Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit gondoltok...

Szülők, ti mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

18 éves leszek szeptemberben, fiú vagyok. Most lesz egy éve hogy járok egy lovastanyára segíteni, tanulgatni. Az életem részét képezik a lovak és az egyéb állatok. Nagyon szeretek velük foglalkozni, én többre értékelem ezt mint a számítógépet. pénzt itt nem kapok, de tudást, tapasztalatot annál többet. Az érettségi után hasonló irányba szeretnék tovább menni emiatt is érzem szükségesnek a tapasztalat szerzést. A gond az hogy nagymamám akivel együtt lakunk, meg kicsit anyukám is, nem örül ennek az egésznek, mondván hogy ingyen dolgoztatnak. Az ottani dolgozók nagyon rendesek, mindent csak addig csinálok míg akarok, rám nem erőltetnek semmit sose. Mondom itt főleg mamának hogy mindenért pénzt nem kérhetek, meg sokkal többet kapok én itt mintha pénzt adnának. De csak nem érti. Ti mit gondolnátok erről? Mit szólnátok ha a gyermeketek ilyen helyre járna?

Hozzáteszem, nyáron hetente többször, iskola közben hétvégenként mentem/megyek. a jegyek zöme 4-es.


2015. jún. 21. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen igazuk van anyukádéknak. Még ha nem is fizetnek agyon, azért valamit adhatnának.
2015. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem érzed úgy, hogy kihasználnak, és nem feltétlenül fontos, hogy keress némi pénzt, akkor rendben van. Én örülnék neki, hogy valami értékes, érdekes dologgal foglalkozol:)

A nagymamád nyilván "gyanakvóbb", mint te, egyrészt az élettapasztalata miatt, másrészt ő nem részesül a pozitív élményekből, (lehet, hogy nem is osztozik a lovak iránti szenvedélyedben), így ő, érzelmi szál nélkül, csak azt látja, hogy rendszeresen dolgozol valahol anélkül, hogy akár csak néha kapnál valami pénzt érte.

Próbáld a nagyival megértetni, miért olyan fontos ez neked, részletesen meséld el, mi volt az, amivel "gazdagabb lettél" aznap - akár egy történet arról, hogy az egyik ló mit csinált aznap vagy egy tapasztalat, amit akkor gyűjtöttél stb.

2015. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha ilyen téren gondolkodsz a jövőddel kapcsolatba akkor nincs azzal gond hogy tapasztalat szerzés miatt jársz, de abban anyukádéknak igazuk van hogy ingyen dolgozol náluk, amikor fizethetnének is érte.


Ha tanulás, hobbi jelleggel jársz oda, akkor nincs azzal baj mert legalább lesz némi tudásod ezzel kapcsolatban ami sok mai fiatalnak nincs meg és ezt meg kell becsülni, de azt nem szabad hagynod hogy ingyen mindent elvárjanak tőled. Ha később hasonló helyen szeretnél dolgozni vagy pont ott, akkor meg kell egyezned az ottaniakkal akik munkát adnak neked hogy ha fő állásban akarnak téged akkor fizessenek is meg érte úgy hogy meg is tudj élni.

2015. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha ingyen lovagolhatsz a segítségért cserébe akkor már megéri. Most google-ön egy gyors keresés után rémes árak jöttek ki. Felnőttnek 25perc futószáras lovaglás 3000ft.

Igaz nem vagyok szülő, de van olyan barátom aki hasonlóan csinálja. A szülei örülnek neki, hogy nem kell horribilis összeget költeni a lovaglásra, mert a gyerek megdolgozik érte.

2015. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Nekem nem jelentene ez problémát, sokkal értelmesebb elfoglaltság, mint a számítógépes játékok. Arra figyelj, hogy ha pl. állatorvosnak tanulnál tovább, gyúrj rá a jegyekre, elég magas szokott lenni a ponthatár, biosz és kémia kell hozzá.
2015. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetés, ha ingyen lovagolhatsz helyette, az szerintem elég. Inkább itt töltsd a szabadidőd fizetés nélkül, mint plázákban a szüleid pénzét szórva.

Esetleg ráfoghatod, hogy ez az önkéntes munka ami kötelező az érettségihez.

4-essel állatorvosi elég necces, én inkább valamilyen mezőgazdasági kart választanék. Most nézem h van pl. állattenyésztő mérnök szak.

Ha ilyen konkrét szakot, célt kitűznél, szerintem a szüleid is jobban elfogadnák a dolgot, hisz később álláskeresésnél jól jön a több éves munkatapasztalat ha egyetem mellett is kijársz néha. Illetve ügyesebb leszel, ha nem egyből mérnök úr vagy, hanem az "alsóbb munkaszinteket" is megismered. Jobban át fogod látni az egészet.

2015. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek a lovakhoz, de ha te szereted a lovakat, és ez kikapcsol, szerintem teljesen rendben van.
2015. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kezdettől fogva állattenyésztő mérnöknek készülök, azt nézegettem, állatorvos soha nem akartam lenni. Hát az a baj hogy a családom semennyire nem állatbarát, nem nagyon látják a szépséget bennük.
2015. jún. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!