Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy mégsem...

Hogy mondjam meg, hogy mégsem megyek még egyetemre?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdeném az egyetemet, de rájöttem, hogy nekem még idő kell. Nem is érdekel annyira az a szak, amit választottam, csak már kétségbe voltam esve, mert körülöttem mindenki tudta, hogy mihez akar kezdeni jövőre, nem akartam senkinek csalódást okozni...

De rájöttem, hogyha mások elvárásai szerint élek, úgy sosem leszek teljesen felszabadult, boldog.

Ezért utazgatnék pár évet, bejárnám a világot és keresném önmagam, hogy egy olyan egyetemet kezdjek majd el, amit ha elvégzek, úgy érezzem, hogy magam miatt csináltam végig, nem a szüleim, vagy a nagyszüleim miatt.

Pl. itt van apa menyasszonya. Ő sem ment rögtön egyetemre (bár ő külföldi), hanem 2 év alatt beutazta a világot, pihent, bulizott, élt, majd egy olyan szakot végzett el, amin 17-18 évesen nem is gondolkozott, csak később... És boldog az életével, örül, hogy volt ideje gondolkozni.


2015. jún. 12. 14:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

"Idehaza alapból nehéz friss diplomásként elhelyezkedned."

Ha valami értelmetlen szakot végzel el egy szutyok, nevenincs főiskolán, akkor valóban nem lehet vele elhelyezkedni. Egyébként meg mindenki, aki elvégez egy értelmes szakot, egy normális főiskolán/egyetemen, max 3 hónapon belül talál munkát.


"Szerintem tanulj ki egy OKJ-s szakmát pár hónap alatt megvan."

Még jó, hogy a legtöbb OKJ képzés 2 éves. És az OKJ-k 80%-a kuka, időpocsékolás.

2015. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

"utazgatnék pár évet, bejárnám a világot és keresném önmagam"

"nem is érdekel annyira az a szak, amit választottam, csak már kétségbe voltam esve, mert körülöttem mindenki tudta, hogy mihez akar kezdeni jövőre"


Vagyis halvány lila gőzöd sincs, hogy mit akarsz.


Így utazni sem érdemes. Ha utazol, akkor úgy érdemes utazni, hogy van konkrét célod, és olyan helyre mész, olyan dologgal foglalkozol, amit később hasznosítani tudsz.

"csak utazgatni"-ra "pár év" iszonyú sok, időpocsékolás

Közben kiesel a tanulás ritmusából, és nem lesz kedved már újra visszaülni az iskolapadba.


Ha úgysem tudod mit akarsz, annyi erővel nekiállhatsz tanulni is. Igaz, hogy a diplomák többsége önmagában nem sokat ér, de alapnak jó.

És HA MÁR TUDOD, hogy mihez akarsz kezdeni

- kiegészítő képzést csinálsz

- kimész külföldre cserediáknak abban a témában, ami érdekel

- célzatosan oda és azért utazol, ami előbbre visz az életben


"Világot látni" a nyári szünidőben is lehet, "önmagadat megtalálni" meg nem helyrajzi kérdés.

Sokan éreznek úgy, mint te, tipikus továbbtanulás előtti "pánik"...

2015. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
62%

Napi kamu kipipálva.

A múltkor még Angliában akartál jogot tanulni... Amihez szintén megvoltak az anyagiak.

És anyukád mit szólt hozzá, hogy külföldön leszel amikor a féltestvéred megszületik?

2015. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem menjél. Én is utazgattam, és meló mellett a mai napig igyekszem minél többet menni. De így már nehéz. Addig menj,amíg szabadon megteheted. :)
2015. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!