Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, hogy a szüleim nem...

Úgy érzem, hogy a szüleim nem becsülnek meg eléggé. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzős vagyok a főiskolán, ahol kitűnő tanuló vagyok és számos teljesítményalapú ösztöndíjat elnyertem. Szüleim mondták, hogy nem minden a kitűnő eredmény és ő annak is nagyon örülnek, ha minden tárgyból kettessel átmennék. Hozzátették még azt is, hogy ők sem voltak kitűnő tanulók a fősulin és nem nyertek semmiféle ösztöndíjat (levelezősök voltak). Mondták, hogy inkább legyenek barátaim a fősulin, minthogy évfolyamelső legyek.mindezt azért említették, mert ők attól tartanak, hogy esetleg közutálat tárgyává válok. Mondtam nekik, hogy én olyan emberek társaságát nem vagyok hajlandó keresni, akiknek semmi célja nincs az életben, a jövőjükre nem gondolnak és csak a bulizásnak élnek. Mondjuk alkalmanként én is el szoktam járni bulizni, kikapcsolódni, de nem viszem túlzásba. Másrészt tavaly nyáron akkor is problémáztak, hogy nyáron el szeretnék menni diákmunkára. Ők mondták, hogy szerintük felesleges, mert ők jól keresnek és mindent meg tudnak nekem adni, és szerintük nem vagyok rákényszerülve. Mondtam nekik, hogy attól még, hogy ők jól keresnek még nem helyes dolog mindent a gyerek feneke alá tolni, valamint azt is megemlítettem neki, hogy nem szeretnék olyan elkényeztetett lelki nyomorék lenni, mint az egyik rokonom. tavaly szeptemberben apám azt se nézte jó szemmel, hogy fősuli mellett dolgozni szeretnék. Erre mondtam neki, hogy nem akarom őket lehúzni anyagilag. Tudni kell, hogy apám a mélyszegénységből tört ki, és ha ő ki tudott mászni a sárból én is képe vagyok arra, hogy magasabbra jussak a ranglétrán. Ha valaki tud nekem értelmes válaszokat írni, azt nagyon megköszönném. Üdv.
2015. júl. 29. 09:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
miért ilyen fontos számodra ez a megbecsülés dolog? mármint még a diákmelós kollégáidnál is ezt hozod fel, nem pedig azt pl. hogy jól érzed magad velük. Az szokta ezt hangoztatni aki önmagát nem képes megbecsülni...
2015. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem gondolom, hogy ne becsülnének meg, sőt a legjobbat akarják neked. Úgy gondolják, élvezd a diákéveid, amíg lehet, ez pedig ritka hozzáállás a szülők részéről manapság.

Az én szüleim is pont úgy viselkedtek, mint te: én is diákmunkáztam, pedig nem lett volna muszáj, hétvégi munka is volt benne, és a szüleim sokszor mondták (mit mondták, veszekedtek velem miatta), hagyjam ott, és élvezzem ki a pihenési lehetőséget, mert megérdemlem (én is komolyan vettem a tanulást, bár az első években közepes is becsúszott, inkább csak a szakválasztás után lett kiemelkedő a teljesítményem - kutatás, diákkonferenciák stb.)

Szerintem az ilyen szülők nem érzik át, hogy lelkileg milyen pluszt jelet egy hozzánk hasonló beállítottságú embernek, hogy mi teremtjük elő a szükséges pénzt, hogy nem kell tőlük kérnünk minden apróságra, és elkezdhetünk a saját lábunkon állni, sőt, akár még élvezzük is a munkát (én nagyon élveztem, és az első, egyetem melletti munkahelyemen legalább annyit tanultam, mint az egyetemen)

Előbb-utóbb meg fognak érteni, az én szüleim legalábbis megértettek, és később már lelkileg is támogattak ezekben a céljaimban is (pl. amikor egy kicsit "túlvállaltam" magam és kimerültem)

2015. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is az építő jellegű kritikát kedves 12-es válaszoló.Azzal én is egyetértek veled, ha már diákként melózom, akkor nem vágok bele munkatapasztalat nélkül a világba. Nekem is az első két félévben becsúszott pár közepes érdemjegy, de a 3-5. félévben már jeles eredményt produkáltam, most pedig kitűnő lettem. Úgy gondolom, hogy megérte, mert az 5. félévet már államilag támogatott helyen végeztem (most is államis vagyok), tanulmányi ösztöndíjat kapok, tdk-ztam, Szent István Ösztöndíjat nyertem. Tavaly előtt mikor a szülinapomra kaptam pénzt mamáméktól, azt félretettem és abból fizettem ki a nyelvvizsgám. Mamámék örültek, hogy értelmes dologba fektettem bele azt, amit tőlük kaptam. Mondtam a szüleimnek, hogy nekik nem volt lehetőségük ösztöndíjra pályázni, de én nappalis vagyok és élni szeretnék a lehetőségekkel (most adtam be a köztársasági ösztöndíjra a pályázatot). Kívánok neked is sok sikert a továbbiakban.
2015. júl. 29. 12:10
 14/17 A kérdező kommentje:
Emellett még azt is a szemembe mondták a szüleim, hogy az élet minden területén nagyon maximalista vagyok. Fontosnak tartom, hogy a külsőm ápolt legyen. Valamint megjegyezték, hogy nagyon válogatós vagyok a férfiakkal szemben, mert meg mertem mondani nekik, hogy én csak tehetős értelmiségi pasit tudnék elképzelni magamnak, mert velük több közös témám van (Azok az emberek, akikkel ápolom a kapcsolatot egytől egyig diplomások/PhD végzettségűek). Mindezt azért, mert a partneremben szellemi társat is keresek és fontosnak tartom, hogy ne kelljen nélkülöznünk és évente legalább egy balatoni/külföldi nyaralás beleférjen. Meg sokan sznobnak tartanak, csak azért mert én ki mertem jelenteni, hogy kizárólag nagyvárosban vagyok hajlandó dolgozni.
2015. aug. 2. 18:37
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha Bill Gates látná ezt és tudna magyarul valószínűleg mosolyogna egyet.
2015. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!


Mit szerettél volna nekem konkrétabban mondani?

2015. aug. 2. 22:28
 17/17 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az egyik PhD-s barátodat :D
2015. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!