Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, hogy a szüleim nem...

Úgy érzem, hogy a szüleim nem becsülnek meg eléggé. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzős vagyok a főiskolán, ahol kitűnő tanuló vagyok és számos teljesítményalapú ösztöndíjat elnyertem. Szüleim mondták, hogy nem minden a kitűnő eredmény és ő annak is nagyon örülnek, ha minden tárgyból kettessel átmennék. Hozzátették még azt is, hogy ők sem voltak kitűnő tanulók a fősulin és nem nyertek semmiféle ösztöndíjat (levelezősök voltak). Mondták, hogy inkább legyenek barátaim a fősulin, minthogy évfolyamelső legyek.mindezt azért említették, mert ők attól tartanak, hogy esetleg közutálat tárgyává válok. Mondtam nekik, hogy én olyan emberek társaságát nem vagyok hajlandó keresni, akiknek semmi célja nincs az életben, a jövőjükre nem gondolnak és csak a bulizásnak élnek. Mondjuk alkalmanként én is el szoktam járni bulizni, kikapcsolódni, de nem viszem túlzásba. Másrészt tavaly nyáron akkor is problémáztak, hogy nyáron el szeretnék menni diákmunkára. Ők mondták, hogy szerintük felesleges, mert ők jól keresnek és mindent meg tudnak nekem adni, és szerintük nem vagyok rákényszerülve. Mondtam nekik, hogy attól még, hogy ők jól keresnek még nem helyes dolog mindent a gyerek feneke alá tolni, valamint azt is megemlítettem neki, hogy nem szeretnék olyan elkényeztetett lelki nyomorék lenni, mint az egyik rokonom. tavaly szeptemberben apám azt se nézte jó szemmel, hogy fősuli mellett dolgozni szeretnék. Erre mondtam neki, hogy nem akarom őket lehúzni anyagilag. Tudni kell, hogy apám a mélyszegénységből tört ki, és ha ő ki tudott mászni a sárból én is képe vagyok arra, hogy magasabbra jussak a ranglétrán. Ha valaki tud nekem értelmes válaszokat írni, azt nagyon megköszönném. Üdv.
2015. júl. 29. 09:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá szeretnék tenni, hogy jelenleg is diákmunkában dolgozom.
2015. júl. 29. 09:41
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
pont hogy megbecsülnek, csak szeretnék ha élnél is kicsit mielőtt végleg felnőtt lennél, párom 30 felé megy és most jött rá, hogy bulizni szeretne.Szép dolog a tanulás,de legalább nyáron pihizhetnél(amúgy ha ebből neked az jött le hogy nem becsülnek, akkor közel sem nőttél még fel)
2015. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél ilyen elvakult. Ha valaki kicsit lazább, nem kitűnő és eljár bulizni, az nem azt jelenti, hogy nincsenek céljai és csak a szórakozás érdekli.

Nyilván a szüleid szeretnék, ha neked könnyebb lenne, mint nekik volt. Biztos örülnek, hogy neked nem munka mellett kell tanulnod, hanem járhatsz nappalira. Ezért tartják feleslegesnek a diákmunkát. De ha te élvezed és van rá energiád, akkor dolgozz. De ráérsz még dolgozni egész életedben. Találd meg az egyensúlyt a feladatok és a kikapcsolódás között.

2015. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam nekik, hogy én olyan emberek társaságát nem vagyok hajlandó keresni, akiknek semmi célja nincs az életben, a jövőjükre nem gondolnak és csak a bulizásnak élnek."


Akkor mondok egy példát. Fa Nándor. Neki voltak/vannak céljai, amit el is ért, és nem azáltal érte el hogy kis eminensként lenézett mindenkit aki mással is foglalkozott.


Aki él is egy kicsit, az még nem biztos hogy nem gondol a jövöjére. Csak ök késöbb érnek. Ök buliznak, és normál esetben majd megjön az eszük és pótolják az elmulasztott tudást.

Te mit csinálsz?`Majd 40 évesen jössz rá hogy ki vagy égve és élni kellene?


Egyébként meg pont hogy megbecsülnek.

2015. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az a rész, hogy nem becsülnek meg?
2015. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én el szoktam járni kikapcsolódni. Azért nem keresem a többiek társaságát a suliban, mert ott tesznek nekem keresztbe ahol tudnak, és ilyen emberekre nem szeretném pazarolni az energiám.
2015. júl. 29. 10:13
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"mert ott tesznek nekem keresztbe ahol tudnak,"


Ezt meg tudom érteni. De szokj hozzá, mert a munkahelyek is telelesznek ilyenekkel. A magyarok tipikusan ilyenek, de máshol is akad azért.

2015. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
mármint nem az értem meg, hogy keresztbetesznek, hanem hogy ezeket kerülöd. Bocs kétértelmü Volt.
2015. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

A leírásodból számomra egyáltalán nem az derül ki, hogy ne becsülnének eléggé. Inkább nem veszik észre, hogy felnőttél és nem tisztelik a saját döntéseidet.

Nagykorú vagy. Járd a saját utad, úgy tűnik jó felé vezet.

Sok sikert az életben!

2015. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű kritikát kedves 9. kommentelő, legalább Te átérzed a helyzetem. Amúgy én senkit nem szoktam lenézni. Azokkal a srácokkal és csajokkal akikkel együtt vagyok diákmelón, ők is megbecsülnek és önmagamért szeretnek, és látom hogy ők is hozzám hasonló nézeteket vallanak. Tisztelem őket azért, mert megkeresik pl. egy fesztiválbelépőre, ruhára és cipőre a pénzt, és nem a szüleiktől kéregetnek. Velük normálisan el lehet beszélgetni bármiről és ki lehet velük kapcsolódni.
2015. júl. 29. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!