Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem enged el anya sehova, mit...

Nem enged el anya sehova, mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés

Soha nemenged el sehova,amióta vannak komolyabb barátaim akikkel szoros a kapcsolatom(10 éve ismerem őket)is csak kétszer voltam lent velük 2-3 órára.Most,hogy itt a nyár szeretnék velük legalább heti 1x találkozni,de anya azt sem engedi.Mióta létezem mindig itthon ülök a szobámba,még egyszer sem voltam lent senkivel se,de az utóbbi időkben kezdett el ez engem jobban kiakasztani,eléggé egy társasági ember vagyok, egyre idősebb, és kell a társaság,valakivel megbeszélni a problémámat vagy csak úgy akármiről beszélgetni.Ez azért is van mert régen nem jó társaságba keveredtem és most azthiszi,hogy ők is olyanok,pedig nem.Nem értem mi baja velük,nem cigiznek,nem isznak,kitűnő tanulók,ahogy én is.Tegnap emiatt veszekedtünk is mert el akartam menni velük sétálni,de a válasz természetesen nem.Teljesen tönkreteszi a társasági életemet,azzal az indokkal,hogy a barátkozás ráér ha felnövök.Úgy érzem magam mint egy börtönben,még a távolabbi voltba se enged el anélkül,hogy ő ott lenne.Szinte magához kötöz és ez fullasztó.Azon csodálkozom,hogy még suliba egyáltalán elenged.Hiába beszélek vele szépen,hiába lázadok de semmi.:( Mit tehetnék??

Ui.: Bocsánat a hibákért,telefonról írtam.


2015. jún. 27. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

a barátaid nem mehetnek hozzád? te se mehetsz át hozzájuk? még délelőtt se enged el? nem dolgozik anyukád?

az érthető, ha este nem akar elengedni

2015. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Fogod magad és elmész.

Ha nem állsz ki magadért, más nem fog. 15 éves vagy, nem lelépni indulsz messzire, hanem a ház elé a barátaiddal beszélni. Anyukád ragaszkodása beteges és bevallom, szerintem már büntetőjogi kategóriákat is érint a viselkedése, ha igaz az, amit írsz (személyi szabadság korlátozása).


Ő sosem dolgozik? Mindig otthon van?

2015. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik.De elmenni meg nem merek csak úgy mert balhé lenne belőle,hogy hogy gondoltam ezt meg azzal fenyegetne,hogy akkor költözök apumhoz(az meg nem lenne jó,mert alkoholista) ,pedig semmi rosszat nem tettem csak szeretnék néha találkozni a barátaimmal pár órára. Igazatok van csak félek..:/ Feljönni se jöhet senki,mert anyat zavarná.Én se mehetek el hozzájuk mert szerinte milyen az,hogy egy idegen lakásba megyek el.(pedig nem idegen)
2015. jún. 27. 20:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy olyan felnőtt, aki beszélne anyukáddal az érdekedben? Keresztszülő, nagyszülő, akár tanár...?
2015. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A családtagjaim távol laknak ,és évente egyszer ha beszélünk velük.Úgy érzem,hogy a (volt)tanáraim se segítenének,távolságtartóak illetve biztos anyának adnának igazat mivel felnőtt ,biztos jobban átérzik az ő helyzetét,hogy óv engem,de ez már tényleg beteges..
2015. jún. 27. 20:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

akkor tűrj, nyelj 3 évig, aztán költözz el, sokat nem tehetsz

apukádnál nem lenne jobb, még ha alkoholista is? bánt?

miből éltek? gyerektartásból?

2015. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Apa küldi a pénzt (kint dolgozik külföldön) már csak ezért se költöznék hozzá ,mert egy szót se tudok németül. Akkor muszály lesz kibírnom addig.Köszönöm azért,hogy próbáltatok segíteni!?:)
2015. jún. 27. 20:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor nyáron biztos rossz, de suli időben legalább társaságban lehetsz

esetleg valami tanulós nyári táborra (pl. angol vagy hittan vagy valami) sem engedne el? ott is jó társaságok szoktak összejönni

esetleg suliidőben délutánonként járj szakkörökre vagy sportolni, ott is lehet barátkozni

2015. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Anyád nem százas, de sokat sajnos nem tehetsz.


EZ van, ha egy szülő nem nevel, hanem tilt. Mert az egyszerűbb.


Iratkozz be szakkörökbe, sportra, amire lehetőséged van a suliban.

A szociális kapcsolatok kiépítésének a megtanulása ugyan fontos, mint a tanulás. ANyád ezt nem látja át.

2015. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hú, hát anyukádat kezeltetni kéne... Gondolom az egész napos otthonülésben megkattant, gondolom neki nincsenek barátai, nem tud kihez szólni, csakis te vagy ott neki...

Én a helyedben csak megpróbálkoznék a lázadással. Csak úgy egy szóra nem rakhat ki és még apádhoz sem paterolhat, ennél kicsit bonyolultabb a jog - bár régen rossz, ha azt is be kell vonni. :(

De ez elég patthelyzet, szomorú, hogy ilyenben élsz. :(

Mivel jól tanulsz, mindenképp gondolkozz továbbtanuláson, add be valami minél távolabbi egyetemre. Ha onnantól anyagilag nem is támogat, elmehetsz diákmunkára, ott a diákhitel, ösztöndíjak... nem a legélvezetesebb dolgok tanulás mellett, de ha nincs más...

Addig is próbáld észhez téríteni. Ha sétálni nem is mehettek, de a ház elé, ahol szem előtt vagytok? Aztán ha kimegy veled, hát kimegy (persze ehhez tényleg jó és megértő barátok kellenek), onnantól viszont nem igazán mondhatja, hogy zavarjátok őt... Aztán ha szép lassan megismeri a barátaidat, talán enged majd a szorításon kicsit.

De ha minden kötél szakad, marad a net, iskolaidőben meg gondolom meg tudjátok oldani. :)

Kitartást, lesz ez jobb. :)

2015. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!