Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek sehova. Szinte...

Nem engednek sehova. Szinte ketrecbe zártak :A szabadidőmben összesen 4 dolgot tehetek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim sehova sem engednek. Ha el akarok menni sétálni az utcánkban akkor azt mondják hogy túl kicsi vagyok és hogy majd az egyikük velem jön (apám vagy anyám)...És nem értik meg hogy azért akarok sétálni mert EGYEDÜL akarok lenni és gondolkozni akarok nem azt hogy anyám mellett sétáljak az utcán. Nem lakok durva környéken...Hanem NÉMETORSZÁGBAN ami azért valljuk be...Bűnténymentesebb mint Magyarország..A falucska is nagyon barátságos és ismerem mint a tenyerem (mivel 8 km2). Addig engednek hogy a suliba (busszal, 20 perc mivel másik falu) oda és vissza meg a sulitól elgyalogolni a tesómig mert az iskola melletti utcában lakik. Aztán ennyi. Biciklizni 6 évesen tanultam de az hogy egyedül vagy barátnőmmel elengedjenek bicajozni...Ahh...Magyarországon elmehettem a boltba. Meg az iskoláig gyalog. De azok közel voltak, 5 perc se gyalog. Nem engedik hogy azt a sportot csináljam amit szeretnék (gimnasztika) pedig Magyarországon is Fit-Kideztem ami nem sokkal különb. Úgyhogy most lovaglok..Mintha az nem lenne olyan veszélyes mint a gimnasztika...A lóról ugyanúgy leeshetek mint mondjuk ha rosszul csinálnék egy elemet (pl szaltót) és eltörne közben a karom. Semmit nem csinálhatok. Szabadidőmben csak rajzolhatok, olvashatok, TVzhetek vagy gépezhetek (de max másfél-két órát). Facebookom nincs mert ahhoz is "túl kicsi" vagyok. Így a magyar osztálytársammal se tudom tartani a kapcsolatot mert összesen a 30 gyerekből 5 gyereknek van meg a száma (telefon) de facebooka viszont vagy 20-nak. Ha olvassátok ezt a kérdést (ti, az osztálytársaim) akkor üzenem hogy szeretlek titeket és remélem tudjátok ki vagyok <3 (az aki tavaly elutazott Németországba és most ott lakik). Nem tehetnék valamit hogy megmutassam hogy nem vagyok már olyan kicsi? És hogy elengedhetnek mondjuk sétálni? Vagy biciklizni a barátaimmal?

Tudom hogy még gyerek vagyok, de szerintem azért az utcában sétálgathatok 5 percet :// Mást nem akarok..Pl. bulizni semmikép mert tudom hogy majd 4-5 év múlva ráér de sétálni vagy biciklizni, vagy gimnasztikára járni szerintem lehetne...



#apa #lány #anya #bezárva #12 éves #kalitkában zárt
2015. máj. 19. 19:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy 12/L
2015. máj. 19. 19:40
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

Gondolom még nekik is új a környék viszonylag, ezért tán jobban féltenek ott, mintha kicsit túlféltenének.


Szerintem csak légy egy kicsit türelmes és rövid időn belül biztos meglazulnak a láncok.


Tudsz amúgy németül vagy angolul társalgási szinten?


A facebook-al kapcsolatban meg a gépezéssel viszont egyetértek, facebook alsó korhatár amúgy is 13 év.

2015. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

Igaz, hogy gyerek vagy még, de egy gyereket nem lehet kalitkába zárni. Amiket pedig te szeretnél, azok nem égbekiáltó, hanem teljesen reális dolgok. Egy gyereknek a te korodban ez a dolga. Barátkozni, még játszani is, felfedezni, milyen hobbik illenek hozzád.

Próbálj komolyan beszélni velük, legalább is valahogy szembesíteni kell őket, hogy a gyerekük már nem kicsi. Nincs esetleg olyan családtagod, rokonod, aki segítene elbeszélgetni a szüleiddel?

Ezt csak azért írom, mert megértelek téged is, de röviden mondanám, hogy a szüleidet is. A 14 éves húgom nemrég majdnem elrabolták. Nem benned nem bíznak, hanem az emberekben. Nekik a te biztonságod az első.

Egy jó nagy beszélgetés csak segíthet.

2015. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Az ciki. Na, és nem hiányzik Magyarország? :3 :3 XD

Szerintem az új környéktől féltenek, mivel azt gondolják, hogy nem ismrsz ott senkit, semmit. De az írásod alapján gyorsan megismerted a falut. De ebben nincs semmi logika, mert ha a környékre nem engednének ki egyedül, azt megérteném.. de ha eddig volt facebookod(vagy nem), akkor most miért tiltják? Ha eddig gimnasztikáztál, most miért tiltják? És, végül a gép. A 2 órás korláttal nem lenne semmi baj, de nem hiszem, hogy facebookozáson (pés játékon) kívül használod/nád is valamire. ... Szóval a gép is dísznek van. A TV is, mivel sok film tovább tart, mint 2 óra. Az, hogy mennyi bűntény van dojcsorsázgban, azt nem tudom. De a 8 km2-es falukban általában mindenki ismer mindenkit, nem olyan veszélyes... (azért az nem 8 ker). Kérdés: Németül és/vagy angolul mennyire tudsz? lehet, hogy ezért féltenek, és ha így van, ott lebeg szemed előtt a megoldás...

2015. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Jézusom, a szüleid konkrétan betegek. :S
2015. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
#2 Fura, az osztálytársaim 10-11 éves fejjel kezdtek facebookozni.. Én meg alig 11 éves koromba kezdtem el cobra 11-et nézni (XD). Igaz, hogy mostanában rengeteg a 9 éves kiskölök minden nethez kapcsolódó helyen (youtube, facebook, játékszerverek), de ők már ebbe nőnek bele. Elvileg nekem is ebbe kellett volna belenőnöm (15 éves vagyok), de én voltam olyan szerencsétlen, hogy 12 éves koromig nem is volt net... (nagyanyámnál igen, és a korhoz, és a magyar pénztárcához képest nem volt rossz gép). De amúgy,szinte minden kisgyerek, akinél van net, rögtön elkezd a neten menőzni, produkálni magát.. stb. Hogy lássa, hogy Ő milyen fa@@a gyerek. Lehet hülyén hangzik, de én biztos nem csináltam volna ilyet, nem kell nekem hírnév az önbizalomhoz. Visszatérve a kérdésre, szerintem simán a szülők nem ismerik a környéket, és kicsit f¤snak. Joggal.
2015. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1 éve lakunk itt. Négy nyelven tudok, magyarul, angolul, németül és franciául. Magyar nekem anyanyelv, angolt 6 éve tanulok, a németet pedig még sokkal jobban tudom mint az angolt, franciául is el tudok beszélgetni. Egyébként van ugye egy nővérem akit a kérdésben is említettem, először majd megpróbálok beszélni vele egy keveset.

Próbáltam már beszélgetni anyummal, de csak veszekedés lett a vége. De...Neki veselkedek majd újra.

Akkor nem kérek nagy dolgot? Mert nem akarok telhetetlenek tűnni, főleg hogy a 2-3 hetes kérlelés után megengedte hogy iskolabusszal járjak a suliba ://

Remélem el fogok érni valamit..Talán majd egyszer mikor elmennek boltba akkor elmosogatok meglepetésnek és elrakodok mondjuk a fürdőben vagy (és) a konyhában (az én szobámban már nem mert azt pont ezen a héten tettem, a többi szobában pedig nem szokott rumli lenni)...Igen, ezt megpróbálom majd..Vagy? Rosszabodni nem rosszabbodhat a helyzet, nem igaz?

Az eddigi válaszokat amúgy nagyon köszönöm :)

2015. máj. 19. 20:11
 8/19 A kérdező kommentje:
Jujj, még akkor kezdtem el írni mikor 2 válasz volt csak xD Amúgy nem, eddig sem volt facebookom, csak whatsappom vagy viberem (nem tudom ismeritek-e), jah meg az iwiw..De az már megszűnt.
2015. máj. 19. 20:14
 9/19 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat de muszály mégegyszer írnom :ss Es igen, nagyon hiányzik Magyarország :(( <33 Főleg a barátaim, igaz itt is vannak de az más :( Amúgy igen, a faluban 4 osztálytársam is lakik. További 3 a másik osztályokból. A szomszédainkat ismerem (a mellettünk es a velünk szembe lakókat)
2015. máj. 19. 20:19
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Fú én a helyedbe folyamatosan bömbölnék addig amíg el nem engednek, ez nem állapot. Mondd meg, hogy te nem egy papagáj vagy, akit kalitkába kell zárni. Lehet hogy én már el is szöktem volna otthonról, csak az meg azért rossz ötlet, mert akkor utána még inkább nem engednének el. :( Titokban sem tudnál valahogy legalább facebookozni? A telefonodon mondjuk?
2015. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!