Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám a legnagyobb barom, mit...

Apám a legnagyobb barom, mit tegyek, ha már nem tudom elviselni?

Figyelt kérdés

Mindenkinek osztja az észt, de az összes szavából süt az ostobaság, még csak nem is tud helyesen beszélni, a ragozás nem megy neki, de még az egyes szám/többes szám használata sem. Ráadásul rosszindulatú, állandóan szidja az embereket, rosszat kíván nekik, ocsmányul beszél, káromkodik. Szemtől szemben meg "Így drága bátyám, úgy drága bátyám".

Órákig képes azért ordítani, mert valaki becsuk egy ajtót (amit csak az ő értelmetlen mániája miatt kell állandóan nyitva tartanunk), ha anyukám csitítaná, már üvölt, hogy "ne ugassál", plusz nagyon lehordja mindennek.

A családunkkal már nem is tartjuk a kapcsolatot, mert őt mindenki annyira utálja, hogy soha nem találkozunk. Anyukámon és a tesómon kívül nekem így nincs is családom, senkire nem számíthatnék.

Állandóan összenyálaz mindent, az egy dolog, hogy az evőeszközöket összenyalja, de minden étkezés után megfogja a tányérokat és szó szerint kinyalja az összeset, mint a kutyák. Néha majdnem odahányok, de ha szólunk, azért is csak üvölt, mindig attól félek, hogy megüt (arra is volt már példa). Múltkor is herpeszes volt a szája, de továbbra is csinálta.

Bárhova megy, böfög és f*ngik, nem tudom szebben írni, amit csinál. Iskolai rendezvényekre inkább el sem mentem, hogy le ne égessen a csámcsogásával, a gusztustalanságaival, meg úgy általánosan a butaságával.

Amikor az egyik tanárunknál voltunk szerenádozni, de nem vettem fel a telefont, mert nem hallottam, képes volt odajönni autóval és ott ordítani, hogy "azonnal menjek hazafele, mert már 11 óra elmúlt". Meg hogy milyen szerenád az ilyen, ne mondjam már, hogy így be kell ülni egy férfi lakásába. Akkor értünk oda ahhoz a tanárhoz, annyira szégyelltem magam, bőgni tudtam volna, alig mertem az osztályom elé kerülni utána.


Mindent megtettem azért, hogy érettségi után elköltözhessek egy másik városba, és ott járjak egyetemre, de nem sikerült annyi pénzt összegyűjtenem, hogy fizethessem az albérletet. De ezért is csak üvöltött, hogy mit képzelek...


Végül beadtam a jelentkezésemet a helyi egyetemre, de igazából azokhoz a szakokhoz, amik itt vannak, kedvem sincs.

Az itteni diákmunkákkal pedig az életben nem tudok annyi pénzt keresni, hogy elköltözhessek, muszáj diplomát szereznem és azzal érvényesülni minél hamarabb.

De anyukámat annyira sajnálom, egyszerűen nem érdemli meg, hogy ez az idióta legyen itt neki egész életében.

Én már tényleg annak örülnék a legjobban, ha apám meghalna, mindenkinek könnyebb lenne. Ezt nem lehet úgy elviselni, hogy közben ne bolonduljunk meg.


Én tanulok, próbálok minél jobb munkát keresni, de egyszerűen nem tudok annyi pénzt összegyűjteni, amennyi kell. Mit tegyek?


Köszönöm előre is, ha segítetek/tanácsot adtok!


18/L


2015. jún. 13. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon együttérzek, az én apám is dettó ilyen, mindenki csak szenved miatta. Szerintem fuss neki még egyszer annak az albérletnek és annak a távoli sulinak, jövőre is lesz jelentkezési lehetőség.
2015. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod megváltoztatni. Édesanyáddal milyen a viszonyuk?

Az a helyzet, hogy ezek a dolgok, amiket leírtál már teljesen meghatározzák őt, s már nincsen ahogy sokat változzon. Menjél el egyetemre, s próbálj meg mindenbe részt venni, ne üljél sokat otthon, éppen csak aludni menj haza, ha nem tudsz elköltözni, mást nem tudok javasolni.

Gondolom, hogy nem működne az, hogy üljetek le és beszéljétek meg.


Amúgy engem is zavarnak bizonyos dolok a szüleimben, de valószínű sokan vagyunk még így. Mondtam is már nekik, de nem fognak változni..Sőt meg is sértődtek, hogy én lenézem őket.

2015. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
A testvéred nem tudom hogy hány éves, de nektek együtt - anyukátokkal - kellene elköltözni. Az ilyen ember már nem fog változni, talán ha egyedül marad, akkor magába száll. Ha nem történik semmi, az már legyen az ő baja. Ha nem sikerül őt jobb belátásra bírni, lépnetek kell. Nem mehettek tönkre mindannyian egy ember miatt, aki látszólag tesz a saját családjára, az illemre, a jó modorra.
2015. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Kollégium ? De igazából anyukádat nem kell sajnálnod,ő önszántából van ott .Válás és költözés is létezik .
2015. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valamilyen módon próbálj onnan elmenekülni, engem teljesen kikészítene. Olyan szakra meg ne járj ami nem érdekel, mert csak az idődet vesztegeted vele és lehet, hogy most teszed tönkre az életed emiatt. Ha tanulni sem akarod, akkor gondolj bele milyen lesz majd dolgozni úgy, hogy nem érdekel. Inkább halassz egy évet és keress munkát, legalább addig sem vagy otthon. Szerintem ennyi áldozatot hozz meg azért, hogy ott tudj tanulni ahol akarsz.

Más lehetőséget nem látok, megváltoztatni nem tudod apukádat, anyukádat meg vagy nem zavarja vagy zavarja de mégse akarja kiadni az útját, mert ha elege lenne belőle akkor már elküldte volna a francba.

2015. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi történt azóta??
2021. febr. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!