Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek a lányotoknak hogy...

Engednétek a lányotoknak hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 és lány vagyok, és van egy 15 éves barátom.

Anyukámmal nem igazán jó a kapcsolatom. Csak annyiban hogy jól elröhögünk egymással, meg szivatjuk egymást, de az ilyen dolgokat soha nem tudtam vele megbeszélni.

A barátommal 10 hónapja jöttünk össze, de fél éven át azt mondtam anyukámnak hogy barátnőkkel találkozok.

Miután elmondtam, azt hazudtam hogy 'pár napja' vagyunk együtt, mert féltem a reakciójától. Ez igaz is lett, megpofozott, hisz ő nem ilyennek nevelt, és hatalmas fejmosást kaptam, mert ő nem hitte volna hogy a lánya ekkora r.banc.

Azóta eltelt sok idő, valamennyire megbékélt a dologgal de így sem örül neki és megbánta hogy megengedte ezt az egészet.

Tudni kell hogy jó tanuló vagyok, erős gimibe vettek fel ahova jelentkeztem, nem járok bulizni, és nem károsítom az egészségem sem. A barátomat 10 éve ismerem, anyukám is ismeri, őt is, illetve a szüleit. (az anyukájával barátnők voltak)

Mikor suli idő volt, heti 2-3 találkoztunk, nyáron többször mert sok időt töltött a rokonánál aki pár utcányira lakik tőlünk.

Amikor találkozunk, már nem enged el késő délután sem, szigorúan 2 óra hossza, nem mehetek vele strandra, mert ne mutogassam magam senkinek..

Arról pedig hogy bemutassam, vagy hogy feljöjjön néha (minden hátsó szándék nélkül) arról hallani sem akar.


Szinte sírva hallgatom azokat a barátnőimet akik boldogan mesélik hogy a barátukat 2 hét után hazavitték, néha ott aludhat nála, van hogy reggeltől estig ott lehet náluk, ha közös családi program van viszik őt is, illetve már le is feküdtek, amiről tud az anyukája is, elvitte nőgyógyászhoz, mindenbe beavatta, és elajánlotta hogy segít bármi baj van szóljon.

Persze, mielőtt félreértés esne, nem azt szeretném hogy lefeküdjünk, csak hogy anyukám meg engedje hogy esetleg néha feljöjjön.

De ilyenről szó se lehet, bármit megtenne hogy eltiltson minket, és semmiről nem tudok vele beszélni, hisz mindenre az a válasz hogy semmi nem lesz a kapcsolatunkból, fölöslegesen írt körök...

Közben az ő anyukájával már többször találkoztam, az apukájának, testvéreinek is bemutatott, illetve voltam már náluk is. Persze ha ezt anyukám megtudná ismét jönne a fejmosás úgyhogy el sem merem neki mondani.

Ha esetleg megemlítem hogy ez meg ez a barátnőmnek a fiúja már megy velük közös programokra, akkor rögtön félbeszakít, elkezd ordítani, hogy le...rja más szülőket, nem érdekli mit csinálnak...

Reménytelen a helyzet...

Mit tehetnék anyukámmal?

Segítség://

14/L


2015. aug. 13. 17:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat az esetleges hibákért:/
2015. aug. 13. 17:37
 2/19 anonim ***** válasza:
6%

Te anyámmal élsz?Velem már akkor csinálja ha az otársaim képet tesznek fel akik nem járnak.Amúgy tégyed nem kérdezget arró h merre és kivel csavarogsz? Mer ha igen akkor tutui anyámmmal élsz!

Am ha szereknélmbeszésuélni róla dobj egy privit


12/L

2015. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ez nehéz kérdés, én nem szeretnék semmi rosszat mondani az anyukádról, hogy aztán haragudj rá miattam, de valóban jobban félt a kelleténél, de azt is értem hogy azért 14 évesen ezt teljesen normális, nagyon fiatal vagy még. Még ha hajlandó lenne a barátod anyukájával beszélni, akivel jóban voltak, jobb lenne, vagy ha engedné hogy felmenjen hozzátok a barátod, legalább látná hogy mit csináltok.


Az nem megoldás ha a barátod anyukáját megkéritek hogy beszéljen a tiéddel, hogy legalább ők megbeszélhessék hogy mi a legfőbb probléma?

2015. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Barátom anyukája nem rég vált el, nem szeretném ilyen 'apró' ügyekkel még terhelni:/
2015. aug. 13. 17:47
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

9 évvel ezelőtt ugyanebben a szituációban voltunk, a jelen helyzetben már férjemmel. Csak türelemre szeretnélek inteni, 3 év kellett mire a szüleim megpuhultak. Mondhatná az ember, hogy milyen fiatal vagy még 14 évesen, de! az érzelmeknek nem lehet parancsolni, nehogy már más mondja meg mit is érezz! Szóval, csak hogy a kérdésre is válaszoljak, engedném!


24N

2015. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket:)

Még várom:)

2015. aug. 13. 18:04
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Sajnálom, hogy ilyen az anyukád. Esetleg keress valami személyes történetet a neten, ahol le van írva, hogy az ilyen anya-lánya kapcsolatok úgy végződnek általában, hogy a lány 18 éves korában lelép és vissza se néz. (Ez valószínűleg nálatok is így lesz.) Hátha akkor megjön az esze..

Esetleg nagybácsi/nagynéni? Bár nálunk egy húron pendül mindenki az ő oldaláról, úgyhogy csak apukámat tudtam régen megkérni, hogy beszéljen vele.


Sok sikert!

PS: Nem teszel semmi rosszat!


25N

2015. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha lenne egy lányom, nagyon szeretném, ha olyan bizalmas lenne a kapcsolatunk, hogy mindent nyugodtan elmondhatna nekem. Emlékeznék rá, milyen volt, amikor én 13-14 évesen először voltam szerelmes, és remélném, hogy adtam neki olyan nevelést és értékrendet, hogy tudja, meddig mehet el az ő korában. Szóval igen, engedném, hogy legyen barátja, sőt, kifejezetten szeretném megismerni azt a fiút, hiszen úgy jobban el tudom dönteni, hogy megérdemli-e a lányomat. :) Nagyon örülnék neki, ha olyan barátja lenne, aki tényleg szereti és törődik vele, és nem csak a fiús hormonjai hajtják, és megtiszteltetésnek venném, ha az a fiú bennem is megbízna annyira, hogy elfogadja a tanácsomat például. A nagy szigor és eltiltások csak ellenálláshoz és lázadáshoz vezet végül, kellenek persze szabályok, de ésszerű keretek között.

Azt nagyon-nagyon nem helyeselném, ha a lányom elvesztené a szüzességét 16 éves kora előtt, mert úgy gondolom, hogy erre meg kell érni, és magunkat is meg kell becsülni és tisztelni annyira, hogy várunk a dologgal, akármennyire dúlnak a hormonok meg a szerelem. Ha igazán szeretitek egymást, akkor két év múlva is fogjátok. De a közös programok, romantikázás, kézfogás, egy-egy puszi, ezek teljesen jó és természetes dolgok már ebben a korban.

Én ezt gondolom erről. Nem tudom, hogy anyukád miért ilyen, nyilván félt is, de nem a jó oldalról fogja meg a dolgot.

2015. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

szia!

nekem sajnos még idősebb koromban is így álltak a kapcsolatomhoz a szüleim.

10hónap tinikapcsolatban mérve sok, biztosan jól megértitek egymást. esetleg a barátod anyukája nem tudna hatni anyukádra,ha úgyis ismerik egymást?

mert ez elég túlzás,hogy 2 órára se akarnak elengedni..meg strandra vele..mi rossz történhetne?

aki szexelni akarna az megoldja hamar és bárhol..nyilván titeket nem ez motiválna,hanem hogy együtt tudjátok tölteni az időt.én nem látok ebben problémát.

anyukádnak inkább a védekezésről kéne beszélni és ilyenmikről,mert azzal,hogy homokba dugja a fejét,még nem változik.

szóval próbálj vele is beszélni,hogy tudod hogy fiatal vagy de tényleg jól érzitek magatokat egymással és hogy nem fog romlani a sulis teljesítményed és hogy ugyanaz az ember maradsz,ne aggódjon.mert biztos vannak ilyen érzései.

2015. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%

Hát szerintem meg mint a példa is mutatja, az az anya aki megengedte h fel járjon hozzájuk a fiu , ott a làny már nem szűz! Szerintem nem normális h egy szülő aszisztál ahhoz h a gyereke 14 èvesen szexuális életet éljen .

Szerintem ebbe a korban pont az fér bele, h talalkozgattok, együtt setaltok, csokoloztok.

És most még mondod h nem akarsz vele lefeküdni , de látod , a barátaid példájából h ez "ezzel jár". Anyukád szerintem arra apellál h minél később engedi meg h feljöjjön a fiu, annál később merül fel a kèrdés, h mikor feküdjetek le.

Èn teljesen megértem h nem szeretné h 14 évesen ne légy szűz!

De saját magad is belathatnad h tudat alatt egyre többet akarsz . Már nem elég h találkoztok, miert nem jöhet fel ?!? Utana meg nem elég h feljöhet, de miert is ne aludhatna ott?!?. És igy tovabb, hamár ugy is ott alszik, akkor csinálhatjátok is....


Teljesen megértem anyukádat (lehet lepontozni, és védeni szegény kislányt....., de ti sem engednétek a 14 éves lanyotoknak szerintem , ha lenne)

Várják még ezzel nyugodtan , legyen elég még csak a csók meg a séta, idővel Anyukád is elfogadóbb lesz

2015. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!