Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom furcsa lett, mit tegyek?

A lányom furcsa lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már összes ruháját feketére cserélte lassan. Black metált hallgat, feketére rúzsozza a száját. Kihozta a szobájából az angyal szobrot, ami az ágya mellett volt. A számítógépén valami démonszerű lény a háttérképe. Apja azt mondja ne törődjek vele, de engem zavar. Beszélni nem lehet vele, meg se hallgat. 16 éves amúgy.

2015. ápr. 17. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

A zenével, ruhákkal nincsen baj, nekem 19-20-21 évesen volt ilyen korszakom - mellette horror novellákat írtam -, de tiszteletlenül és beképzelten soha nem viselkedtem.


Inkább ez aggasztana, nem a megváltozott stílus. :)

2015. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyesmi 13-16 évesen. Nincs ebben semmi, kamasz. Majd kinövi.
2015. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Beszélj vele, de ne kioktasd, hanem hallgasd meg és érdekeljenek az érzései. Ne próbálj ráerőltetni semmit, attól csak rosszabb lesz. Amúgy szerintem lázadó korszaka van, ilyenkor hagynám.
2015. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Felvette a Goth stílust." A gothokat ne keverjük ide.


Kérdező:

Ahogy látod nincs ebben semmi furcsa, nagyon sokan átmennek ilyen korszakon tizenéves korukban. Ha nem is növi ki, még bőven lehet belőle rendes ember.

Tehát:

- A fekete ruha normális.

- A zene normális.

- A bunkózás nem normális, viszont kamaszoknál gyakori és nincs köze a stílusához.

- Beképzeltség dettó.

Tudom, hogy rettentően nehéz (ráadásul az angyalka miatt van egy olyan sanda gyanúm, hogy vallásos családról van szó) viszont ha azt akarod, hogy jó viszonyban maradj a lányoddal, akkor félre kell tenned az előítéleteidet. Már pedig jó viszonyban _akarsz_ vele maradni. Mert akkor lesz rálátásod arra, hogy mit csinál, fogod tudni, ha baja készül keveredni, lesz némi ráhatásod.

Ismered azt a nagyon régi és bölcs mondást, hogy "attól, hogy piszkálod, nem lesz jobb?" Na ugyanez vonatkozik a lányodra is. A jó kapcsolat alapja, hogy nem basztatod az újonnan felvett stílusa miatt. Próbálj meg vele teljesen természeten, átlagosan viselkedni. Ebbe persze az is beletartozik, hogy tapló, akkor rászólsz :) De az is, hogy, ha szépen kéri, megveszed neki a fekete ruhákat és a szegecses kiegészítőket.


(Én is 16 évesen kezdtem feketébe járni, bár én más stílust képviselek. Úgy maradtam. Upszi. 26/N)

2015. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 ASDLKW ADSLKAW ***** válasza:
a lényeg az, hogy szeresd bármi is van...
2015. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szerintem minden tini lány átesett már ezen, én is:) egyébként szerintem a zenének köze van ehhez. Azt ajánlom, nézd meg magyarul a szöveget, miről szól. Mivel minden, amit látunk,hallunk befolyásol minket. Én is akkor lettem ilyen mikor rockot kezdtem el hallgatni. (Még most is hallgatok, de nem olyan durvákat mint régen, és már csajosan is öltözködöm). Az is lehet hogy szerelmes, vagy valami rossz dolog érte. Mielőtt még nem csinál hülyeséget, beszélgess vele, de ha meg nem hajlandó,nyomozz egy kicsit, mert az ő érdekében teszed. (Pl. Beleolvasol - ha van - a naplójába, az üzeneteit megnézed, avagy csinálsz egy kamu profilt,aki olyan mint ő,és "véletlen" összefuttok a neten, ráírsz hogy barátkoznál vele vagy ilyesmi,és kérdezz rá, szerintem válaszolni fog hogy miért ilyen) Amúgy valami Sátánista dolog is lehet emögött, mert a démonból és az angyalból az jött le, ő/az meg mégjobban hülyíti.
2015. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hehe :D

Én is metált/rockot hallgatok,legtöbbször feketében vagyok,ettől érzem jól magam,körmöm is legtöbbször fekete,de én mondjuk lusta vagyok sminkelni.

Igaza van az előttem szólónak,attól hogy keményebb zenét hallgat attól még lehet rendes.Azért bunkó mert lázad,mert kamasz.Csinálj úgy mintha egyáltalán nem zavarna hogy másba jár,ha valamit rajta egész elfogadhatónak tartasz akkor dicsérd meg:) Beszélgess vele tök normális dolgokról,ne vond kérdőre a változását.

14/L \m/

2015. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ne támadd le, hogy mit csinál. Legalább a saját stílusát találta meg, én 14 éves voltam ekkor. És ha démonszerű lény van a monitoron? Meg feketében jár? Semmi probléma nincs ezzel, én 14 éves korom óta hallgatok rockot, metált, nézek kemény horrorfilmeket.


A baj ott van, ha valami elől menekül. Amin érdemes elgondolkodni: van-e valami probléma? Suli? Barátok? Esetleg a családban érzi rosszul magát valami miatt? Én az utóbbi dolgok miatt fordultam ezek felé, mert segítettek megnyugodni és átvészelni azt, amiről az én édesanyámnak eszébe se jutna beszélgetni velem, ha meg én közeledek, kiakad, ordít lehülyéz (párszor) és le van zárva.


Hallgasd vele kicsit a zenét ,kérdezz rá bántja-e valami. Ha nem akar beszélni, biztosítsd afelől, hogy bármikor megtalál, ha gondja van és / vagy beszélgetni szeretne.


Mindkettőtöknek szeretnék ezzel a kommenttel segíteni.


19/L

2015. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!