Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velem van a baj, én látom...

Velem van a baj, én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés
Annyit kell tudni , hogy egyetlen középső lány vagyok .Mindig úgy éreztem/érzem ,hogy engem másképpen kezelnek és más elverásokat támasztanak elém mint a tesoim felé.Persze amikor ezt felhozom teljesen kiakadnak ,hogy ez mennyire nem így van .Komolyan nem tudom ,hogy ennyira vakok vagy tényleg velem van a baj . Általános iskolás koromban folyamatosan azt hallgattam , hogy így a bátyám úgy a bátyám mennyire jó tanuló volt vegyek róla példát stb.Akkor hogy a szomszéd lányról is vegyek példát mert ő mennyit segít az anyukájának a takarításba meg mennyit vigyáz az öccsére. Amikor valakit hibáztatni leszólni ,kritizálni kell mindig én vagyok az első .Folyamatosan azt érzem ,hogy nem vagyok nekik elég jó ..a súlyom miatt folyamatosan kapom az ívet amikor nem 100 meg 80 kilos vagyok ..kb 5-7 kilo felesleg van rajtam ha a legkritikusabban is nézem magam ...volt olyan hogy vacsoráztam apám meg elém tett egy mérleget persze vicces hahah de amikor az ember 0-24 ben ezt hallgatja az már sok . Aztán a szüleim meg pont nem pehely súlyú emberek. Persze ha dicséretről,elismerésről lenne szó akkor valahogy én mindig kimaradok .Az , hogy az én érettségim mérföldekkel jobb lett mint az agyon dicsért bátyámé meg , hogy egyedül nekem van nyelvizsgám a családba az semmi. 18 éves vagyok én vagyok az egyedüli aki ha pár napot is de elmentem dolgozni de én vagyok az egyetlen akit baszogatnak , hogy menjek el ...Mikor bátyám ennyi idős volt egy napot nem dolgozott ..nekem meg volt , hogy suli mellett is elmentem (és nem azért mert mondták ,hanem magamtól ) . De a kedvencem a takarítás..ez komolyan mondom , hogy mintha csak az én feladatom lenne ...persze anya is takarit meg mindent megcsinál de tőlem sokkal többet elvár mint a többiektől persze erre az a válasz , hogy lány vagyok -...( hát a k_rva szádat , a fiuknak is van kezük ) lényegtelen ...a szitu amin igazából kiborultam , hogy hétvégére lementek a balatonra szüleim tesoim meg a bátyám barátnője több tényező miatt se tudtam volna velük menni mivel a másik kocsit a bátyám tönkre tett ezért nem fértünk volna el meg mivel a szomszéd ránk bizta a teknőseit és valakinek vigyázni kellett rá , hát sokat nem volt megbeszélve , hogy ki fog itthon maradni annyit mondhatok .Hazajöttek 10 perc nem telt el anyám elkezdett puffogni , hogymégis mit csináltam itthon ( tisztább volt a ház mint mikor elmnetek ) nem tudom mi okbol a következő amire ráeszméltem , hogy porszívozzam meg mossak fel az egész lakásba ...én megértem szívesen is segítek de ne azt lássam , hogy közben mindenki más fekszik az ágyban úgy hogy 3 napig csak nyaraltak (nélkülem !!) . Most ez normális ..mégis mit kellene csinálnom ? Probáltam velük beszélni erről de mintha teljesen másképpen látnák a dolgokat . 1 hónap múlva költözöm Pestre kiváncsi vagyok ki lesz az akivel ezentul ordibálni fognak .
2015. júl. 27. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
csak azt baszog..tják aki hagyja
2015. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi akkor mégis , hogy ne hagyjam ,hiába probálkoztam ész érvekkel hangos szóval egyik se működött ..?
2015. júl. 27. 20:18
 3/8 anonim válasza:

Teljesen megértelek! Igaz, nekem csak egy húgom van, aki akármit is csinál, akkor is ő a jobb, okosabb, szebb. Tök mindegy, hogy nekem kitűnő diplomám, felsőfokú nyelvvizsgám van, akkor is húgom az ász.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez később csak rosszabb lesz. Húgom mellett eddig a férje is maga volt a megtestesült tökély. Most válnak. Nem baj, mert a pár hónapja ismert új barát is sokkal tökéletesebb már most, mint én. Sőt, húgom lánya is sokkal ügyesebb, okosabb, jobban viselkedik, mint az én lányom. És ha ez még nem elég, az új barát elsőbbséget élvez még az én lányommal, a saját unokával szemben is. Úgyhogy tényleg nem elkeserítés, de csinálhatsz bármit, ez nem fog változni. Tapasztalatból mondom sajnos.

2015. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valahogy a lányoktól általában mindig többet várnak el, mint a fiúktól. Őket már azért dicsérik iskolában is ha képesek egy helyben végig ülni az órát.A takarítás részét még megértem, hogy neked többet kell, mint a fiúnak de azért ő is nyugodtan megmozdíthatja az ujját, mert manapság a nő is dolgozik így a minimum, hogy a pasik is besegítenek a háztartásban.A suliban meg valószínű azért, mert ismerik a te és bátyád határait és a bátyád úgy teljesített vagy ahhoz közel de tudták, hogy esetleg te tudod ennél jobban is és ezért nem dicsértek meg, mert alul teljesítesz magadhoz képest.
2015. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a hagyja alatt azt értem, hogy látják, hogy ez téged zavar, ha közömbös maradsz és azt mondod, sebaj akkor bátyus majd takarít aztán kimész a házból,akkor hidd el ha jobban nem is fognak szeretni,de cseszegetés csökkenni fog, egyik előttem szólóval értek egyet, csinálhatsz akármit téged sosem fognak ugyanúgy szeretni
2015. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy en vagyok rossz termeszet, vagy nem tudom, de ha tesom csavojat elvittek volna nyaralni, engem pedig nem, en napokig kerultem volna a "kedves" tarsasagukat...
2015. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A középső gyereknek a legrosszabb. Se nem lehet példamutató nagy, se nem agyonimádott kicsit. Szüleid szégyellhetik magukat, hogy hasonlítgatják a gyerekeiket!!! Kérd ki magadnak és @ard le!
2015. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 84%-os hozzászóló helyében elgondolkodnék azon, hogy mindkettőtök apja ugyanaz-e! Mert ez nem normális! Miféle édesanyák vannak?!
2015. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!