Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegbajos leszek anyámtól, és...

Idegbajos leszek anyámtól, és a nővéremtől. Ők nem emberek. Mit kezdjek velük?

Figyelt kérdés

Anyám lassan 60 éves. Kezd az agyára menni a kora. Nem lehet vele beszélni normálisan, ha megkér valamire egyből ugorjak, különben ordít(wc-ről is felállít). Apukám külföldön dolgozik, tehát hárman vagyunk itthon. Az összes férfimunka rám marad, mert bemesélik nekem, hogy nem értenek a fűnyíróhoz. Az állatokat én gondozom, (2 kutya, macskák) Testvérem kutyája a lakásban van, lassan 5 éves, de még mindig nem sikerült megnevelnie, hogy ne piszkítson be, így minden nap engem vár a meglepi itt-ott. Mindketten dohányoznak. Bűzlik az egész ház. Felmosva akkor van, ha valami már ragad, tehát kizárt dolog mezítláb mászkálni idebent. Én hiába takarítok, nincs annyi időm, hogy minden nap csilli-villi legyen az egész ház, mert azért nem olyan kicsi. Emellett tanulok, vizsgáim vannak folyamatosan,azután gyakorlat, és a jogosítványt is most csinálom. Van barátom, lassan 2 éve. Anyám mindent sajnál tőle, semmit nem lehet adni neki itt, mert hiszti van belőle, hogy ő egy semmirekellő (hozzáteszem, ezalatt a 2 év alatt bejártam vele az egész országot, sőt, szlovákiában meg ausztriában is voltunk, soha semmi pénzt nem kért tőlem (üzemanyagot,kaját,piát, ha úgy volt szállást, mindent ő intézett, pedig neki sincs olyan sok pénze, sőt. napi 12 órákat melózik, hetente 6x. De ő egy semmirekellő. Anyám és a nővérem nagyon jól elvannak, mindent megbeszélnek, amiből kb annyit hallok, hogy keress magadnak pénzes csávót, ez dobd ki, nem visz sehova, 30 alatt ne állj szóba senkivel..satöbbi. testvérem 22 éves, de amúgy kapcsolatfüggő, nem telt el úgy 3 nap, hogy ne lett volna valakije. Mindenkit lenéznek, mindenre beszólnak, de ha segítség kell jól jövök. Anyám a nővéremnek szószerint csicskázik, kiordít a szobájából mi kell neki, anyám meg szalad. Lényegében, tudnám még sorolni, ez csak röviden pár példával, de

1. lenéznek, kihasználnak

2. lenézik a barátom, őt is próbálják kihasználni

3. amikor elmegyek itthonról egy éjszakára, siessek hazafelé, mert segíteni kell

4. ők ketten nagyon jól elvannak, a kivételezés nagyon jól megy kiskorunk óta

5. anyámmal nem lehet emberi hangon beszélni, mert egyből ordít, ha nem azt mondja az ember, amit ő hallani szeretne

6. gyilkossággal, vagy öngyilkossággal fenyegetőzik

7. egyszerűen nem bírom elviselni :D

Mit lehet ilyenkor tenni?

Beszélgetés nem megy bármit csinálok, elköltözni nem tudok még, nem foglalkozni velük megint csak nem tehetem meg, mert abból csak mégnagyobb probléma lenne.

Hagyjam magam, és tegyem amit kérnek, az én életem rovására, és a "béke" megőrzése érdekében?

Annyira elment a kedvem már mindentől.

Egy kétségbeesett 21 éves lány.


2015. jún. 15. 17:01
 1/5 anonim válasza:

mondanám,hogy költözz el,de mivel még nem keresel így nincs hova.

hol lakik a barátod?Hozzá be tudnál költözni?Tényleg megbízható a srác?

Mert nehogy,csöbörből vödörbe ess.

2015. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A helyedben, amint lehetne, elköltöznék.

Semmi mást nem tudsz tenni, megváltozni vagy hozzád máshogy viszonyulni úgysem fognak. Tehát nem jó, ha eltűröd nekik, mert ezt a helyzetet csak kihasználják.

Ha nem lehet velük értelmesen beszélgetni, hagyd ott őket, amint lesz rá lehetőséged.

Ezt senkinek nem tűrném el, és főleg azt nem, hogy akit szeretek, mihasznának nevezzék (miközben tudom,hogy nincs igazuk).


A barátodhoz nem tudsz elköltözni?

2015. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinted még egy kicsit bírd ki. Legalábbis addig, ameddig keresel mondjuk egy munkát. Abból tegyél félre, és költözz el. Akár egy kiadó szobába is. Nem érdemled meg ezt a bánásmódot. Esetleg ha a barátoddal összedobtok, nem tudtok albérletbe menni közösen?
2015. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem*
2015. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha el is költözöl a barátodhoz, ne menekülésből tedd. Azért mert menekülsz otthonról, ne rontsd el a kapcsolatod épülő darabjait. De ha úgy érzed, h amúgy készen állsz arra, h összeköltözz vele, v esetleg szóba került már köztetek, akkor viszont ne gondolkodj, menj!
2015. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!