Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki a "nevelé...

Milyen szülő az, aki a "nevelési költségeket" be akarja kasszírozni a gyerekén?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak vagy veszekedésnek szánom a kérdést, de ezen a dolgon nap mint nap elcsodálkozok.


Ugye a gyerek nem kérte az életet, neki semmi beleszólása nem volt abba, hogy őt megszülték. A gyerek nem tehet róla, hogy neki ételinnivaló-pelenka-stb kell.

És mégis, az ismerősi körömben is van ilyen, és egyre több ilyet olvasok itt a GYK-n is.


Az ismerősöm egy 25 éves lány, nagyon jóban vagyunk, és ő mesélte el nekem, hogy amikor 18 éves lett, a szülei egyszerűen "benyújtották neki a számlát", hogy 18 éves koráig ennyibe meg ennyibe került, szépen kezdje el törleszteni, most rajta a sor, hogy a szüleit segítse. Az apja szépen felmondott a munkahelyén, mert hogy neki ez jár, most a lány húzzon el dolgozni, és adja haza a pénzt.

Persze az ismerősömnek ennél jóval több esze volt, szépen a párjához költözött, és levelezőn végezte az egyetemet munka mellett. A szülők meg kijelentették, hogy kígyót melengettek a keblükön, meg milyen hálátlan, meg ezért nevelték, stb.


Itt is olvasok ilyeneket, hogy a szülők elveszik a gyerek összes megtakarított pénzét, majd a fejéhez vágják, hogy a nevelés nem ingyen van, meg pelenkapénz meg isten tudja mi. Hogy "amíg az én kenyeremet eszed", meg "drága egy gyerek felnevelése" stb.

Engem ez nagyon meglep, pedig engem és a tesómat anyum egyedül nevelt, mégse volt sosem ilyen.


Miért ilyen kics..szettül anyagiasak egyes szülők? Hisz normális ember nem azért vállal gyereket, hogy az később bevételi forrás legyen. Ha a szülők normálisak, akkor a gyerek alapba támogatja őket, ha kell. De ilyen szinten elvárni, hogy benyújtani a számlát még a pelenkákról is, ez már szerintem az iszonyatosan gerinctelen és beteg kategória.

Mégis elég sok ilyen szülőt látok.


De miért vannak ilyenek? (nem kisebbségiek)

Mit gondoltok ezekről?


Szeretném megérteni ezt a "gondolkodásmódot", de nem megy.


24/L



2015. aug. 29. 10:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülőktől előre el kell kérni az öregkori ellátásra a pénzt. Ha csak nem ír szerződést, hogy hamarabb "elmegy" vagy nem tart igényt a (számomra természetes) későbbi betegápolásra/támogatásra. Mert mint tudjuk a nyugdíjak nem a leg fényesebbek, na meg az öreg kor sem erre fele...
2015. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%

A vélemények lehetnek különbözőek, de azért a Dunába lövés erős, az akasztás is, ezekkel nem kene dobálózni, bár tudom, divat.

Szomorú, ha egy szülő így all hozzá, és nálunk sem így volt. Meg akkor sem, ha szigorúan anyagi értelemben többe kerül a gyerek, mint amennyit hoz.

2015. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezek a szulok nem a gyerek 18 eves korara hulyulnek meg. Tobbnyire eleve 1 gyerekuk van es sokszor mar szulni is ugy szul az ilyen anya hogy azt tervezgeti hogy a fia/lanya fogja eltartani ha felno. Sajnos gyakoribb a jelenseg mint sokan gondolnank.

Aki eloskodo tipus az szulokent is az lesz valoszinuleg. Ha a gyerek lat normalis mintat is akkor egyszeruen amint teheti lelep. A szulok meg vagy erzelmi zsarolassal nyomulnak utana is vagy sertetten kitagadjak. De csak az o nyomorukat mutatja.

2015. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ciki, mert kb. 60 millió Ft egy gyerek felnevelése - de az diploma végéig, 23-27 éves korig.


Az alaptörvény szerint a szülő kötelessége a gyerek ellátása annak szükségletei szerint (és itt nem csak fizikai szükségletekről van szó, hanem tehetséggondozástól az élethez hozzátartozó élmények megadásáig minden).

Szóval jogi úton visszautasíthatja ezt a követelést a gyermek.

Annyi, hogy kérje a szüleitől ezt írásban, jogi úton érvényesíteni, és akkor az persze nem fog nekik menni.


Az élet törvényei szerint pedig EZT a gondoskodást a saját gyermekeinek (vagy más alkotó tevékenységbe) kell TOVÁBB adni, nem pedig VISSZA adni - ez a visszaadási fantazmagória egyszerűen életellenes gondolkodás.

2015. szept. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azok a tipikus pénzéhes, pénzközpontú szülők, akik ezer forintért a lelküket is eladnák.

Az ilyen barmok meg vannak róla győződve, hogy ők tulajdonképpen nem csak szülők, hanem szolgáltatást is nyújtanak a gyereknek, és mint minden szolgáltatásnak, ennek is PÉNZBELI ára van. Nekik a gyerek csak egy leendő pénzforrás, semmi más. Aztán ha betölti a 18 éves kort, már kapnak is az ilyenek az alkalmon, és elkezdik visszakövetelni a gyerekre költött pénzt, mert hát ugye az nekik jár vissza, mit képzel a gyerek, hogy viszi a pénzt, de nem hozza.

Undorító, a szülőség legalja. Ha nekem ilyen szüleim lennének, én nem támogatnám őket öreg korukban sem, mert ez azt jelenti, hogy én csak a pénz miatt kellettem nekik. Akkor gondozza őket öreg korukban a pénz.


Hallottam ilyen barom "anyukáról". Az az idióta még az ultrahang árát is behajtotta volna a gyereken, de még a nőnek az anyja is kitagadta ezt a nőt, mondván mit képzel magáról, ő nem így nevelte, hogy ennyire pénzéhes számító utolsó dög legyen. Meg is érdemli az ilyen, ha mindenki elfordul tőle. Aki ilyen szinten pénzéhes, és csak a pénz körül forog minden az életében, az ne vállaljon és ne is akarjon soha gyereket. Nevelgesse a pénzt, szeresse a pénzt, és ne nyomorítson meg egy gyereket.

Amin elcsodálkozok, az az, hogy az esetek 99%-ában az ilyen "szülőket" az ő szüleik egyáltalán nem így nevelték. De aki ilyen szinten pénzmániás, hogy még a saját gyerekén is képes behajtani a felnevelési költségeket, az nem normális, és teljes mértékben pszichiátriai eset.

És még az ilyenek csodálkoznak, ha a gyerekük faképnél hagyja őket, és vissza se köp.

2015. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!