Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, anyukám nem hagy élni?

Segítség, anyukám nem hagy élni?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Anyukámmal élünk ketten egy nagyobb kertes házban. Anyukám mindig nagyon (túlságosan) gondoskodó volt. Elváltak mikor pici voltam és csak én voltam neki, komolyabb kapcsolata nem volt. Szóval nagyon szeretem, de a mai napig teljesen dedósnak néz. Ezt úgy kell érteni, hogy ha hidegebb van megkérdezi van e rajtam harisnya, állandóan etetne, ezek néha még aranyosnak is hatnak, de nincs semmi magánszférám. ez az ami bosszant. Postám kibontja ha hivatalos, ha nem. Ami teljesen kiakaszt, hogy pl mikor csörög a mobilom és nem vagyok mellette, felveszi, de ahelyett, hogy annyit mondana, hogy majd hívom az illetőt később, stb., ő elkezdi faggatni. Ha csak számot ír ki, vagy nem ismeri a nevet amit jelez a mobil, akkor simán vallatja az illetőt mit akar, honnan ismer. Ha este 9-10 körül nem vagyok még otthon 10 percenként hív, akkor is ha csak 5 percnyire vagyok egy barátnőmnél azzal jön, hogy milyen dolog ilyenkor lenni valakinél, nem fogom magam kialudni meg ilyenek. Elköltözni nem szeretnék, mert így, hogy felezzük a ház kiadásit mindkettőnknek könnyebb. Én tudom fizetni a lakástakarékom és nem kell minden forintot számolnom, anyukám is kijön így a kevés fizujából. Nem akarom itt hagyni egyedül 120m2-en , hogy mindketten nyomorogjunk, de én ezt már nem bírom. Ha kiborulok és a fejéhez vágom, hogy én ezt így már nem tűröm, nem vagyok gyerek, se fogyatékos, hogy rendelkezzen felettem és megszabja mikor mit tegyek, akkor 2 napig sír, hogy már én sem szeretem, hálátlan vagyok és egyedül fog meghalni meg ilyenek, olyankor mindig megsajnálom. De hogyan értessem meg vele, hogy ez így nem mehet tovább és nagyon terhes a viselkedése + az összes barátnőm rajtam röhög mikor elmegyünk valahova és 10 percenként hívogat hogy hol vagyok, mit csinálok, jól vagyok e?...Elnézést a hibákért, mobilról pötyörészek.
2015. jún. 19. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Magányos, és közben téged szeretne kisajátítani, miközben egy gyermeki szinten tart. Azt hiszi, hogy te nem egy önálló ember vagy, hanem az ő kicsi lánya, aki felett ő rendelkezik.


Egyébként csak úgy megsúgom, ez ennél már csak rosszabb lesz. Ha egyszer megtalálod a párodat, és vele akarsz összeköltözni, családot alapítani, anyukád az összes lehetséges módon bojkottálni fog ebben, valamint sírni fog, önsajnáltatni, azaz érzelmileg zsarol majd - ahogyan most is teszi. Ha nem állsz a sarkadra és nem vívod ki a magánszférád tiszteletét, az önállóságodat stb., akkor örök életedre az ő tulajdona maradsz.

2015. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Mond neki,hogy engedje tággabra azt a porázt!Mondjuk kezdheti ott,ha elmész valahová,nem 10percenként hivogat,hanem min 1 óra.
2015. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ismerős a helyzet :)

Ennek oka pedig az, hogy anyudnak csak te maradtál és mindentől megszeretné ovni az egyetlen kincsét :)

Valahogy próbáltad megbeszélni ezt vele?

2015. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem kéne neki egy társ. Valahol érthető a viselkedése, nem jó dolog magányosnak lenni, főleg hogy 20 éve nincs senkije, az nagyon hosszú idő. Szóval ideje lenne a saját életét építeni, ki kéne zökkenteni valahogy az anyaszerepből. lehet, nem ártana egy szakember. A társkereséssel pedig vigyázni kell, mert amilyen ragaszkodó, simán kifoghat egy olyan pasit, aki ezzel visszaél. Nem is egy példa van erre.
2015. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele sokszor beszélni, ha szépen mondom, nem reagál. Ha elszakad nálam a cérna és kicsit csúnyábban szólok egy-egy alkalommal, akkor kiborul. Volt, hogy randiztam, szóltam neki, hogy nem fogom felvenni, de majd x-y idő múlva jövök, direkt kikapcsoltam a mobilom, erre 3 órát bóklászott a városban, elindult keresni (hál'Istennek nem talált meg) Azóta ha randizom mindig otthon hagyom a mobilom, vagy azt mondom moziban leszek, lassan megbékél ezzel, de ha 3-4 óránál tovább nem tud rólam, akkor kiborul, az a mániája, hogy bajom esett, hiába szólok előre, hogy nem leszek elérhető, de ne aggódjon, nincs baj :-(
2015. jún. 19. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt már lelki terrornak hívják, persze, hogy bőg 2 napot, mert te meg hülye módon engedsz neki. Jobban a sarkadra kéne állnod, bőgjön csak akkor. Semmi baja nem lesz tőle, ellenben te meg már nyakig ülsz a szarban és bevárod, míg hullámzik..
2015. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

"Nem akarom itt hagyni egyedül 120m2-en , hogy mindketten nyomorogjunk"


Mi eladtuk, és vettünk belőle 2 kisebbet.

2015. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"direkt kikapcsoltam a mobilom, erre 3 órát bóklászott a városban"


Dettó ez volt nekem is, de én 25 éves voltam.:)

2015. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talàn egy kis kutya elfèrne ekkora lakàsban,ès akkor anyukàd is letudnà magàt foglalni, ès nem mindig èrted aggòdna.
2015. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, ideje felnőnöd. Vagy családot alapítani is úgy akarsz, hogy anyu nézi, elég mélyre dugják-e a ...
2015. jún. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!