Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért engedi, hogy apám...

Anyám miért engedi, hogy apám bántson?

Figyelt kérdés

Anyám soha nem állt ki mellettem gyerekkoromban, ha apám bántott. Most sem. Apám tönkretett, nagyon sokat bántott fizikailag és szóban is. Anyámat is, de engem jobban.

Anyámnak mindig az volt a véleménye, hogy nem kell magamra vennem apám bántásait és peregjen le róla. Ezt soha nem értettem, mégis hogyan? Anyámmal nem beszélhettem ,nem is panaszkodhattam neki. Kiskoromban állandóan válni akartak, hatalmas cirkuszok, olykor verekedések közepette. Kamaszkoromban már kértem, hogy váljanak el. Mióta kérem, nem akar. Anyám indoka: fölöslegesen építették akkor a házat, hiszen akkor el kéne adni és két lakást venni belőle. Mindig azt mondja, hogy akkor nem lesz majd semmim, de szerintem ő nem akar lakásban élni. Azt érzem, hogy velem takarózik, és én csak ürügy vagyok. Ott szeretném hagyni a főiskolát, mert nem akarok otthon élni. Apámat gyűlölöm, de szerintetek az anyám normális? 21/L


2015. jún. 27. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Anyád egy kapcsolatfüggő, akaratgyenge, önző ember.

Teljesen jó a meglátásod, hogy ő nem akar költözni, ezért takarózik veled. Inkább tűr, hogy a "kényelmes" életkörülményei fennmaradjanak.

2015. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél az újtól, nem tudná eltartani magát, vagy csak perverz hajlamai vannak. Költözz el
2015. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Amúgy közöttük nincs úgymond kapcsolat, szexuális pedig már 15 éve nincs.
2015. jún. 27. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon sokat bántott fizikailag és szóban is. Anyámat is"


Egyértelműen rendőrség, ha anyukádnak nincs ennyi esze, akkor neked legyen. Nincs semmilyen indok arra, hogy egy férfi akár egy újjal is hozzáérjen egy nőhöz! Amit leírtál, családon belüli erőszaknak hívják, rendőrségi ügy. Ha meg semmi áron nem akar akar anyud feljelentést tenni, akkor tedd meg te, hisz 21 évesen felnőtt vagy és téged is bántalmaz.

2015. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, nagyon elkeseredett vagy, ami nem csodálható.

Anyád, mint nagyon sok nő, mártírtermészetű és kapcsolatfüggő, és nagyon valószínű, hogy azért ment hozzá egy bunkó, erőszakos (kapcsolt árú: alkoholista, semmirekellő, önző) emberhez, mert anyai nagyapád is egy barom állat volt, és anyád soha életében nem ismert másfajta férfi viselkedési mintát, mint azt, hogy az asszony verve jó, és hallgass a neve. Következésképpen el sem tudott volna képzelni másfélét, és egész életében szenvedte azt, amit azt hitte, hogy ez a világ rendje, és nincs is másféle élet. Továbbá elég buta volt ahhoz, hogy ne lásson mást, és elég gyáva ahhoz, hogy elhitesse magával azt, hogy úgysem tehet semmit. A házhoz ragaszkodás, te is látod, ócska ürügy, nem több.

Neked meg azt javaslom, hogy ami megtörtént, megtörtént, a múlton úgysem lehet változtatni,és előre nézz, mert a kesergés, hogy jajistenem, engem vert az apám, sajnáljatok emberek, rohadtul kontraproduktív, azon egyszerű oknál fogva, hogy

a) úgyse sajnál senki

b) nem érdekli a kutyát se.

Állj a sarkadra, ne a főiskolát hagyd ott, hanem őket, és kezdj önálló életet, és hagyd őket a p@csába. Nehéz lesz? Hogyne. K..rva nehéz. De panaszkodással nem mégy semmire, és ha nem lépsz, míg megteheted, egész életedben bánni fogod. Anyádon talán még segíthetsz, ha valamiféle egzisztenicát tudsz teremteni.

Ha pedig gyűlölöd apádat, és elég hülye, haver tanúk előtt provokáld ki, hogy üssön meg, utána jól feljelentheted, és megy a sittre. Nem nehéz. A mai világban, mikor minden bokorra jut egy feminista jogvédő, brebre...családonbeülierőszak, nem nehéz ezt megoldani.

De itt, vadkeleten, 2-300 mátyásért kerül pár markos ukrán legény, akik meg tudják magyarázni az öregnek felettébb hatékonyan, hogy ne csinálja, amit csinál. Csontja nem marad ép, ráadásul ebben kevés a kockázat, úgyse megy a rendőrségre azzal, hogy a gyerekem megveretett, hogy ne bántsam őt meg az anyját....

2015. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-300 mátyás? Olcsóbban is megvan az!
2015. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

persze csak a ház miatt viselt el évekig egy idegbeteget...

szerinted te meg anyád miből éltetek volna, mit látatok volna a házból, gondolod apád adot vola egy fillért is...

21 évesen hogy lehetsz ilyen érzelmi, pénzügyi analfabéta...

2015. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Beszelj a kollegium vezetojevel. Hatha kapsz helyet.
2015. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyakori ez sajnos, de ne szúrd el a jövődet, menj inkább kollégiumba.
2015. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem kell fölényesen kioktatni...Anyám nem keresett rosszul soha, igaz gazdagok sem vagyunk. Egy lakást , ami saját fenn tudott volna tartani simán egyedül is. Az anyagi helyzetünket had ismerjem már csak jobban, mint némely válaszoló, aki idilli családban nőtt fel..Nyilván ha az anyagi helyzetünk olyan rossz lett volna, akkor én magam is tudom a kérdésemre a választ és nem állok értetlenül a mai napig a dolog előtt.
2015. jún. 27. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!