Hogyan lehtne rájönni hogy melyik gyerekem lopta el a pénzt?
A helyszínelőkben volt egy ilyen rész hogy a pénzt bekenték valami kifestő cuccal/filcféleséggel, valami játék ami világít sötétben uv-ben. És nem igazaán jön le kézmosás után sem, kend be vele bőven a pénzt majd rakd ki, ha meg találkoztok uv fény alatt kéz ellenőrzés.
Persze kicsit bonyolult meg lehet van némi költsége de szinte biztos hogy kiderül ki az.
Odahívod mindkettőt beszélni, elmondod, mi történt, és azonnal pakolják ki a zsebeiket, táskát, mindent. (Különben meg nekem nem tudna hazudni, családtagoknál pillanatok alatt kideríteném, melyik volt.)
Ha elkölt 10 ezer forintot, annak azért nyoma van (ha vett belőle valamit), vagy maradéka nála kell legyen.
Mindkettőnek büntetést kilátásba helyezni, illetve 10-10 ezer kifizetésére kötelezni őket.
Kivéve ha bevallja a tettes, mert akkor a büntetés résztől eltekintesz, és csak a 10 ezret kéred vissza.
Ha már túl idősen viselkednek ehhez, tehát a büntetést nem tudnád behajtani, akkor is behajtanám rajtuk. Ha ezt megtorlatlanul hagyod, elkanászodnak. Majd lemeccselik egymás között, hogy miért kell mindkettőnek szívni.
Van valami olyan folyadék, amit eredetileg nem ilyen céllal használnak, de ha vízzel érintkezik (kézmosáskor) kékké teszi a kezet.
Apám használta, amikor bátyámnak általános iskolás korában rendszeresen ellopták a pénzét az iskolában. Bekente vele az érméket, és aztán csak ennyit mondott a tanárnak: figyelje, kinek kék a keze. A tolvaj maga mutatta meg a tanárnak: mondja már meg, mivel szedhetné ezt le, mert foltos a keze...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!