Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki a "nevelé...

Milyen szülő az, aki a "nevelési költségeket" be akarja kasszírozni a gyerekén?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak vagy veszekedésnek szánom a kérdést, de ezen a dolgon nap mint nap elcsodálkozok.


Ugye a gyerek nem kérte az életet, neki semmi beleszólása nem volt abba, hogy őt megszülték. A gyerek nem tehet róla, hogy neki ételinnivaló-pelenka-stb kell.

És mégis, az ismerősi körömben is van ilyen, és egyre több ilyet olvasok itt a GYK-n is.


Az ismerősöm egy 25 éves lány, nagyon jóban vagyunk, és ő mesélte el nekem, hogy amikor 18 éves lett, a szülei egyszerűen "benyújtották neki a számlát", hogy 18 éves koráig ennyibe meg ennyibe került, szépen kezdje el törleszteni, most rajta a sor, hogy a szüleit segítse. Az apja szépen felmondott a munkahelyén, mert hogy neki ez jár, most a lány húzzon el dolgozni, és adja haza a pénzt.

Persze az ismerősömnek ennél jóval több esze volt, szépen a párjához költözött, és levelezőn végezte az egyetemet munka mellett. A szülők meg kijelentették, hogy kígyót melengettek a keblükön, meg milyen hálátlan, meg ezért nevelték, stb.


Itt is olvasok ilyeneket, hogy a szülők elveszik a gyerek összes megtakarított pénzét, majd a fejéhez vágják, hogy a nevelés nem ingyen van, meg pelenkapénz meg isten tudja mi. Hogy "amíg az én kenyeremet eszed", meg "drága egy gyerek felnevelése" stb.

Engem ez nagyon meglep, pedig engem és a tesómat anyum egyedül nevelt, mégse volt sosem ilyen.


Miért ilyen kics..szettül anyagiasak egyes szülők? Hisz normális ember nem azért vállal gyereket, hogy az később bevételi forrás legyen. Ha a szülők normálisak, akkor a gyerek alapba támogatja őket, ha kell. De ilyen szinten elvárni, hogy benyújtani a számlát még a pelenkákról is, ez már szerintem az iszonyatosan gerinctelen és beteg kategória.

Mégis elég sok ilyen szülőt látok.


De miért vannak ilyenek? (nem kisebbségiek)

Mit gondoltok ezekről?


Szeretném megérteni ezt a "gondolkodásmódot", de nem megy.


24/L



2015. aug. 29. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen szülőket fel kéne akasztani.
2015. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
93%
A gyerek legalább annyit hoz, mint amennyit visz. Adókedvezmények, családi pótlék, szocpol, stb. El sem hiszem hogy vannak ilyen szülők.
2015. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én sem tudtam elhinni, de sajnos tényleg vannak. Barátnőm szülei a mai napig haragszanak a lányra, mondván "cserbenhagyta őket" "nem ezért nevelték", stb.


Ha lenne gyerekem, nekem eszembe sem jutna rajta behajtani a 18 év alatt ráköltött pénzt.

2015. aug. 29. 10:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen rossz szülő. :D Utálom az ilyen pénzéhes görényeket. Már bocsánat, de szerintem erre nincs jobb szó. Barátnőd meg nagyon okosan és helyesen tette, amit tett.
2015. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

Pocsék szülők, valószínűleg már 18 éves kora előtt se volt minden rendben.


Nálunk pl mindig le kellett adni (vagy elvették átkutatva a szobánkat) a szülinap, névnap, locsolkodás stb pénzeket, hogy "vigyáznak rá". 1 hét múlva elkérve csak annyi volt a válasz, hogy mit gondolsz, ingyen vagy? Abból volt az eddigi kajád. Nem kötelező enned ezentúl.

2015. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

sok ilyen van. van akit amiatt nem engednek egyetemre, mert már 18 évig eltartottàk, mostmar menjen el dolgozni.

a gyerekek ha van esze fellép ezellen és próbál boldogulni a szülők nélkül.

nálunk természetes volt, hogy az első szakmaig, papirig eltartanak, utana is amig nincs munkahely. én és a tesoim se lettek élősködők, mindenki kiropult a feszekbol 20-24 év között. csak itt annyi a különbség, hogy jó viszonyban

2015. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Én ha ilyenekről olvasok vagy hallok, nekem akarva akaratlanul is az ugrik be első "opciónak", hogy a szülők nem nagyon akarták a gyereket. Vagy nem akartak gyereket (és becsúszott, esetleg "pasimegtartás"), vagy csak szimplán babázni akartak, és nem gondoltak bele, hogy az a gyerek egyszer bizony felnő.

Az ilyen barmoknak nem való gyerek, mert csak a pénzt és a hasznot vagy a kiadásokat látják a gyerekben, egyáltalán nem a szeretetet például. Ha nekem olyan szüleim lettek volna, akik 18 évesen benyújtják a számlát, mintha valami szolgáltatást igényeltem volna tőlük, akkor én is benyújtottam volna, hogy akkor nekem meg tessék visszafizetni azt a sok családi pótlékot, támogatásokat, adókedvezményeket, amiket meg ők élveztek csak azért, mert engem megszültek. Szerintem lenne is csend egyből.


Az ilyen szülők végtelenül önzőek, csak a pénz körül forog az életük, és arra számítanak, hogy a gyerek miatt majd plusz bevételt kapnak (amikor majd dolgozni fog). Aztán mikor a gyerek nem hagyja magát kizsigerelni, még ők lesznek felháborodva, és jön a lelki terror. Őszinte véleményem, hogy a Dunába kéne lőni az összes ilyen szülőt. Még a törvények is kimondják, hogy az első végzettség (pl diploma, vagy szakma) megszerzéséig köteles a szülő támogatni a gyerekét. De 18 évesen elzavarni dolgozni csak azért, mert "így is sokat költöttünk rád", az már iszonyatos kib..szás a gyerekkel. érettségivel mégis hol helyezkedjen el?


Ugyanez a variáció, csak bújtatottabban, amikor a szülő a gyerek fizetésének a felét elkéri, vagy akár többet, utána meg rinyálnak, hogy a gyerek nem önállósodik, ott lóg a nyakukon, nem rak félre stb.

Az meg, hogy egy tehetetlen kiskorútól mindig elveszik a pénzt, csak a jéghegy csúcsa. Ez tipikus erőfitogtatás, hogy a szülő mindent megtehet, a gyereknek meg kuss a neve.


Ha lovagolni akarsz, el kell végezned bizonyos dolgokat, és meg kell tanulnod.

Ha nevelőszülő akarsz lenni, iszonyatosan sokat kell tanulnod, és nagyon szorgalmasnak kell lenned.

De ha saját gyereket akarsz, ahhoz még ész és értelem sem kell. Sajnos.

2015. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

A gyereknek nem az a dolga, hogy a szülei felé "törlesszen". Nem ez a természet rendje.

A gyereknek, miután felnőtt, az a "dolga", hogy utódokat hozzon létre és felnevelje őket. A szülőnek, miután felnevelte az utódait, gyakorlatilag nincs funkciója, szerepe a fajfenntartásban.

2015. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól felb**szott a kérdés... Hát ez valami elképesztően szutyok. Fúj. Ahh, megyek is innen.

Borzalmasan nárcisztikus, uralkodó és szemét szülő az ilyen, kellene a francnak. Egyedül százszor erősebb lennék mint ilyen szemetekkel a nyakamon.

2015. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom, hogy mindenkinek van joga szaporodni, nem korlátozhatjuk semmilyen törvénnyel. Az ilyen ember nem szülő, csak gyereke van, akinek mindenhol jobb lenne, mint két ilyen elba...tt kreténnel. Ha már valaki gyereket vállal, az a legalapvetőbb kötelessége, hogy ételt, fedelet, ruhát biztosítson neki. Akinek ez nehezére esik, az válasszon a tömérdek fogamzásgátló módszer közül, és nevelgessen inkább muskátlit.
2015. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!