Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek sehova. Szinte...

Nem engednek sehova. Szinte ketrecbe zártak :A szabadidőmben összesen 4 dolgot tehetek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim sehova sem engednek. Ha el akarok menni sétálni az utcánkban akkor azt mondják hogy túl kicsi vagyok és hogy majd az egyikük velem jön (apám vagy anyám)...És nem értik meg hogy azért akarok sétálni mert EGYEDÜL akarok lenni és gondolkozni akarok nem azt hogy anyám mellett sétáljak az utcán. Nem lakok durva környéken...Hanem NÉMETORSZÁGBAN ami azért valljuk be...Bűnténymentesebb mint Magyarország..A falucska is nagyon barátságos és ismerem mint a tenyerem (mivel 8 km2). Addig engednek hogy a suliba (busszal, 20 perc mivel másik falu) oda és vissza meg a sulitól elgyalogolni a tesómig mert az iskola melletti utcában lakik. Aztán ennyi. Biciklizni 6 évesen tanultam de az hogy egyedül vagy barátnőmmel elengedjenek bicajozni...Ahh...Magyarországon elmehettem a boltba. Meg az iskoláig gyalog. De azok közel voltak, 5 perc se gyalog. Nem engedik hogy azt a sportot csináljam amit szeretnék (gimnasztika) pedig Magyarországon is Fit-Kideztem ami nem sokkal különb. Úgyhogy most lovaglok..Mintha az nem lenne olyan veszélyes mint a gimnasztika...A lóról ugyanúgy leeshetek mint mondjuk ha rosszul csinálnék egy elemet (pl szaltót) és eltörne közben a karom. Semmit nem csinálhatok. Szabadidőmben csak rajzolhatok, olvashatok, TVzhetek vagy gépezhetek (de max másfél-két órát). Facebookom nincs mert ahhoz is "túl kicsi" vagyok. Így a magyar osztálytársammal se tudom tartani a kapcsolatot mert összesen a 30 gyerekből 5 gyereknek van meg a száma (telefon) de facebooka viszont vagy 20-nak. Ha olvassátok ezt a kérdést (ti, az osztálytársaim) akkor üzenem hogy szeretlek titeket és remélem tudjátok ki vagyok <3 (az aki tavaly elutazott Németországba és most ott lakik). Nem tehetnék valamit hogy megmutassam hogy nem vagyok már olyan kicsi? És hogy elengedhetnek mondjuk sétálni? Vagy biciklizni a barátaimmal?

Tudom hogy még gyerek vagyok, de szerintem azért az utcában sétálgathatok 5 percet :// Mást nem akarok..Pl. bulizni semmikép mert tudom hogy majd 4-5 év múlva ráér de sétálni vagy biciklizni, vagy gimnasztikára járni szerintem lehetne...



#apa #lány #anya #bezárva #12 éves #kalitkában zárt
2015. máj. 19. 19:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tudni tudnék de félek hogy meglátják ha regisztrálok vagy valami mert akkor kapnék :ss De ha egyszer nagyon elegem lesz, és full depis leszek akkor lehet hogy szomorúságomban/mérgemben regisztrálni fogok ://

Most meg muszály tűrnöm, legalább a suliba azt csinálhatok amit akarok (ezt félre ne értsétek, nem arra gondolok hogy mondjuk megverek valakit vagy ilyen durva dolgokat csinálnék) meg ha kéthavonta egyszer átmegyek a barátnőimhez akkor az ő anyukájuk megengedi hogy elmenjünk sétálni oda ahova akarunk (ugyanolyan kicsi faluban), pl. múltkor elmentünk egy várhoz túrázni, pékségbe, boltba, meg a szomszéd nénihez és fuuu olyan jó volt :)) (Ekezetekert bocsánat de gyorsan írok es telefonról) Éreztem hogy szabad vagyok. De most nem találkozok sajnos a barátnőmmel mert anyum meg apum nem engedi most.

Amúgy ha ez számít akkor jo tanuló vagyok, egyeseim, ketteseim, hármasaim vannak (Ez Németország itt 6 jegy van, az egyes a legjobb a hatos a legrosszabb).

2015. máj. 19. 20:43
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
#7, #8 #9 Akkor nem értem. én angolul tudok elég jól (elég pongyola nyelv), németet most kezdtem 9.be, és még oroszt fogok majd tanulni. (Elvileg jó nyelvi képességeim vannak, de ez Magyarország, és itt nem az a cél, hogy tudjunk tanulni, egytemre/főiskolára kerüljünk, hanem pont a fordítottja. 2013 óta ez megy... :(( És lehet, hogy nem hiszed el, de ez tényleg így van. Csak kicsit körül kell nézni a politikában, gondolhatod mennyire hányingerem volt.. de ezt hagyjuk) Na, de visszatérve, látszik neked nagy a nyelvi tehetséged, és téged tanítottak is (ismét M.o). A szüleidnek semmi oka félni. Legalábbis nem kéne. Nyelvet tudod, környéket ismered, nyiván nem vagy hülye, ha nem akarsz naphosszat gépezni, úgyse fogsz, és az információtól senki se lehet megvonni. Az egy kincs, elhiheted :) Ui: Amúgy nem utálom M.o-t, csak ezt s borzadványt utálom (oktatási rendszer... 9 éves gépen ba**szakszunk az Office-al + win7 64 bites enterpiseon). De elköltözni én se költöznék. "Áldjon vagy verjen sors keze:Itt élned, halnod kell." Ismerős? És milyen sok igazság van benne... ha esetleg ezt az idézetet kiteszed a szüleid szobájába, vagy a konyhába, akkor biztos megértik a problémát... :)
2015. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Milyen igaz, utolsó kommentelő :) Az utóiratra gondoltam és köszönöm, megpróbálom, ki fogom tenni a szobájukba és az enyémbe is. Amúgy az orosz nyelv elég nehéz, nem? Ha azt megtanulod akkor gratulál, komolyan o.o
2015. máj. 19. 21:17
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Áh, meg tudom oldani az oroszt (nem most nyilván) a szüleim profin tudnak oroszul, jobban, mint angolul (legalábbis sokszor ezt mondják, de el is hiszem nekik, mert sokszor felböffen belőlük) És igen, próbáld meg az idézetes papírt, én ezt rég megcsináltam volna. De azt vedd számításba, hogy eléggé megosztó lesz a vélemény erről az idézetről... vagy meghatódnak, és könnyítenek a helyzeteden VAGY feldühödnek, és akkor a buszba is szülői kísérettel mész... De Én megcsinálnám a helyedben. ha feldühödnek, azt azt jelenti, hogy soha nem is szereték M.o-t igazán. A saját hazáját semmibe vevő emberrel pedig NEM szabad foglalkozni. (igen ők a szüleid, mindent megköszönhetsz nekik, de van egy határ) Na, mostmár kijelentkezem innen, szerintem a te problémád hamar meg lesz oldva. :) :P
2015. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Na, mi tortent?Hogy vagy?
2015. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem javult semmi. Elolvasták a cetlit, de nem voltak se dühösek se elérzékenyültek csak megkérdezték hogy ezt hogy-hogy felírtam. Majd még tervezek meglepetésként elrakodni/elmosogatni de még nem volt olyan alkalom az előző pár napban hogy több órára elmentek volna ://. Szerintem nem tehetek semmit, csak várni a 14-16. születésnapom és akkor talán lemehetek majd egyedül sétálni az utcára.
2015. máj. 21. 14:31
 17/19 anonim ***** válasza:
#16. ez van, sajnálom, hogy ez történt. Kedves Kommentelők! Nem kéne mindenkit feleslegesen lepontzoni!!
2015. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nos, sajnálom. Szerintem probalj kedveskedni nekik, egy ideig ne beszelj rola.Aztan hatha egy ido utan meglagyul a szivuk.

Nem tudom, de szerintem ok se akarnak azert szomoruan latni.

Az iskolában amugy vannak barataid?Addig is amig ott vagy beszelgethetsz veluk de ez ugye nem ugyan az.

Remelem ez utan mar csak jobb lesz Neked! :]

2015. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Sya ne kedveskedni akarj amilyen amely a miszter olyan a miszisz ha ők nm vesznek téged semmibe te se vedd őket! Sokat nyerhetsz viszont veszíthetsz is! De egy próbá meg ér! Az engedélyükel gyakorizol is?
2015. júl. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!