Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csak erre van pénzük a...

Miért csak erre van pénzük a szüleimnek? Rám miért nem tudnak egy kis pénzt áldozni?

Figyelt kérdés

Sosem megyünk sehova négyen a családdal. Megkérdeztem, hogy miért, azt mondták, túl drága lenne. De azèrt tesóm megkapta az elég drága játèkot. Mikor én kértem egy kb 1500 FT-s KÖNYVET! Akkor azt mondta anya, hogy túl drága. Talán ha 3 hónapba egyszer elmegyünk valahova. DE AZÉRT A CIGARETTA MEG A SÖR AZ MEGY HATÁROK NÉLKÜL. Nekem alig vab valamim amivel el tudok lenni, szinte csak a telefon. Nem értem hogy rám miért nem lehet egy kis pénzt áldozni.


14/F



2015. aug. 28. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

mert Önzőek!

Unokatesoméknál detto így van.Mindenre költenek, de a cigi a legfontosabb

2015. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretsz olvasni az egy jo dolog.nyilvan fontosabbnak kene lennie,mint hogy cigizzenek..de sajnos nem tudsz mit tenni.meg par evig fuggesz toluk anyagilag,addig iratkozz be konyvtarba es toltsd hasznosan az idod..ok meg csak cigizzenek meg pialjanak,ha az fontosabb mint a gyerekuk
2015. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nem nagyon tudod jobb belátásra téríteni őket. Egy dolgot tudsz: te majd ne legyél ilyen felnőtt korodban. Tanulj szorgalmasan. Keresd azokat a tanárokat, akiktől sokat tanulhatsz - nem csak a tantárgyuk területén, de emberileg is. Az idegen nyelvre különösen feküdj rá, akkor is, ha rossz a tanár. Mindig tanuld meg a szavakat, írd meg a házit, olvass magadnak hangosan, ha nem beszéltetnek eleget órán. Jövő nyáron már vállalhatsz munkát, hogy elkezdhess pénzt gyűjteni a felsőoktatásban töltött éveidre. Ez mindig a tanulás után jöjjön, ne vegye el az időt. A barátaidat is úgy válogasd meg, hogy ne a szüleid útjára húzzanak vissza. Így van esélyed kitörni. Kitartás!
2015. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim ugyanilyenek voltak és most is ilyenek. A cigi mindennél fontosabb volt, még akkor is, ha nem tudtak kenyeret se venni.

Igyekeztem jól tanulni, ösztöndíjra pályázni, és elhúzni otthonról. A helyzet azóta tovább romlott, alig megyek haza, mióta dolgozom. Most albérletben lakom, de ha hazamegyek, folyton pénzt kunyerálnak, és azzal jönnek, hogy már nem kapják utánam a családi pótlékot.

Ez sosem lesz máshogy, semmit nem tudsz tenni, mint hogy kitartasz, és elmenekülsz amint tudsz :(

2015. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát sajnos van ilyen.

Az én szüleim sem különbek.

Ha kéne valami sokszor mondják hogy "drága" vagy "majd máskor"(persze máskor se lessz belőlle semmi) de a cigit azt meg úgy szívják mint ha az életük múlna rajta. Komolyan már én leszek rákos attól a sok cigifüsttől..

15/f vagyok.

Ha szeretnél beszélni írhatsz privátban

2015. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!