Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged el anya sehova?

Miért nem enged el anya sehova?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, itt a nyár és anya nem enged el sehova. Hetente egyszer szoktam maximum elmenni a barátnőmmel biciklizni, de azzal is baja van. Mert szerinte állandóan futószáron vagyok, meg nem kell nekem mindig futni. Már egy 2,5 hete nem mehettem sehova, azt az indokot hozza fel amit az előbb írtam. A keresztapám is kérdezi hogy miért nem ápolom a baráti kapcsolataim, ő szívesen ad pénzt hogy elmenjük fagyizni, de hát anya nem engedi. Tényleg rossz hogy az új osztályom is találkozik, de én nem mehetek. Mindig hívnak a barátaim, de nem mehetek veluk sehova.
2015. júl. 30. 18:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
72%

Hát ezt akár én is írhattam volna, engem sem engednek el sehová a nyáron. Mondjuk én már gimibe, 2.-ba megyek, kb. te is ebben a korosztályban lehetsz. De az biztos, hogy ez nem tesz jót a baráti kapcsolataidnak. (Én már csak tudom, általánosban engem kiközösítettek, miután hívtak az osztálytársaim, de nem mehettem sehová.

Na, de hogy válaszoljak a kérdésedre, engem azért nem engednek a szüleim a nyáron sehová a barátaimmal, mert hazánkban egyre több a menekült, és nagyon féltenek tőlük. Gondolom tudod, hogy mit csinálnak egyes menekültek a fiatal lányokkal akaratuk ellenére...

Lehet, hogy anyukád is ettől félt, hogy elrabolnak, megerőszakolnak, stb... De azért erről beszélj vele, mert ha ennyire nem engednek sehova, annak nem lesz jó vége. És még sportolni se mehetsz...

Szövetkezz a keresztapuddal, és beszéljetek az anyukáddal ketten! Ráadásul ha még jó tanuló is vagy, meg szótfogadó, ennyit csak megérdemelsz!

2015. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Itt nincsenek menekultek,nem veszelyes kornyek. Anyammal nem lehet beszelni, a gyulolkodesen kivul nincs esze semmihez
2015. júl. 30. 18:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy miért nem enged, de hogy nem normális dolog, az biztos.

Nem azt mondom, hogy egy 15 évesnek mindent meg kell engedni és minden körülmény között, de egy 15 éves lány miért ne mehetne el néha a barátnőihez, vagy a barátnőivel egyet fagyizni, vagy sétálni, vagy akár elmenni moziba? És az, hogy félt? Oké. De különbség van az egészséges és a beteges féltés között is, és ez utóbbi inkább beteges.

És mondom ezt felnőttként úgy, hogy gyerekem van, aki bár még kicsi, de biztos 15 évesen ennyire tiltani és félteni nem fogom.

2015. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Vele beszéltél erről? Megértetted és tudtára is adtad a megértést arról, amit mondott neked?

Mielőtt elenged az úton egy szülő, előbb meg szokta mutatni, miként járj rajta. Ha az első bucka miatt orra buksz, nem engednek egyedül tovább, amíg meg nem tanulsz pár biztos lépést.


Szóval mit mond anyud, amikor erről beszélsz vele?


Keresztapáddal is leülhettek hármasban beszélni erről. Lehet segíteni tud.

2015. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Beteges félt és valószínűleg egy nem túl értelmes ember, azért. Na meg mert megteheti.
2015. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Utolsonak van nagyon igaza :) nem csak ebben el vissza azzal hogy szulo. Elvarja a tiszteletet de elfelejti hogy e gyereke vagyok nem a tulajdona, nem a labtorloje.
2015. júl. 30. 19:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vond meg tőle a tiszteletet, majd akkor észreveszi hogy valamit elrontott.
2015. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

ez azért nagyon durva szerintem

egy 15 éves simán eltudja dönteni hogy hová megy és kiben bízzon.

É 16 vagyok és azért nem megyek sehová mert mások nem érnek rá mert van kivel lenniük. :(

Van egy jóval idősebb haverom, tudom hogy nem kell tőle tartanom, de egy rokonom kitalálta hogy meg akar erőszakolni vagy dugni.

De én azért párszor be mennék hozzá titokban.

Szerintem ha nagyon gázos az anyád akkor te is találkozz titokban. pl. elmész a boltba és úgy

Ja és én a szófogadó fajtából vagyok nem kisebbségi

2015. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Megerősítésért jöttél, vagy valós tanácsért?

Sehol nincs a történetben az, hogy valaha is beszéltél vele erről és hogy ő mit mondott.

2015. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bakker én 15 évesen egyedül utaztam haza busszal berlinből, az éjszaka közepén... 12 órás út volt.

anyád nincsen rendben... Valamelyik rokonod nem tudna beszélni vele?

2015. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!