Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy mégsem...

Hogy mondjam meg, hogy mégsem megyek még egyetemre?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdeném az egyetemet, de rájöttem, hogy nekem még idő kell. Nem is érdekel annyira az a szak, amit választottam, csak már kétségbe voltam esve, mert körülöttem mindenki tudta, hogy mihez akar kezdeni jövőre, nem akartam senkinek csalódást okozni...

De rájöttem, hogyha mások elvárásai szerint élek, úgy sosem leszek teljesen felszabadult, boldog.

Ezért utazgatnék pár évet, bejárnám a világot és keresném önmagam, hogy egy olyan egyetemet kezdjek majd el, amit ha elvégzek, úgy érezzem, hogy magam miatt csináltam végig, nem a szüleim, vagy a nagyszüleim miatt.

Pl. itt van apa menyasszonya. Ő sem ment rögtön egyetemre (bár ő külföldi), hanem 2 év alatt beutazta a világot, pihent, bulizott, élt, majd egy olyan szakot végzett el, amin 17-18 évesen nem is gondolkozott, csak később... És boldog az életével, örül, hogy volt ideje gondolkozni.


2015. jún. 12. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
gazdagkislanyos kamu kerdes, x-edik resz.
2015. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Milyen "gazdag kislányra" gondolsz?

Nem is ismersz.

2015. jún. 12. 14:23
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem gáz, sokan így csinálják, főleg külföldön.Ha van rá pénzed akkor hajrá. De ha nincs rá, akkor ne várd el, hogy anyuék kifizetik.

Biztos nem fognak neki örülni, főleg, hogy évről évre több pont kell majd a szakokra.De ha elég , akkor annyi, nem iratkozol be.

Elmész dolgozni-bár nem sok babér terem egy érettségivel.Aztán abból majd utazgatsz, jövőre jelentkezel újra..Ennyi. Igazából már felnőtt vagy, nem szólhatnak bele, tilthatják meg.

Szerintem max attól félnének, hogy 1 év alatt kiesnél a tanulásból

2015. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem olyan útra gondoltam, amit egy minimálbérből fizetni lehetne, de az anyagi fedezet megvan rá (örökség).

Arra is gondoltam, hogy esetleg tanulhatnék majd külföldön is.

2015. jún. 12. 14:25
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

3. vagyok

még annyit, hogy egyetemeknél bizonyos szakokon van lehetőség olyanra, hogy külföldön végezz el egy félévet/évet. akkor érdemes ilyennel élned, hiszen így nem csúszol és világot látsz, nyelvet tanulsz.

de így a semmire elég bátor ötlet utazgatni.

2015. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Ja értem..Hát biztos nem fognak örülni, hogy az örökséged ilyenre vered el..Később még jól jönne lakásvásárlásnál stb.
2015. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Idehaza alapból nehéz friss diplomásként elhelyezkedned. Szerintem tanulj ki egy OKJ-s szakmát pár hónap alatt megvan, menj el vele dolgozni hogy legyen pénzed és járd körbe a munkahelyeket és nézd mik a lehetőségek és kérdezősködj hogy mi milyen, meg mivel jár.


Én álmomban sem hittem volna hogy egy vegyigyár laboratóriumába fogok kikötni, igaz sima technikusi iskola kellett hozzá, folyamatos műszakba dolgozok, de ez így nekem tökéletes. Én a gyárba 3 éve egyszerű kisegítőként és gépkezelőként mentem oda, aztán ugyan haverkodtam, kérdezősködtem, érdeklődtem a munka iránt aztán amikor jött a lehetőség a cég be is iskolázott engem. Akkor én sem tudtam hova tanuljak tovább mert nem tudtam mit lenne érdemes amivel tudnék is kezdeni valamit hogy jó jövőm legyen. Én ezért döntöttem el hogy érettségi után elmegyek dolgozni szerencsére volt ismeretség így hamar bekerültem a gyárba.

2015. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy nem tudom, mit szeretnék. Így felesleges elkezdene tanulni valamit, hogy 2 hónap múlva rájöjjek, nem érdekel az egész.

Nagy az örökség, nem csak pénzösszeg. Így nem költöm el az egészet, meg apa is támogatna anyagilag.

Én még nem szeretnék dolgozni.

2015. jún. 12. 14:27
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

sorra irod ki a kamu kerdeseket.


Tudtam hogy az lesz a kovetkezo hogy sok penzed van vagy az apad tamogat.


Nem unod meg? Most tenyleg.

2015. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

"Idehaza alapból nehéz friss diplomásként elhelyezkedned. "


Ezt meg honnan tudod, ha a diploma kozelebe sem szagoltal soha?

2015. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!