Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy mégsem...

Hogy mondjam meg, hogy mégsem megyek még egyetemre?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdeném az egyetemet, de rájöttem, hogy nekem még idő kell. Nem is érdekel annyira az a szak, amit választottam, csak már kétségbe voltam esve, mert körülöttem mindenki tudta, hogy mihez akar kezdeni jövőre, nem akartam senkinek csalódást okozni...

De rájöttem, hogyha mások elvárásai szerint élek, úgy sosem leszek teljesen felszabadult, boldog.

Ezért utazgatnék pár évet, bejárnám a világot és keresném önmagam, hogy egy olyan egyetemet kezdjek majd el, amit ha elvégzek, úgy érezzem, hogy magam miatt csináltam végig, nem a szüleim, vagy a nagyszüleim miatt.

Pl. itt van apa menyasszonya. Ő sem ment rögtön egyetemre (bár ő külföldi), hanem 2 év alatt beutazta a világot, pihent, bulizott, élt, majd egy olyan szakot végzett el, amin 17-18 évesen nem is gondolkozott, csak később... És boldog az életével, örül, hogy volt ideje gondolkozni.


2015. jún. 12. 14:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Na jó, tegyük fel, hogy komoly a kérdés.


Az alábbiak átgondolása mindenképp javasolt:

Felvettek az egyetemre? Fizetősre vagy államira?

Gondolod, hogy a most elért pontszámod 2-3 év múlva elegendő lesz egy másfajta egyetemen?

Mennyi pénzed van a 2-3 év utazgatásra és 2-3 év múlva lesz-e pénzed egy fizetős egyetemre?


Amúgy én sem gimnázium után szereztem meg a végzettségeimet - bár egyetem nincs közötte :-)

2015. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
57%-os válaszoló, valakivel összekeversz.
2015. jún. 12. 14:31
 13/24 A kérdező kommentje:

Felvesznek, önköltségesre (az államira nagyon magas a pontszám).

Igen, lenne elég pénzem az utazgatásra és az egyetemre is. De apával már beszélgettünk erről, ő támogatna anyagilag is.

2015. jún. 12. 14:33
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
Tanulni és dolgozni nem akarsz.Sokra viszed még.
2015. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy soha. Csak majd akkor, ha megtalálom azt, ami tényleg érdekel és szeretem csinálni.
2015. jún. 12. 14:37
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha most is fizetős és később is csak olyanra tudsz menni, akkor ezzel nem vesztesz semmit.
2015. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

"Ezért utazgatnék pár évet, bejárnám a világot és keresném önmagam, "



Nagyon unalmas már, hogy eltérően csomagolva, de mindig azt adod be itt az embereknek! Keress fel orvost!


Majd a hót gazdag szüleid biztos találnak egy megbízható, külföldi pszichiátert neked.

2015. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%
AMúgy megkérdezném, miért ismered meg jobban magadat a Bahamákon (fél)részegen, mint egy budapesti könyvtárban?
2015. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
97%

"Idehaza alapból nehéz friss diplomásként elhelyezkedned."


Na, megjöttek a zsékáefes és békáefes volt hallgatók is.


Kérdező, azt csinálsz, amit akarsz, felnőtt ember vagy.

2015. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező,belőled lassan könyvet lehet írni XD Ha egyszer nagyon fogok unatkozni,kikeresem az összes kérdésed és szépen csokorba szedem a nagyvilági 17 éves cosmopolitan kalandjait :DDDD
2015. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!