Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek tanítottak valamit a...

Nektek tanítottak valamit a szüleitek? Mi mindent tanítottak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert nálam nem volt olyan, hogy gyere megmutatom hogy csinál vagy megtanítalak erre vagy arra.

Már tudatosan, hogy : gyere,tanuld,csinál,mert szükséged lesz rá.

Nekem nem adtak,szerszámot a kezembe,nem tanítottak meg süti-főzni,sose mondták, hogy gyere próbáljunk meg autót vezetni,így kell hivatalos ügyeket intézni.

Megmutatták, hogy kell kenyeret vágni,levelet megcímezni(ezt az iskolában is) ill. csekket kitölteni.

Én semmit nem tudok megszerelni vagy elkészíteni.


Míg van olyan akinek az édesanyja már kb 10 évesen megtanította néhány ételelkészítését.


Következésképpen sok mindent nem tudok. De ismerek olyat akit szintén nem tanítottak így tudatosan a szülei és mégis megtanult sok mindent mire felnőtt.


Mennyire elterjedt, hogy a szülők ily módon is próbálják a gyereket felkészíteni a felnőtt életre?



2015. jún. 10. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Engem anyukám cipőt kötni és keresztszemest hímezni tanított meg. Ezekre emlékszem direktben. Sajnos apukámmal hamarabb elváltak, mint semhogy taníthatott volna bármi értelmeset. Bátyámtól lestem el sok mindent, de gyakorlatilag kevés olyan dolog van, amit ne csinálnék meg magam...
2015. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

beszélni nyilván. nekem valamennyit írni tanítottak, mert nagyon erőltettem, szóval emiatt már első előtt tudtam bizonyos fokon olvasni.

matekot is tanítottak valahogy ovis koromban.

rántottát, tükörtojást, rántott húst tanultam.

fürödni is tanítottak, gondolom, fogat mosni is.

valamit gyakoroltunk autót vezetni is.

gombot varrni.

nagyanyám kötni.

szerintem kb. ennyi. a többit ellestem, vagy magamtól jöttem rá. pl. hivatali intézkedés, főzés (a fentiek kivételével), ilyesmikre mind magamtól jöttem rá.

2015. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a szülő, és a gyerek habitusától is függ az, hogy mennyire példamutató a szülő, és mennyire érdeklődő a gyerek. Az én 5 éves kisfiam már segít a felségemnek sütit szaggatni és tepsibe tenni. Vagy amikor én pizzát készítek, ő szórja meg kukoricával és reszelt sajttal, mert érdekli, és én szívesen rászánom azt a plussz időt, amennyivel többe kerül az étel elkészítése, ha a gyerek is segít...

Szóval az én fiam nyitott és érdeklődő, pl. ha elemet kell cserélni valamiben, jön és segít. Együtt szerelünk. Nem szólok külön, hogy gyere megmutatom, hanem észreveszi, hogy készülődök valamihez, kérdezi, hogy mit csinálok, és amikor elmondom, akkor megkérdezi, hogy segíthet-e. De szokott segíteni például a gyomlálásban is, én kigyomlálom az ágyást, ő pedig a kisteherautójával elviszi a gyomokat a komposztra...

2015. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

én 19 vagyok. engem se nagyon tanítottak semmire, még biciklizni/úszni sem . még mai napig nem nagyon tudok, de jelenleg nincs szükségem rájuk.


főzni magamtól tanultam meg, főleg amíg odavoltak munkában és én hamar hazaértem a suliból, rávitt a szükség, hogy csináljak valamit, ha nem akarok éhes maradni.

már kb 10-12 éve sütök/főzök sok minden már jön magától a konyhában, recept nélkül is, eltalálom az arányokat stb.

anyukám nem nagyon főz, mirelit kaja és sültkrumpli az általános menü. apa meg inkább szendvicset eszik egész héten, minthogy valamit megfőzzön.


ezt nem is bánom, legalább ha különköltözök, könnyebb dolgom lesz.

mosógépet pl nem tudok használni, de az majd csak menni fog.

szerelni leginkább a párom tanítgat, persze csak ilyen egyszerűbb dolgokat, de ki tudok már cserélni konnektort magamtól, elemet cserélni azokban is amiket szét kell szedni előtte(számológép stb)

a többi, mint takarítás vagy kertészkedés pedig nem olyan nagy ördőngösség, főleg , hogy ma már mindent meg lehet találni az interneten, hogyha elakadnánk.

2015. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

persze beszélni kb megtanítottak, illetve néha megengedte apám, hogy nézzem,ahogy főz.


ezenkívül másra nem...


a házimunkát egyedül megtanultam, hogy kell megcsinálni,miután ők képtelenek voltak, szóval mondhatom azt, hogy megtanítottak arra, hogy NEM SZABAD házimunkát csinálni és főzni,mert ők egyiket sem tudták soha normálisan elvégezni.


idegennyelvre úgy tanítottak meg, ha kérdeztem valamit, nem akartak válaszolni,így kénytelen voltam magam felütni a szótárt és egyedül megtanulni mindent.

2015. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy sosem legyek erősen alkoholos befolyásoltság alatt, pláne ne a gyerek előtt, és még véletlenül se terheljem a problémáimmal.

Főzni a netről tanultam meg, varrni háztartástanon, és barkácsvideók milliói várnak youtubeon.

2015. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ja még annyit, hogy autót vezetni sem tanítottak meg, ellenben megtanultam, hogy ordítsak miattuk, ha bármelyikük mellém ül az anyósülésre, mivel csak felkúrni az agyam tanították meg vezetés közben, az állandó aggodalmaskodás miatt.
2015. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

a biciklit meg az úszást kifelejtettem.

persze tanultam olyasmiket is, amiket megpróbálok/nék inkább elfelejteni.

2015. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az alap dolgokra megtanítottak, mint ahogy a 2. válaszoló már felsorolta.


Emellett apukám megtanított főzni, autót vezetni, csomagot feladni, biciklizni.

Anyukám a kereszt szemes hímzést próbálta, bár az nem igazán volt az én világom. Úszni is tanított, de ott az uszodásoknak nagyobb szerepe volt. Elvitt mindig befizetni a csekket, hogy tudjam később hogyan is kell ezt kiviteleznem.

Megtanítottak közlekedni is a városban.

2015. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sok mindent tanítottak, de ilyen praktikus dolgokat kevésbé. A főzés például kimaradt, mert "főzni minden hülye megtanul". Egyedül csirkét bontani tanított meg apukám, de szerintem nem tudatos volt, egyszerűen épp ott voltam, amikor csinálta és ráért elmutogatni. Egyébként annyi értelme lett, hogy elméletben tudom, de hozzá nem nyúlok, ha nem muszáj.

Autót vezetni nem tanítottak, mert az szabálytalan. Viszont nem is hiányzik - lassan 30 vagyok és nincs jogsim és teljesen jól elvagyok nélküle.


Sok mindent ellestem viszont, amit nem tanítottak, egyszerűen csak mellettem csinálták. Hogy kell hagymát vágni, hogy kell vakolni, hogy kell kérvényt írni. Nem tudatos, egyszerűen amikor nekiállok, bevillannak a képek. Persze ehhez az is kellett, hogy gyerekként nem a szobámban gubbasztottam, hanem ott sertepertéltem, ahol valami történt.


De rengeteg dolgot magamtól tanultam meg. Szerintem az a legfontosabb, hogy az ember tudjon tanulni. Például a szüleim nem értenek a pénzügyekhez. Ha akarnák se tudnák megtanítani. Akkor éljem le én is az életem úgy? Dehogyis; megtanulom magamtól. Ez így teljesen jó :)

2015. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!