Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire furcsa, hogy...

Tényleg ennyire furcsa, hogy így megbízom az apukámban?

Figyelt kérdés
Apukámmal soha nem voltam annyira jóban. Nagyon szigorú volt velünk mindig is, már gyerekkoromban is kicsit féltem tőle. Felnőttként se nagyon tudtunk közel kerülni egymáshoz, tök más az ízlésünk minden téren, nincsenek közös beszédtémáink, nem is igazán érdekel minket a másik magánélete. Szóval hiába szeretem meg tisztelem, nem igazán szoktunk beszélgetni, mert nincs miről azon túl, hogy ki hogy van otthon. Viszont ennek ellenére 100%-ig megbízható és becsületes embernek tartom. Még jó pár éve felajánlotta, hogy a megtakarított pénzemet tegyem az ő bankszámlájára, mert ott jobban kamatozik. Azóta már nem élek otthon, de a pénzem nagy része még mindig nála van, már 1 millió Ft fölötti összegről van szó. A legjobb barátnőmnek ezt elmondtam, és teljesen kiakadt, hogy hogy tudok megbízni apukámban, amikor szinte alig beszélgetünk, és nem félek-e attól, hogy nem adja vissza a pénzemet. Szerintetek is fura, hogy ilyen a kapcsolatunk, de mégis megbízom benne?
2015. júl. 18. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

azt mondja egy szólás...ha el akarsz veszteni egy barátot, adj neki kölcsön...

vagy...ha akarsz egy haragost, akkor adj kölcsön...


szóval, bármilyen is apukád, ha pénzt bíztál rá, és azt ilyen alaposan gondozza, akkor le a kalapot előtte.


pláne akkor, ha sosem hozza szóba, csak ha te kérdezed esetleg...


nem furcsa, hanem merész..mert a szülő is emberből van...tudom, én is az vagyok, ráadásul pasi..


jó fej az apukád...nem kell feltétlenül nyalni-falni egymást ahhoz, hogy meglásd rejtett erényeit is..

2015. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre furcsának hat. De te ismered apukádat, vele nőttél fel, szerintem elég jó belátásod van azzal kapcsolatban, hogy mennyire megbízható.

Az egy plusz ha valakit kedvelsz is amellett, hogy megbízol benne, de önmagában nincs összefüggés.


A fogorvosom sem kedvelem, ennek ellenére megbízok benne, mert tudom, hogy jó munkát végez, még ha emellett egy kicsit bunkó is.

2015. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem furcsa, de baromi nagy felelőtlenség. Tegyük fel történik vele valami vagy csak összevesztek, akkor ugrik a megtakarításod. Nem nagy pénz tartani egy számlát.
2015. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
*Nem nagy dolog
2015. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne furcsa? Egyetlen ember van a világon, akiben bármikor, maradéktalanul megbízom, és az az apukám - mondjuk nekünk mindig is nagyon jó volt a kapcsolatunk.

De én ezt egyáltalán nem találom furcsának.

30/N

2015. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hozzáteszem, ha kérek a pénzből, meg se kérdezi, mire kell, másnapra hozza készpénzben (ez mondjuk eddig csak egyszer fordult elő, mikor KRESZ tanfolyamra mentem). És ha megkérem, készít nekem elszámolást, hogy pontosan mennyi pénzem van nála és mennyit kamatozott. Soha meg se fordult a fejemben, hogy ellopná a pénzemet. Anyukámmal is közös kasszán vannak, és a testvérem pénze is sokáig nála volt.
2015. júl. 18. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A szüleimben maradéktalanul megbízom, ahogy a két nővéremben is. Bármikor rájuk bíznám a pénzemet, életemet, gyerekemet.


Bár tény, hogy nekünk mindig nagyon jó kapcsolatunk volt és nagyon közel állunk egymáshoz.

2015. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!