Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálna az apám, ha...

Hogyan reagálna az apám, ha 18 év után csak úgy a semmiből felkeresném őt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Az apám 1 éves koromban hagyott ott minket a húgommal. Azóta tudomást sem akar venni róla, hogy gyerekei vannak. Sosem láttam őt, gyerektartást nem fizet, bíróságra szintén nem hajlandó eljönni sosem. Az új nője előtt is letagad minket. Legalábbis pár éve ezt mesélte nekem egy ismerősöm, aki akkoriban beszélt a nővel. Elég rosszul is esik, hogy ennyire nem érdekli a sorsom a saját apámat, és hogy képes így élni, mintha nem is léteznénk. Emellett viszont rettenetesen elítélem őt emiatt. Szerintetek ha egyszer felkeresném, arra hogyan reagálna?

18/L



2015. jún. 14. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Értem én, hogy az apád, de ha az ő szemében nem létezel, te mit akarsz tőle? Egyikőtöknek sem lesz jobb
2015. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kopogsz, ő ajtot nyit.

-Tessék, kit keres?

-Én vagyok a nagyobbik lányom.

-Húzz el innen! - és becsapja az ajtot.


Én ezt a forgatókönyvet látom reálisnak

2015. jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
majd akor fog rájönni,hogy mit veszített,amikor öreg korára egyedül fog maradni. Az én apám othagyott minket 4 éves koromban. 16 éves koromig én mentem utánna, kerestem,nála voltam hetente többször. Nem vele,mert nem foglalkozott velem. Aztán amikor erre rájöttem nem kerestem többet. 24 éves koromban egyszer felhívott,és nem tudtam ki keres. Akkor beszéltem vele utoljára. Most 46 vagyok
2015. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, passz. Ahhoz, hogy legalább valami alappal lehessen jósolgatni, ismerni kellene a történet másik felét is, vagyis, hogy MIÉRT hagyott ott titeket... bár az "apám 1 éves koromban hagyott ott minket a húgommal."-mondatodból vannak tippjeim...
2015. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Attól is függ, hogy milyen célból akarod felkeresni. Más az, ha szeretnéd megpróbálni, hogy valamiféle kapcsolat legyen köztetek, és megint más az, ha csak meg akarod mondani neki, hogy mennyire elítéled és mennyire rosszul esik, hogy soha nem törődött veled. Az első verzióhoz legalább minimális nyitottság kellene az ő részéről is.

De tényleg kevés az információ.

2015. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne ismerni a másik felét, de egy szó nélkül csomagolt össze, és tűnt el egyik pillanatról a másikra... Egyedül a nagyszüleivel tartjuk a kapcsolatot, akikhez kb. 5 évente egyszer sikerül elmennünk, és ők elmondták, hogy másfél évig szóba sem álltak apámmal emiatt.

Kapcsolatot nem akarok kialakítani vele, azt sem tervezem túlságosan, hogy elmegyek a házához vagy ilyesmi. Csak jó lenne, ha szembesülne vele, hogy van egy 18 éves lánya. Mert gyanítom fel sem fogta eddig ezt az egészet, annyira kizárt az életéből. És a menyasszonyának az arcát is megnézném azért, mikor rájön erre.

2015. jún. 14. 12:17
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező (#6), azért szerintem anyukád erről sokkal többet tudhat - csak nem akarta elmondani nektek... először derítsd ki, miért ment el, és utána te magad is jobban fogod tudni, hogy mit szeretnél, és mire számíthatsz, meg jósolgatni is több alappal lehet egy kívülállónak.
2015. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Meg fog találni, ha beteg lesz....még perelni is fog, szülőtartásért.
2015. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Mielőtt lepontoznátok, olvassátok végig.

Szerintem tök feleslegesen agyalsz ilyeneken. Tudom, jó lenne megbosszulni neki, amit vele tett. De hidd el, úgyis hazudna neked valamit, amivel meg csak megkavarna téged. Hagyd a fenébe, és szarj a fejére. Mondjuk még annyit sem érdemel az ilyen, hogy egyáltalán eszedbe jusson. Beszéld át anyuddal, hogy mi hogyan történt, és fogadd el, amit mondd, és éld az életed. Apád egyetlen nemes és jó tette annyi volt, hogy "megcsinált" téged. Ezen felül egy nagy senki. Hidd el.

2015. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van!
2015. jún. 14. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!