Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa barátnője nem szeret, de...

Apa barátnője nem szeret, de senki nem hisz nekem, miért?

Figyelt kérdés

A szüleim most válnak, mert apának barátnője van és szeptemberbe lesz a tárgyalás. Apának van egy barátnője, akit nem szeretek mert bunkó vele, de csak akkor ha senki nem látja. Nem érzem jól magam, de mégis mennem kell állandóan. Senki nem hisz nekem csak a mamám, de ő vidéken él és csak telefonon tudok vele beszélni, és augusztusban megyek hozzá 2 hétre.

anyának is mondtam, de ő azt mondta ne foglalkoztak vele, kerüljek ki, de muszály menni, mert ha nem megyek anya fog baja a kerülni miattam a tárgyaláson. 12 éves vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy a tárgyaláson elmondhatom hogy ne akarok apához menni?


2015. júl. 20. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező odamenned.mondd meg, hogy apukáddal találkozol, de nem szeretnél a barátnőjével is, mert egyszerűen egy bunkó p*csa amikor senki nem látja. ha majd később megítélik a láthatás gyakoriságát stb, akkor is nyugodtan megmondhatod, hogy ez az az apukáddal van, nem a barátnőjével úgyhogy vigye el addig ha látni szeretne. 12 vagy,nyugodtan állj ki az igazad mellett, már vagy elég nagy hogy el tudd dönteni mit szeretnél, még ha jogilag nincs is nagy beleszólásod
2015. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Drága, A válóperi tárgyaláson te nem fogsz részt venni, és te nem mondhatod, hogy nem mész. Apudnak lesz láthatási joga, és amikor kell találkozol vele. Ha nem akarsz menni, akkor apuddal beszéld meg. Neki mond el, hogy miért nem szereted a barátnőjét vagy mit érzel.

De mivel apud és a barátnője még friss kapcsolat, így szerintem neked is esélyt kéne adni. Egyenlőre úgy jön le, hogy 12 évesen nem fogadod el a helyzetet, hogy egy idegen van a családban, és neked most semmi sem jó. Adj időt a barátnőnek és magadnak is.

2015. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

14 éves korodtól dönthesz, hogy hova költözöl.


Azért nem hisznek neked, mert azt hiszik csak féltékeny vagy rá és hogy szomorú hogy elválnak a szuleid.


De gondold el apud bnőjének a szemszögét! Tonkretett eg hazassagot, nyert ugye van, ové apasi es valoszinuleg csak oihasznalja penzert stb…

Kitartás! :) 13/L

2015. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
12 éves vagy, ezért igen, elmondhatod, hogy nem szeretnél apádhoz menni, inkább anyáddal szeretnél maradni. Ha van telefonod, esetleg titokban felveheted, ha bunkó veled a barátnő, aztán a családon belül le lehet játszani. Nyilván bíróságon nem fogadják el ezt, de anyukádnak, apukádnak esetleg megmutathatod.
2015. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Anyával maradok, apa albérletben él nem is beszélgettünk róla, hogy vele költözök. Csak az a baj, hogy hétvégén pénteken és szombaton át kell mennem. Nem vagyok irigy, csak ha apa bent van a szobába akkor mindig azt mondja, hogy csúnya meg pattanásos vagyok (ez nem is igaz) meg hogy azért nem megyünk sehova mert ilyen szakadt ruhába nem menne ki velem az utcára, meg hogy apával Horvátországba mennek 10napra én meg a disznókkal leszek, mamámnak vannak állatai de nem is akarok velük menni Imrét mamának szeretnék lenni, mert őt szeretem a legjobban. Egyszer mondta nekem hogy szívják el egy cigit és nem mondja el senkinek, de nekem nem kellett erre szólt apának hogy én Rábaköz gyújtani , nagyon bolond.

Akkor engem nem fognak a bíróságon kérdezni? Bemehetnek a terembe? Ha nem kérdeznek magamtól nem mondhatom el?

Apának már nem merek semmit mondani, mert amikor mondtam akkor kiabált velem is meg anyaval is hogy anya telebeszéljék a fejem.

Anya meg mindig sír a veszekedések után mikor apa elmegy, inkább már nem is mondok semmit.

2015. júl. 20. 09:31
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Téged nem fognak megkérdezni, és nem fogsz a bíróságon sem ott lenni. Voltaképpen válóperi tárgyalás lesz, ahol a gyerekek nem szoktak lenni. Általában 14 éves kortól szokott menni a gyerek ha a szülők nem tudnak megegyezni a gyermek elhelyezési perben. Mivel a te esetedben ez nem vita tárgya, hiszen magad írtad: Anyuddal fogsz élni, apud meg albérletben így a gyermekelhelyezés nem vitatéma a szülők között. Láthatási joga apádnak van. HA nem akarsz menni, vele kell beszélned. A bíróságon nem lesz rá alkalmad.

Viszont jó ha tudod, hogy anyud miért fog ragaszkodni ahhoz, hogy menj hétvégente apádhoz. Ugyanis ha nem mész (megteheted, ahogy előttem is írták, állj ki magadért szöveget) akkor apád érdemtelenségre hivatkozva nem köteles gyerektartást fizetni utánad. Nyilván 12 évesen még igen, de 18 évesen amikor mennél egyetemre, és jól jönne majd az a kevéske gyerektartás, vagy rokontartás apádnak joga lesz elutasítani a fizetségét.

2015. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
14 éves korodban dönthetsz arról, hogy kinél szeretnél maradni. De ez úgy van, ahogy az utolsó is írta. Nálatok ez nem vita tárgya. Tényleg csak apukáddal tudsz ez ügyben beszélni. Ha ez a dolog nem használ. Esetleg megpróbálhatsz hétvégi programokat faragni magadnak, ami miatt "nem tudsz" elmenni. Vagy pl tényleg csak annyira látjátok egymást, még bepakolsz a hátizsákba és elmész egy kézilabda oktatásra. Már ha érted mit akarok mondani. Csinálj "hivatalos" programokat. Ez alatt nem a barátnőkkel való szórakozást értem.. De néha még az is belefér. :D
2015. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd évekkel később megbánod, hogy nem töltöttél több időt együtt az apáddal csak azért, mert nem kedveled a barátnőjét. Akkor azokat az éveket már nem hozza vissza senki.
2015. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha ott vagyok, mindig azt mondja apa, menj nézd a tv-T foglalt el magad. Már nem akar velem beszélgetni mert sem ideje sem türelme nincs most a hisztimre, ezt ő mondta. Este ők borozgatnak, nekem meg mar 7kor be kell mennem a szobába és ha kimegyek WC re vagy inni, akkor a barátnője mindig csúnyán beszél hogy miért mászkálok.
2015. júl. 20. 10:37
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Döntésképes ember vagy,mégha gyerek is. Anyukádnak semmi baja nem lesz, ha te megmondod édesapádnak, hogy nem akarsz hozzá elmenni. Nem kötelező. Válóper esetén így minden bizonnyal anyudnál maradsz, a láthatását pedig ha a bíróság szabja meg 2 hetente hétvége lesz.
2015. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!