Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 29N-nek nem engedi az anyukája...

29N-nek nem engedi az anyukája, hogy pasizzon? Mindent meg akar szabni neki.

Figyelt kérdés

nemrég megismertem egy lányt diàkmunkàn. kb 17-18nak néztem, mind külsőre, mind belsőre. mint kiderult 1985-ben született, idén lesz 30.az anyukàjàval él.

az anyja megtiltotta neki, hogy szóba álljon fiúkkal. amikor a 29L egyetemen van, az anyja kint várja az órák után, hogy nehogy csavarogjon. a nő ugye velem van diákmunkàn, itt is elé jön mindig az anyukája. a lány elmondása szerint még azt se döntheti el, hogy milyenre vagassa a haját, hanem az anyja megmondja a fodrásznak hogy milyen legyen. ruhat se vehet magának a nő, hanem amit az anyja vesz neki, azt kell hordania. (a diakmunkas pénzt az anyja veszi fel)


a lényeg, hogy nagyon sajnálom ezt a nőt. én 10 évvel fiatalabb vagyok mint ő. engem évek óta nem fognak olyan szigorúan, mint őt még mindig. komolyan olyan mint akinek 30 éve mossa az agyàt az anyja.. mindenben engedelmeskedik neki a csaj.. es tényleg rá se néz fiúkra, sose volt még randija/kapcsolata..


szóval nagyon sajnálom amiért ilyen szülővel verte a sors..mit tanácsoljak neki? azon kívül, hogy álljon ki maga mellé? :/ egyatalan van jogom beleszolni az életébe?

csak tényleg elborzaszt, hogy itt van lassan 30 évesen, és még nem is élt igazán. +masnak ennyi idosen mar csaladja van

legszivesebben felpofoznam az anyjat amikor látom munka után... úgy beszel szegény csajjal mint a kutyával... es ez, hogy nem beszélhet fiukkal?? talán ő Szűz Mária és ő is úgy esett teherbe, hogy rá se nézett ferfiakra???


2015. szept. 4. 16:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
10%
nekem 5 évesen nem mondta meg anyum h milyen legyen a hajam és a stílusom.könyörgöm mindjárt 40 éves csak nemet kéne mondani.meg sztem az anyjA sem szűz ha van gyereke!hacsak őt nem a Jóisten áldotta meg h a gyereke nagy dolgokat vigyen véghez.de az se volt.komolyan elém nem rohangál anyum második osztály óta. 13L
2015. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Hogy lehet, hogy meg diakmunkazik? :O


Az anyja hany eves?

2015. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

A sok okos aki szerint úgy kell neki,csak arra nem gondol ,hogy ha valakit kisgyerek korától folyamatosan arra kondícionálnak ,idomítanak ,hogy azt csinálja amit mondanak neki soha nem engedik sehová ,fizikai és mentális erőszakkal kényszerítik rá ,hogy engedelmeskedjen ,abból nem lesz lázadás külső segítség nélkül,mert a nevelés meghatározó az ember életében.


És az anyja elzárja a külvilágtól azzal hogy érte megy mindenhová tehát még "lógni" sem tudott. Vagy ha mégis megtette kapott olyat otthon hogy utána nem mert mást csinálni.


Szóval én sajnálom mert nem tehet róla hogy egy zsarnok valószínűleg beteg agyu anya szülte meg.


Külső segítség kell neki.

2015. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
Ezen nem tudsz változtatni. Az anyja annyira rabszolgának nevelte, hogy próbálkozni se érdemes.
2015. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Erdekelne hogy nez ki a lany. Meg az annya is bar erre van egy kep a fejemben [link]
2015. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13-massal érteke gyet. Beszélgess el a lánnyal,és segíts rajta. Ha az anja megtudja,hogy mit tervezel,akk lehet neked ugrik és a lányának is ott helyben vagy odahaza,hogy neveszítse ela drágaságát a beteg pic.a.
2015. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen valszeg beled.glene,ha elmenne a lánya. Minden lehetőséget meg fog ragadni,hogy magamellett tartsa. Még erőszakosabban fog vele viselkedni valszeg,ha a lánya függetlenedés jelét mutatná. Vagy a függetlenedés lehetősége is fennálna. Az anyát pszihológushoz kell küldeni. Kideríteni mi a baja. Ha a társadalomra nem is veszélyes a saját lányára igen.
2015. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz tényleg MINDENBEN segíteni neki, akkor inkább ne avatkozz bele, mert csak nagyobb bajt csinálsz. Gondolj bele, ez a nő már jogilag bőven felnőtt, de még most is úgy él, mint egy gyerek. Ha rá is tudnád venni, hogy álljon a sarkára, és viselkedjen a korának megfelelően, hát egyrészt valószínűleg nem is tudná, hogy mit kezdjen magával, mert nem élte át ezeket a dolgokat akkor, amikor életkorilag szükséges lett volna, másrészt ha leszakad anyuciról, szerinted egyedül mihez tudna kezdeni? Vagy te még évekig fognád a kezét és pátyolgatnád?

Persze ha tényleg segítenél neki, akkor azt mondom, hajrá, viszont ehhez nagyon észnél kell lenni, mert nagyon könnyen az ellenkezőjét érheted el annak, amit akarsz. Simán meglehet, hogy ha lehámozod róla az anyját, akkor utána te leszel az, akitől függeni fog. Nyilván nem ez a cél, de tudni kell, hogy ezt hogyan kerüld el anélkül, hogy bedobnád őt a semmibe.

2015. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Hát már rég nem gyerek. Ne hagyja magát. Változtasson a sorsát.

Ez nekem már elég beteges. Az anyja tuti nem komplett. Ha nem akar ő is olyan lenni, mint az anyja, akkor nagyon gyorsan önállósodjon és költözzön el.

2015. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

hiába mondod neki, nem fog lépni, mert be van fenyítve.

ő hagyta magát.

ha neki ilyen élet kell, akkor csinálja nyugodtan.

2015. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!