzés) elmegyek dolgozni ebben a szakmában, de csak addig amíg össze nem jön az a pénz, hogy én önállóan megtudjam csinálni a kamionozáshoz szükséges vizsgákat, meg engedélyeket. Persze szüleimet erről majd csak akkor tájékoztatom, ha már minden megvan az induláshoz, akkor már el is küldhetnek, elmegyek addig max. albérletbe, de az is lehet, hogy elfogadják a döntésem, nem tudom. Nektek mi a véleményetek?


Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy ilyen hosszú lett, de sajnos ennél rövidebben ezt nem tudtam leírni.


2015. szept. 13. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból nem jártál rosszul, hogy a CNC az egy nagyon jó szakma, itt külföldön legalábbis nagyon keresett, és sok magyar jön ki és keres vele nagyon sok pénzt. Úgyhogy azért nem kár a suli elvégzéséért, mert lesz a zsebedben egy papír, amivel végszükség esetén nagyon is jól boldogulhatsz.


Mindemellett persze ha a kamionozás az álmod, azt kell követni. Én azt javaslom, hogy fejezd be a mostani képzést, ahogy kell, dolgozz, gyűjts a kamionos képzésre, aztán még mindig csinálhatod azt, ha ahhoz lesz kedved.


Hosszútávon azonban nem árt, hogy van a CNC, egyrészt mindig jó több lábon állni, másrészt bármi történhet, ami miatt a kamionozást nem szeretnéd vagy nem tudod csinálni (pl. ha családod lesz és nem akarsz tőlük sokat távol lenni), akkor jól fog jönni a B-terv.


Úgyhogy ezt ne átoknak, hanem áldásnak fogd fel, nagy plusz van a kezedben, és 21 évesen még előtted az élet, bármi lehet belőled.

2015. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mire odajutsz hogy meglegyen a kamionos jogsid már lehet hogy automata kamionok fognak járni, és rohadt nehéz lesz elhelyezkedned benne, ha nem lehetetlen.
2015. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Legyel oszinte veluk.21 eves vagy..miert ne tanulhatnad azt majd amit szeretnel?ne masoknak akarj megfelelni.mostmar vegezd el a szakmat.de ha tavol all toled,akkor nem fogsz ebben dolgozni hosszu tavon...írtad ,hogy még otthon laksz.baràtnőd nincs,akivel osszekoltozhetnél?

Amugy meg a szuleid hozzallasa erdekes...ha nem azt tanulos amit ok akarnak,kiraknak otthonrol...szep

2015. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A kamionozasban nem sok perspektiva van, 10 ev mulva nem lesznek emberek vezette kamionok az utakon.


De ha ez erdekel, csinald. Felnott ember vagy.

2015. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jártál rosszul, hogy lett egy igen keresett szakmád. Saját ismerőseim alapján látom, hogy hiányszakma, és jól meg is fizetik. Elmehetsz kamionozni is, ha az minden vágyad, de az egy nagyon megterhelő munka, fizikailag eléggé tönkre fogsz menni, ha 10 évekig szeretnéd csinálni... Szóval egy darabig jó lehet, aztán ha már nem bírod, még mindig lesz a kezedben egy jó szakma.
2015. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó uton haladsz
2015. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm cnc gépkezelőként dolgozik itthon, és havi 200 nettót megkeresi vele...szóval, ha van rá lehetőséged, akkor helyezkedj el valahol, és gyűjts a kamionos jogsira.
2015. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a bíztatást, meg a választ, megpróbálom mostmár a lehető legjobbat kihozni ebből a helyzetből, ki tudja még az is lehet, hogy a végén megszeretem ezt a forgácsolást :), de ez a kamionozás még mindig nagyon meghatározó szerepet játszik a fejemben :)
2015. szept. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!