Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőttek miért nem fogadják...

A felnőttek miért nem fogadják el, hogy a gyerek is lehet fáradt?

Figyelt kérdés

Annyira sokan úgy állnak hozzá, hogy "még csak gyerek, nem is fárad el a suliban", ha azt mondja hogy kimerült, akkor kb körberöhögik, hogy majd ha dolgozik akkor azt hogy fogja bírni....

Én hittem a felnőtteknek, hogy majd mennyivel megterhelőbb lesz dolgozni. Most nyáron dolgozok, és meglepődtem, sokkal kipihentebb vagyok mint alsó óta bármikor suliban. Ha letelik a munkaidő, akkor letelik, nem kell még házit írnom, tanulni, stb. Nem kell 8 kilós táskát hordjak.

Miért nézik le ennyire szülők a gyereket, és miért mondják, hogy úgyse fáradt, úgysincs problémája?

(Nyilván nem azokról van szó akik csak melegedni járnak suliba, tehát rendes, lelkiismeretesen tanuló gyerekekre gondoljatok)


2015. júl. 29. 21:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem mondtam ilyet a gyerekeimnek.Bizony el lehet fáradni az iskolában,hisz azért ott figyelni kel,ráadásul korán is kell kelni,pedig pont abban a korban vannak,amikor még sokkal több alvásra lenne szükségük,a bioritmusuk miatt(azt hiszem valamelyik nyugati országba át is tették az iskola kezdési időpontját 9-re emiatt).
2015. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én nem tartom nehéznek az életem pedig 10 hónapig reggel 6tól este 9ig az iskolában voltam.
2015. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, és a munkám fizikai munka, rendes állás, csak határozott idejű, szóval nem diákmunka. Műszakozok, és én tartom rendben a lakást. Még mindig kevésbé fárasztó mint a suli.
2015. júl. 29. 22:03
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk igaz, hogy egy keményebb egyetem baromi fárasztó, bár normális ember nem is szólja le azt aki ott tanul. De egyetemistákra is igaz, hogy azok sajnáltatják legjobban magukat, akik amúgy szarnak az egészre.


Eleinte úgy voltam a munkával, hogy egyszerűbb mint az egyetem, mert utóbbi az 0-24-ben működik, hazaviszem, azzal kelek, azzal alszok, a meló meg 4-kor véget ér. De sajnos hosszú távon nem így van. Főleg hogy ha az ember előre akar jutni, akkor sosem hagyja abba a tanulást, önképzést. Hanem munka után is tanfolyam, tanulás, fejlődés...mindjárt nem lesz olyan egyszerű az élet.

2015. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha letelik a munkaidő, akkor letelik"

Egyszerűbb munkákra igaz is, de ha a megrendelők, ügyfelek, főnök, határidők és munkahelyi versengés nyomaszt, akkor nem úgy van, hogy a napi munka után csak úgy kikapcsolsz és kalap, kabát.

2015. júl. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szüleim "menő" felelős állásban vannak, van hogy egy órával később jönnek haza mint ameddig van a hivatalos munkaidejük, de ha egyszer hazaérnek, akkor itthon vannak. Egymással megbeszélik a napjukat egy sör mellett, ennyi.
2015. júl. 30. 01:20
 17/22 anonim ***** válasza:

Kár szerintem szembeállítani így a dolgokat. Én alapvetően szellemi munkát végzek, és tegnap olyan fáradt voltam, hogy már majdnem sírtam. Felüdülés, ha vásárolni megyek vagy mosogatok, stb.

És emellett nagyon tisztelem a kemény fizikai munkát végzőket, megértem, hogy ők meg olykor az irodába vágyakozni. Hát, mindenki magának választ munkát.

2015. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#10 Nincs 20 gyerekem :'D mondjuk úgy hogy 0.0 XD
2015. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy könnyű lenézni a tanulást hogy ha valakinek még nem volt benne része.
2015. júl. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de ez abszolút a melón múlik. Mármint hogy fárasztóbb-e, mint a suli. Én dolgoztam már olyan helyen, ami sokkal fárasztóbb volt, mint az iskola (12 óra kemény fizikai munka, ahhoz alig volt erőm, hogy hazavonszoljam magam, utána csak aludni tudtam, hogy másnap kezdjem elölről, semmi szabadidőm nem volt) meg dolgoztam olyan helyen is, ami viszonylag laza volt (leginkább szellemi munka, ami persze fárasztó, de ki lehet bírni, napi 8 óra, utána van még kis időm délutánonként ezt-azt csinálni). Szóval nem mindegy, hol dologzol, mit, mennyi időben, meg persze az emberi tényező sem mindegy: hogy te magad milyen ember vagy, milyen tipusú munkát bírsz jobban meg a munkatársaid milyenek. Mert ha kiállhatatlanok, egész nap csicskáztatnak, akkor bizony bele fogsz fáradni még a legrövidebb, legkönnyebbnek tűnő munkába is annyira, hogy azt kívánod, bárcsak más dolgod sem lenne, mint iskolapadban ülni és tettetni, hogy figyelsz arra, amit a tanár mond.
2015. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!