Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul a dolgokat?

Én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

1. A szülinapom az osztálykiránduláson volt. Anya írt egy sms-t, hogy boldog szülinapot. Gondoltam jó, nem ér rá felhívni. Mivel a fél osztály játszik valamilyen hangszeren min. 1 éve, én meg ovi óta zongorázni szerettem volna, kértem egyet. De úgy ezelőtt fél évvel is mondtam, hogy majd azt szeretném. Nem kaptam meg, mert drága. Akkor dobot szerettem volna helyette, mert azon is nagyon rég óta szeretnék játszani és sokkal olcsóbb. Amit kinéztem, 100 000-be se került. Túl drága, nem kaptam meg. Akkor kértem telefont, mert a mostani úgyis mindig lefagy és telefonálni se mindig tudok. Tényleg egész olcsót néztem ki, nekem semmi plusz nem kell rá (pl.: internet). Nem kaptam meg, mert szerintük az is drága. Aztán anya úgy döntött, semmit nem fogok kapni. A szülinapomat is csak úgy volt hajlandó megünnepelni, ha az övét is megünnepeljük. Az övét egyébként már minimum 3-szor megünnepeltük, és neki egy hónappal ezelőtt volt. Az öcsém a szülinapjára olyanokat kap, hogy laptop, hifi, legmodernebb androidos telefon... Ezt most nem azért írom, hogy nem vesznek meg cuccokat, hanem mert rosszul esett. Javítsatok ki, ha én látom rosszul.

2. Tegnap reggel becsípődött valami a hátamban. Ugyanekkor az öcsém lába hozzáért a motor kipufogójához, ezért égési sérülést kapott. Túlságosan el voltak foglalva vele, ezért nem szóltam. Délutánra már úgy fájt, hogy szinte mozogni sem bírtam. Na, akkor szóltam. Anyám mondta, hogy legközelebb szóljak előbb. Már olyan nagyon éhes voltam, de nem tudtam kimenni enni. Szóltam neki, meghallgatott, aztán kiment az öcsémhez. Nem adott enni, csak egy órával később egy szelet pirítóst, ami nem volt elég, de már nem akartam szólni, mert akkor le vagyok cs*szve.

Mindig ez megy. Én ezt iszonyú igazságtalanságnak érzem. Ti nem éreznétek így? Köszi annak, aki elolvasta!

14/l


2012. jún. 10. 11:28
 1/5 anonim válasza:
Hello.Egyáltalán nem látod rosszul a dolgokat,a kisebbekkel mindig jobban foglalkoznak,mert a nagyobbak tudnak magukra vigyázni.A kisebb testvér mindent megkap,tudom,én is nővér vagyok.Éld túl,gondolkozz egy kicsi,és rájössz,hogy te le vagy sz**va.Ennyit erről.Én is sokat szoktam gondolkodni.Nem sokat segít,de néha belenyugszok....
2012. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos az elmondásodból ítélve, úgy néz ki, az öcséd a kedvenc.Nekem se esne jól.De tudod, minden éremnek 2 oldala van.

Amúgy nehéz szülőnek lenni,én mindig próbáltam igazságos lenni,mégse volt jó.A fiam mindig azt hitte, a lányom a kedvenc....Hiába próbáltam mindig egy formán adni mindent.

Mára már felnőttek, és minden rendben...

2012. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így elmondva tényleg elég nagy a kivételezés a tesód felé.

Nem értem miért te vagy az utolsó a sorban. Nem lehet, hogy tesódnak volt valami komoly betegsége, esetleg te kerültél nagyobb büntetésbe mostanában vagy mostanában volt tesód szülinapja is ami sokba került? Persze ez se az igazat neki csak gondolkodom a hátsó indítékán. A zongorát s dobot megértem mivel tényleg nagy pénz s hosszú idő kell rá de egy tortát, telefont stb én nem sajnálnék a lányomtól, hát még az ebédet ha beteg. :(


Szerintem mindenképp tedd szóvá s mond el mennyire bánt téged, ez a figyelmetlenség s nemtörődés ami veled van. Esetleg édesapád is ilyen vagy vele megtudnád beszélni?

2012. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem látod rosszul a dolgokat,a kisebbekkel mindig jobban foglalkoznak,mert a nagyobbak tudnak magukra vigyázni.A kisebb testvér mindent megkap,tudom,én is nővér vagyok"

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy ez így általánossában nem igaz. Nálunk pont fordítva volt, a nővérem kapott meg mindent, én meg szinte semmit. És mind a mai napig a tesóm a kedvenc.


A kérdésre válaszolva: jól látod a dolgokat, de lehet azért viselkednek így veled, mert azt hiszik, hogy hisztizel.

Szerintem is igazságtalan, de én is hasonló helyzetben nőttem fel, nem tudtam tenni ellene semmit. :(

2012. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, velem is előfordultak ilyenek, hogy beteg vagyok, jó feküdjél le aludni.... De ha anya csak megfázik, akkor már kb. papot kell hívni... Én is megelégeltem a dolgokat, és anyuék orrára kötöttem csak szépen lassan humorosan, és már engem is komolyan tudnak venni. Valahogy azóta a kapcsolatom is sokkal jobb velük..
2012. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!