Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a lányotoknak hogy...

Engednétek a lányotoknak hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 és lány vagyok, és van egy 15 éves barátom.

Anyukámmal nem igazán jó a kapcsolatom. Csak annyiban hogy jól elröhögünk egymással, meg szivatjuk egymást, de az ilyen dolgokat soha nem tudtam vele megbeszélni.

A barátommal 10 hónapja jöttünk össze, de fél éven át azt mondtam anyukámnak hogy barátnőkkel találkozok.

Miután elmondtam, azt hazudtam hogy 'pár napja' vagyunk együtt, mert féltem a reakciójától. Ez igaz is lett, megpofozott, hisz ő nem ilyennek nevelt, és hatalmas fejmosást kaptam, mert ő nem hitte volna hogy a lánya ekkora r.banc.

Azóta eltelt sok idő, valamennyire megbékélt a dologgal de így sem örül neki és megbánta hogy megengedte ezt az egészet.

Tudni kell hogy jó tanuló vagyok, erős gimibe vettek fel ahova jelentkeztem, nem járok bulizni, és nem károsítom az egészségem sem. A barátomat 10 éve ismerem, anyukám is ismeri, őt is, illetve a szüleit. (az anyukájával barátnők voltak)

Mikor suli idő volt, heti 2-3 találkoztunk, nyáron többször mert sok időt töltött a rokonánál aki pár utcányira lakik tőlünk.

Amikor találkozunk, már nem enged el késő délután sem, szigorúan 2 óra hossza, nem mehetek vele strandra, mert ne mutogassam magam senkinek..

Arról pedig hogy bemutassam, vagy hogy feljöjjön néha (minden hátsó szándék nélkül) arról hallani sem akar.


Szinte sírva hallgatom azokat a barátnőimet akik boldogan mesélik hogy a barátukat 2 hét után hazavitték, néha ott aludhat nála, van hogy reggeltől estig ott lehet náluk, ha közös családi program van viszik őt is, illetve már le is feküdtek, amiről tud az anyukája is, elvitte nőgyógyászhoz, mindenbe beavatta, és elajánlotta hogy segít bármi baj van szóljon.

Persze, mielőtt félreértés esne, nem azt szeretném hogy lefeküdjünk, csak hogy anyukám meg engedje hogy esetleg néha feljöjjön.

De ilyenről szó se lehet, bármit megtenne hogy eltiltson minket, és semmiről nem tudok vele beszélni, hisz mindenre az a válasz hogy semmi nem lesz a kapcsolatunkból, fölöslegesen írt körök...

Közben az ő anyukájával már többször találkoztam, az apukájának, testvéreinek is bemutatott, illetve voltam már náluk is. Persze ha ezt anyukám megtudná ismét jönne a fejmosás úgyhogy el sem merem neki mondani.

Ha esetleg megemlítem hogy ez meg ez a barátnőmnek a fiúja már megy velük közös programokra, akkor rögtön félbeszakít, elkezd ordítani, hogy le...rja más szülőket, nem érdekli mit csinálnak...

Reménytelen a helyzet...

Mit tehetnék anyukámmal?

Segítség://

14/L


2015. aug. 13. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%
15/l
2015. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Ez szerintem nem igazán engedély kérdése. Egy 14 éves lánynak, ha szerelmes, és képes az életkorának megfelelően viselkedni, miért ne legyen barátja? Azok az anyukák szoktak így reagálni, mint a tiéd, akik nem elég érettek ahhoz, hogy a nemiségről és szexualitásról beszéljenek a kamasz gyerekükkel, és azt hiszik, hogy ez a beszélgetés tiltással helyettesíthető. Ha érett nő módjára kiskorodtól fogva mindig a korodnak megfelelően beszélgetett volna veled ezekről a dolgokról, akkor most tudná, hogy van annyi eszed, hogy 14 évesen még nem fekszel le senkivel, mert az nem a te korosztályodnak való.
2015. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

"az az anya aki megengedte h fel járjon hozzájuk a fiu , ott a làny már nem szűz"

Igen, mert egy családi ebédből, meg filmezésből szex lesz. :D Még csak nem is ott alvásról volt szó... 21 éves vagyok, mégis az "átjön a barátom" azt jelenti, hogy együtt kajálunk, társasozunk, beszélgetünk, tévézünk.

"nem mehetek vele strandra, mert ne mutogassam magam senkinek" nekem senki ne akarja bemesélni, hogy ez normális.....

2015. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
Engem nagyon elszomorít, hogy van szülő aki kánikulában képes kicsapni a gyerekét az utcára (strandra nem!!), csak nehogy felhozza a pasiját...
2015. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintem nem normális h egy szülő aszisztál ahhoz h a gyereke 14 èvesen szexuális életet éljen ."


Én sem tartom normálisnak, mert gyereknek tartom a 14 évest a szexhez, de ha úgy nézzük az az anya legalább ismeri a saját gyerekét, legalább tudja, hogy kivel és mit csinál. Ellenben a kérdező erkölcsös, tiltó anyja lófäszt se tud a kérdezőről és egyenes úton halad afelé, hogy a lánya akkor se merjen többé hozzá fordulni, ha komoly bajba kerül.


Látod most is milyen következtetést vonhat le a kérdező az egészből? 10 hónapig hazudott, azért hazudott, mert pontosan tudta, hogy egy ártalmatlan együttjárás (amit már 20 éve is 13-14 évesen kezdtünk) milyen reakciót fog kiváltani az anyjából. Hazudott, mert pontosan tudta, hogy büntetést kapna, meg megtiltanák azt, ami természetes a korában. Ez persze bántotta, hogy hazudik az anyjának, meg hát reménykedett, hogy mégis elfogadó lesz, így összeszedte a bátorságát és bevezette a történetet. Erre? Most ott tart, hogy kár volt elmondani. ------> még egy pár ilyen húzás az anyjától és SEMMIT nem fog neki elmondani, mert tisztában lesz vele, hogy kár, mert az anyja, ha tudja, úgyis csak keresztbe tesz, megnehezíti és megakadályozza.

2015. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Az alapvető probléma ott van, hogy az emberek manapság azt gondolják, a párkapcsolat mindig szexeléssel jár. A válaszokból is ezt látom. Azt gondolják, mindenki ilyen, és ennek az általánosításnak az olyan kivételek isszák meg a levét, mint a kérdező is.

Nekem is 14 éves koromban lett először barátom, évekig együtt voltunk, mégis csak 19 évesen vesztettem el a szüzességemet (már másvalakivel, de hát ilyen az élet). 14 évesen még eszünkbe se jutott, hogy szexelnünk kéne. Én nagyon szerencsés vagyok, mert olyan anyukám van, aki nem sajnálta az idejét a szexuális felvilágosításra, ami nem csak a menstruációról meg a védekezésről szól, hanem arról is, mikor mi fér bele egy párkapcsolatba. Ezért pontosan tudtam már akkor is, hol egy biológiailag és lelkileg is éretlen kislány életében nincs még helye a szexnek, ellenben a sok közös programnak, puszilkodásnak, ölelkezésnek, egymáshoz bújós filmnézésnek stb. nagyon is.

2015. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%
anyuka nem tudja hogy a f🅰sz nappal is felall. kulonben eleg gaz ez a 14 evesen csavozas... emlekszem en a baratnommel logtam egesz nap. kutyaszart raktunk egy penztarcaba es figyeltuk ahogy kinyitjak. az erkelyrol locsoltunk le embereket vizzel. beoltoztunk mindenfelenek es hulyeskedtunk az utcan. bicikliztunk. 16 evesen se viszketett meg a puncim kulonosen, de allandoan elhivtak csavok randizni, aztan eljott az IGAZI, es egy honap alatt tobbet kefeltunk mint kb anyam egesz eleteben. de kesobb mindig rajon az ember milyen jo is volt szuznek lenni, ha eszem lett volna tovabb megtartom. en amondo vagyok ne dugassad meg magad... mutRnek tobbnyire igaza van, lehet most o a legnagyobb gechi az eletedben, kesobb nem fogod banni. masztizgassal otthon es vard ki😂
2015. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

Basszus hogy lehet egy szülő ilyen h#ly€, hogy ha a lányának van valakije, akkor r|b@nc? Pont akkor lenne az, ha minden héten más pasija lenne. Megőrülök, az ilyen hogy tudott gyereket vállalni? -.-

Kérdező, nekem 16 évesen volt az első barátom, de a Tiédet sem tartom korainak. Annyit mondanék, hogy ésszel, és csak azt csináld, amit tényleg szeretnél, ne azért, mert barátod esetleg erőlteti. Nem kell semmit elsietni, mindenre van idő. :)

Ilyen szülő előtt én is titkolóztam volna... Ne hagyjon mély nyomot a lelkedben, hogy ezt mondta.

Fel a fejjel! ;) 18L

2015. aug. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!:)

10-es!

Tényleg nem az lenne a cél hogy lefeküdjünk, de azért nem biztos hogy télen, szakadó hóban is jó lenne az utcán lenni.

Amint említettem már voltam fennt náluk, és akkor sem feküdtünk le, pont azért mert még fiatalok vagyunk.:)

17-es!

Köszönöm a választ, különösen hogy ilyen értelmesen megfogalmaztad.-.-

2015. aug. 14. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!