Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én látom rosszul a dolgokat?

Csak én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés
Páromnak az előző kapcsolatából van egy kislánya. Nagyjából 2 éve (amióta kirúgta a volt felesége) a gyerekkel (SZERINTEM) semmit nem foglalkozik, max. a gyerektartást fizeti és kész. /bár lehet, hogy előtte sem foglalkozott vele/ Tehát ha gyerekes hétvége van akkor én megyek a kislányért, szombat reggel, én viszem haza vasárnap este, én főzök, mosok, takarítok, közben én etetem itatom, ezzel párhuzamosan rajzolok, színezek, bújocskázok, társasozok, stb. vele. Párom csak az anyagi részét "intézi". Minden felesleges hülyeséget megvesz neki. (kiló számra az édesség, emiatt nem eszik normális kaját sokszor) Nem neveli, nem tanul vele. Nekem nem engedi, hogy neveljem a gyereket, mert amikor nálunk van akkor érezze jól magát és nincsenek szabályok. Így luxus a kézmosás, a fogmosás, a zuhanyzás, a lábtörlés meg minden ami normális esetben természetes. Soha nem viszi sehová (játszótér, szánkózás, bármi) én nem mehetek hétvégén még a sarki fűszereshez sem át 1 szem almáért (mert ne hagyjam egyedül a saját gyerekével). Szülői értekezletre, bármilyen iskolai előadásra, évnyitóra évzáróra nem megy (pedig ideje lenne rá, és csak pár utcára van az iskola) mert szerinte ez nem az ő kötelessége. A lány dögivel hozza haza az 1-eseket (általános 3. osztályában!!!!!) de a párom szerint kell ez az erős iskola, mert olyan jó neve van, hogy nyert ügye lesz a késöbbiekben és itt egy 2-3-as milliószor tbbet ér mint más iskolákban egy 5-ös. Hagyjam rá a dolgokat vagy próbáljam valamivel meggyőzni?
2012. febr. 16. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnőtt emberként nem látja be, hogy nem jó amit csinál, akkor meggyőzni nem igazán tudod. Viszont ez neked jó figyelmeztetés, hogy ne szülj neki, keress egy normálisabb pasit ha családot akarsz.
2012. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én kétszer is meggondolnám, h akarjak-e a későbbiekben tőle gyereket és tényleg őt akarom-e magam mellé, mert ha a saját gyerekével így bánik, akkor mi lesz később ha tőled is lesz egy?

Nem foglalkozik vele és csak az anyagi támogatást adja meg neki. Nem tud és nem is akar egy gyerekkel bánni, foglalkozni. Sajnálom szegény gyereket, mert nincs aki jó útra terelné.

És a kérdésedre a válasz, igen, szólni kell a párodnak, beszélni vele erről, mert nagyon rosszul gondolja a dolgokat. Az alapvető higiéniai és viselkedési formákat meg KELL tanítani a gyereknek.

2012. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a pasid nem fog megváltozni. Ha nem akarsz gyereket, csak egy sz.r életet, maradj mellette. Ha IGAZI családot akarsz, lépj le mellőle.
2012. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom. Ha ennyire törődne a férjem a lányunkkal én is kirúgnám a fenébe, és keresnék egy APÁT.
2012. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én elgondolkodnék a helyedbe hogy a ti közös gyereketekkel is így fog viselkedni majd?
2012. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!