Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem bírok így élni tovább!...

Már nem bírok így élni tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hosszúra fog sikeredni a leírásom, de kérlek olvasd végig.


Egy 15 éves fiú vagyok, 3 hónap múlva leszek 16.


A szüleim Jehova Tanúi, és a többi rokonom nagy része úgyszintén.

A szüleim már kiskoromtól kezdve az ő életrendjükre oktattak, amibe beletartozik az is, hogy semmi úgynevezett "világi" ünnepet nem szabad megünnepelnünk, sem részt venni rajta. Világi ünnepnek számít náluk szinte az összes ünnep: karácsony, születésnap, névnap, farsang, húsvét, szilveszter, stb. Nekem ezek közül egyikben sem volt részem soha.

Emlékszem, ha valaki az oviba behozott tortát mivel szülinapja volt, akkor én nem fogadtam el egy szeletet sem, mivel a szüleim belém nevelték a beteges félelmet az iránt, hogy ha nem engedelmeskedek Jehovának (a JT-k így hívják Istent), akkor Ő nem fog be engedni az "Új Világába".

Egyszer volt, hogy nem bírtam ellenálni a kísértésnek és vettem egy szelet tortát. emlékszem, utána egy napig rettegtem atól, hogy most Isten mérges rám, és meg fog büntetni. Ez nem normális, hogy egy ovódás korú gyerekbe ilyen gondolatokat sujkoljanak a szülők!


És gondoljatok, bele milyen lehetett nekem nézni, hogy más gyerek mit kapott karácasonyra, vagy a szülinapjára, és tudni, hogy én semmit nem fogok kapni a szüleimtől.


Nagyjából 12 éves koromra már rájöttem, hogy ez a vallás egy teljesen elcseszett baromság, és már akkor elegem lett a heti 2-szeri gyülekezetbe járásból. Egy gyülekezeti alkalom abból áll, hogy 2 órán(!) keresztül más-más vén beszél arról, hogy milyen fontos betartani azokat a parancsokat, amikről azt állítják, hogy Istentől kapott gondolatok. De ez persze nem igaz, mivel a Jehova Tanúi vezetői évekkel ezelőtt készítettek egy saját fordítású Bibliát, azzal az ál indokkal, hogy ez sokkal érthetőbben adja vissza az írásszövegeket. Azonban rengeteg írásszöveget direkt félrefordítottak, hogy igazodjon az ő tanításaikhoz.


Most, tizenhat évesen, még mindig azt hiszik a szüleim, hogy azzal tesznek jót nekem, ha az ő szabályaikat duruzsolják a fülembe éjjel-nappal.

Többször mondtam nekik, hogy én nem fogok belépni a vallásukba, és azzal, hogy köteleznek arra, hogy velük tanulmányozzak és járjak az összejövetelükre, csak megutáltatják magukat velem. Erre azzal jöttek, hogy ők jobban tudják nálam, hogy mi a helyes, meg hogy mi jó nekem, és csak még jobban rám akaszkodtak.

Mindenbe beleszólnak, abba is amibe egyetlen normális szülő se szólna bele. Folyton megkérdezik, hogy milyen filmet nézek épp, és ha mágia, vagy túlzott erőszak van benne, leteremtenek, és elkezdenek papolni arról, hogy ezek mind Sátán eszközei, hogy magához hívja Jehova "szolgáit".

A vallásuk iránti gyűlöletemet is annak tulajdonítják, hogy mivel szeretek olvasni, ezért biztos a könyveimből tanultam ezt az "Istentelen" magatartást, és anyám fogta, és az összes könyvemet átvitte a hálószobájukba, büntetésül, mert nem engedelmeskedem nekik a vallás ügyben. De ez még mind semmi, ugyanis soha nem engednek el sehová a haverjaimmal, mivel ők nem a jó társaság nekem szerintük, menjek és barátkozzak a Jehova Tanúi srácokkal, ők jóra tanítanak engem.

Arra is folyton emlékeztetnek, hogy tilos elvesztenem a szüzességemet, mert akkor ez meg ez lesz. Igen, még erre is kiterjed Jehova Tanúi szabálykönyve.


Szóval teljesen megfulladok, nem bírom már tovább... Nem tudom, hogy szabadulhatnék meg tőlük. Amint 18 leszek elkezdek dolgozni és veszek egy albérletet, amilyen gyorsan csak lehet. De úgy érzem, addig nem fogom tudni kibírni, megőrülök tőlük. Többször eszembe jutott, hogy csak az öngyilkosság az egyetlen kiút innen.

Szerintetek mit kéne tennem?



2015. júl. 14. 14:50
1 2 3
 1/21 acelsziv ***** válasza:
99%
jó kérdés. Családod többi része? Keresztszülők, nagyszülők? Nem tudsz valahol lakni?
2015. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Egyrész együttérzek, és örülök, hogy a neveltetés ellenére még van józan eszed.


Megpróbálkozhatsz kollégiumba menni, esetleg a gyerekvédelemhez is fordulhatsz. Feljelentheted őket (nem szexuális, hanem sima) zaklatás miatt. (nem hinném, hogy foglalkoznak vele, de egy próbát megér)


Ha lenne nálam hely, befogadnálak.

2015. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, ezt neked találták ki: [link]


Jehova Tanúi ellenes blog, már kilépett volt tagok és sorstársak írnak oda. Ott rengeteg jó tanácsot kaphatsz.


Semmiképp ne engedj nekik, tarts ki, és igazad van, ez a vallás egy veszélyes baromság. Nehogy megkeresztelkedj!

2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

kolesz?


vagy akkor messzi fősulira jelentkezz és akkor emgszabadusz

2015. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Iszonyatosan tisztellek azért amiért ilyen "nevelés" ellenére neked normális felfogásod van a világról. Engem a szüleim kereszténynek neveltek, bár nem ilyen durva módszerekkel. Fél évig be kellett járnom a templomba és egy évig hittanra jártam, de a kötelező része itt véget ért (egyébként azóta is gyakorlom a vallásom, bár egy-két megrögzött dolgot [önmegtartóztatás] én sem tartok be). Szerintem bírd ki valahogy, állj ellent, ne hagyd hogy kimossák az agyad. Amint tudsz, költözz el. Sok sikert!
2015. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
A helyedben már általános iskola után mentem volna koleszba és jó,ha havonta egyszer láttak volna.A helyedben ősztől odaköltöznék,na meg felkeresnék egy lelkiismeretes szocmunkást,vagy bárki szociális szférást,lehet,tudna okosat mondani.
2015. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Aha, általános után kolesz. Mert ehhez szerinted nem kell a szülők beleegyezése? Okos.


Figyi, az oldal, amit korábban linkeltek, tényleg hasznos! Amint képes vagy eltartani magadat és 18 elmúltál, költözz albiba, nyugodtan, másokhoz, úgy ki lehet jönni viszonylag jól. Ha pedig ez megtörtént, és a családod tudomásul vette, hogy nem kívánsz alámerítkezni és követni ezt a vallást, úgysem állhatnak Veled nagyon szóba, úgyhogy jobb lesz Neked is. Addig kell csak kitartanod. Hajrá!

2015. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat. Igen ezt a blogot amit mondtatok én is ismerem, szoktam is olvasni.

A nagyszüleimhez nem mehetek sajnos, mivel egy nagymamám van, és ő a legnagyobb hívő az összes rokonom közül.

Most megyek majd 9-edikbe, de nem bentlakásosba sajnos.

2015. júl. 14. 16:04
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát nagyon sajnállak,erről beszéltem a multkor az egyik válaszomban,hogy nem kisbaba korában keresztelik meg,de igy még sokkal rosszabb,ha most kényszeritik bele.Őszinte elismerésem,hogy mostanig kitartottál,ez nagyon sok fiatalnak nem sikerült.Még egy kevés és vége lesz
2015. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Pedagógusként írom,hogy az én főnököm intézett kollégiumot (igaz alkoholista szülő gyerekének),hogy ne kelljen otthon laknia.Az iskola alapítványából fizették a koli díját.

Nem tudom,az esetedben ez nem járható út-e.

2015. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!