Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem bírok így élni tovább!...

Már nem bírok így élni tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hosszúra fog sikeredni a leírásom, de kérlek olvasd végig.


Egy 15 éves fiú vagyok, 3 hónap múlva leszek 16.


A szüleim Jehova Tanúi, és a többi rokonom nagy része úgyszintén.

A szüleim már kiskoromtól kezdve az ő életrendjükre oktattak, amibe beletartozik az is, hogy semmi úgynevezett "világi" ünnepet nem szabad megünnepelnünk, sem részt venni rajta. Világi ünnepnek számít náluk szinte az összes ünnep: karácsony, születésnap, névnap, farsang, húsvét, szilveszter, stb. Nekem ezek közül egyikben sem volt részem soha.

Emlékszem, ha valaki az oviba behozott tortát mivel szülinapja volt, akkor én nem fogadtam el egy szeletet sem, mivel a szüleim belém nevelték a beteges félelmet az iránt, hogy ha nem engedelmeskedek Jehovának (a JT-k így hívják Istent), akkor Ő nem fog be engedni az "Új Világába".

Egyszer volt, hogy nem bírtam ellenálni a kísértésnek és vettem egy szelet tortát. emlékszem, utána egy napig rettegtem atól, hogy most Isten mérges rám, és meg fog büntetni. Ez nem normális, hogy egy ovódás korú gyerekbe ilyen gondolatokat sujkoljanak a szülők!


És gondoljatok, bele milyen lehetett nekem nézni, hogy más gyerek mit kapott karácasonyra, vagy a szülinapjára, és tudni, hogy én semmit nem fogok kapni a szüleimtől.


Nagyjából 12 éves koromra már rájöttem, hogy ez a vallás egy teljesen elcseszett baromság, és már akkor elegem lett a heti 2-szeri gyülekezetbe járásból. Egy gyülekezeti alkalom abból áll, hogy 2 órán(!) keresztül más-más vén beszél arról, hogy milyen fontos betartani azokat a parancsokat, amikről azt állítják, hogy Istentől kapott gondolatok. De ez persze nem igaz, mivel a Jehova Tanúi vezetői évekkel ezelőtt készítettek egy saját fordítású Bibliát, azzal az ál indokkal, hogy ez sokkal érthetőbben adja vissza az írásszövegeket. Azonban rengeteg írásszöveget direkt félrefordítottak, hogy igazodjon az ő tanításaikhoz.


Most, tizenhat évesen, még mindig azt hiszik a szüleim, hogy azzal tesznek jót nekem, ha az ő szabályaikat duruzsolják a fülembe éjjel-nappal.

Többször mondtam nekik, hogy én nem fogok belépni a vallásukba, és azzal, hogy köteleznek arra, hogy velük tanulmányozzak és járjak az összejövetelükre, csak megutáltatják magukat velem. Erre azzal jöttek, hogy ők jobban tudják nálam, hogy mi a helyes, meg hogy mi jó nekem, és csak még jobban rám akaszkodtak.

Mindenbe beleszólnak, abba is amibe egyetlen normális szülő se szólna bele. Folyton megkérdezik, hogy milyen filmet nézek épp, és ha mágia, vagy túlzott erőszak van benne, leteremtenek, és elkezdenek papolni arról, hogy ezek mind Sátán eszközei, hogy magához hívja Jehova "szolgáit".

A vallásuk iránti gyűlöletemet is annak tulajdonítják, hogy mivel szeretek olvasni, ezért biztos a könyveimből tanultam ezt az "Istentelen" magatartást, és anyám fogta, és az összes könyvemet átvitte a hálószobájukba, büntetésül, mert nem engedelmeskedem nekik a vallás ügyben. De ez még mind semmi, ugyanis soha nem engednek el sehová a haverjaimmal, mivel ők nem a jó társaság nekem szerintük, menjek és barátkozzak a Jehova Tanúi srácokkal, ők jóra tanítanak engem.

Arra is folyton emlékeztetnek, hogy tilos elvesztenem a szüzességemet, mert akkor ez meg ez lesz. Igen, még erre is kiterjed Jehova Tanúi szabálykönyve.


Szóval teljesen megfulladok, nem bírom már tovább... Nem tudom, hogy szabadulhatnék meg tőlük. Amint 18 leszek elkezdek dolgozni és veszek egy albérletet, amilyen gyorsan csak lehet. De úgy érzem, addig nem fogom tudni kibírni, megőrülök tőlük. Többször eszembe jutott, hogy csak az öngyilkosság az egyetlen kiút innen.

Szerintetek mit kéne tennem?



2015. júl. 14. 14:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, az öngyilkosság gondolata meg se forduljon a fejedben! Aki ennyire intelligens 15-16 évesen azzal nagyon sokat veszítene a világ!

2 év... Ha teheted, és a szüleid beleegyeznek (amit kétlek) akkor menj dolgozni a nyáron, hogy legyen kis tartalékod, amiből eltudsz indulni majd, mikor már betöltötted a 18-at.

4 osztályos gimibe mész?


Kitartást neked, okos srác vagy, érdemes kitartanod!


Ha szeretnél bármikor beszélgetni, írj nyugodtan, hátha tudok neked segíteni.


21/L

2015. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Végh András45678 válasza:
90%
Kedves kérdező!Minden tiszteletem a tiéd, amiért ilyen környezetben is képes vagy az önálló gondolkodásra.Az öngyilkosságra ne is gondolj.Akármilyen sz arban is van az ember, sohasem áll olyan rosszul, hogy ez legyen az egyetlen kiút.Kár lenne érted, nagyon intelligensnek tűnsz.Az én tanácsom, hogy építs ki minél mélyebb kapcsolatot a "világiakkal", hogy elviselhetőbb legyen, hogy a szüleidre nem támaszkodhatsz.Már most kezdj el készülődni a szülők nélküli életre, keress munkát, gyűjts pénzt.A szüleid egyre jobban fogják ráderőltetni a nézeteiket és valószínűleg érzelmileg fognak majd zsarolni. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz és talán párszor el is fogsz bizonytalanodni.Ilyenkor emlékezz arra, hogy kibírtál velük 16 évet, a nehezén már túl vagy és mi, a válaszolók itt mind szorítunk neked és bízunk benne, hogy sikerül kitörnöd ebből a beteg környezetből.Mond azt a szüleidnek, hogy ezentúl nem fogsz járni a gyülekezetbe.Ha kényszerítenek, nyugodtan feljelentheted őket zaklatásért.Ami a szüzességet illeti, nem kel tudniuk róla, hogy te kivel és mikor feküdtél le.És ne engedd, hogy elvegyék tőled a könyveidet, 16 éves vagy, megtudod védeni magad.Ha esetleg elkezdenéd olvasni Richard Dawkins könyveit, talán már le is mondanak rólad.Szóval állj ellen és bírd ki még ezt a két évet!Hidd el, nem olyan hosszú idő az!Ezek után elköltözhetsz és élhetsz normálisan egy más környezetben jobb emberek között.Szorítok neked!!!
2015. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!

Nagyon szomorú a történeted. Egyszerűen nem értem a szüleidet. És azokat sem akiket ennyire sikerült behálóznia a tanúknak, de mindegy is...

Sose gondolj az öngyilkosságra. Rengeteg lehetőséged van még. Elhiszem hogy az eddigi életedet kvázi "elrontották", de még fiatal vagy, és tudsz változtatni! Nem muszáj kivárnod hogy 18 legyél. Gyorséttermekben például már 15 éves kortól dolgozhatsz. Én a helyedben ezt kihasználnám. Addig sem kellene otthon lenned. Emellett szépen félre tehetsz. Amint pedig nagykorú leszel, társulj valakivel albérletbe, és vissza se nézz. Addig pedig maradj nagyon erős. Ne hagyd magad belekényszeríteni ebbe. :(

Sok sikert, szurkolunk!!

19/L

2015. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%
A tanulás kollégium nem rossz ötlet,kényszeríteni pedig nem kényszeríthetnek rá,hogy szeresd jehovát!Szomszédba is volt egy "felkent"ember " ő a kiválasztott"a paradicsomba fog kerülni stb.Én idősebb vagyok,de olyan erőszakosak voltak,hogy azt ki sem lehet fejezni.Együtt érzek veled és próbálj meg elkerülni otthonról.A suicid gondolatot vert ki a fejedből!Nagyon boldog leszel,az életben sok szép dolog van.Minden jót kívánok neked:)
2015. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Azt én is hallotam, hogy a Jehova Tanúi nagyon erőszakos emberek.
2015. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
3%
Meg vagy elégedve a válaszokkal kisfiam?
2015. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
21%
17 évesen már nagykorúsíthatod magad! Mindenképpen menj el minél előbb a településed családsegítő központjába! Interneten megtalálod a címet (lehet h időpontot kell kérni). Ott segítséget fognak nyújtani!!!
2015. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Kedves Kérdező. Választ már nagyon nem írok, de nagyon ügyes vagy, hogy idáig kibírtad. Nem tudom én hogy lennél ebben, de amikor rájöttem volna erre (mint te 12 évesen), akkor elég súlyos megtorlás jött volna. Jó, önző meg ilyen-olyan szoktam lenni ilyen helyzetben, de Te is ember vagy! És ez a jehovizmus egyáltalán nem a hitről szól, hanem arról, hogy mennyire tudsz ájtatosan nézni meg imádkozni... De pl. sok református/baptista közösség is ilyen, pl. ahova én jártam régen templomba, az szó szerint egy nagy család, és aki újként jön a közösségbe, máris kérik tőlük az adományokat, meg ilyenek... plusz 2 év volt a konfirmációs izé... Az is nagyon visszatetsző, ez is.
2015. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Gyémántlány ***** válasza:
86%

Az egyetlen dolog, amit tehetsz, az az, hogy vársz. Vársz két évet, gyűjtesz pénzt albérletre, és elköltözöl. Kezdj el már most dolgozni, spórolni, add el a holmijaid, amik nem kellenek. Tervezz előre, hogy minél egyszerűbben szabadulhass. Ennyi idő, hidd el, nem sok. Tizenhat évig kihúztad, ez már semmiség.

Még így is a lehető legjobb helyen vagy, ahol lehetsz. Egy intézetben ezerszer rosszabb lenne. Kapsz enni, gondolom vannak ruháid is, elérhető számodra az internet. És bármilyenek is legyenek a szüleid, szeretnek téged. Lehet, hogy nem a legjobb szülők, és az elveitek nem egyeznek, de nem gonoszak, vagy veszélyesek.

A vallási fanatizmus borzalmas dolog, és az is, hogy rád erőltetik ezt az egészet, de még rosszabb az olyan gyerekeknek, akiket vernek odahaza, vagy akik éheznek. Gondolj arra, hogy nálad sokkal nehezebb körülmények között élő fiatalok is léteztek, ők is felnőttek valahogy, néhányan közülük jó életet kovácsoltak maguknak. Neked is menni fog.

2015. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
41%

Ajánlom szerezz be egy elektromos gitárt, egy erősítőt és kezdj el valami death metal zenéket hallgatni. ;D

Fel a fejjel! Ne legyél töketlen! 16 éves vagy, bármit rád erőltetnek úgy kiabálj vissza és káromkodj, ahogy csak tud egy magyar ember! Ha kell kezdj el gyúrni az majd erőt ad(szó szerint). Olyan nincs, hogy nem engednek el valahova. Akkor elszöksz! Csak így tudsz kitörni a szorító szabályaikból! (De aztán nehogy tényleg valami rossz drogos társaságba kerülj)

2015. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!