Hogy törjek ki ebből?

Figyelt kérdés

23 vagyok, a szüleimtől soha nem kaptam semmilyen dícséretet vagy elismerést, csak a negatív megjegyzéseket ha valamit rosszul csináltam.


Valószínű emiatt, de semmi önbizalmam nincs, pedig rengeteg elképzelésem lenne a jövőmet nézve.

Viszont képtelen vagyok bármi újba belefogni, amikor például leülök, hogy most fél óráig tanulok valami újat, csak lapozgatom a könyvet miközben FÉLEK, hogy mi van ha nem tudom megtanulni. Ezért aztán egy hét után mindent abbahagyok, és elkezdek attól félni, hogy ebbe a nulla semmibe telik el az életem.


(pedig egyébként nincsenek tanulási gondjaim, ha jó passzban vagyok, prímán meg tudok tanulni új dolgokat rövid idő alatt)


Unom a munkát is amit jelenleg csinálok, de egyszerűen képtelen vagyok abból is kitörni.

Hogyan tovább?



2015. ápr. 9. 16:06
1 2
 1/14 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
100%

Amilyen gyorsan csak tudsz meg kell szabadulnod a szüleidtől. Ők mindig visszahúznak a saját alantas szintjükre egyébként.


Nem kell messzire menned, ha állításom igazáról akarsz meggyőződni.

2015. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Ki kellene szakadnod a szüleid árnyékfogságából.

Én is sokat stresszeltem, sose kaptam dícséretet.

Most dolgozom, a saját lábamra álltam, párommal közös albérletben lakunk.

Mindezt azért léptem meg, mert végre felnőtt életet akarok élni, úgy, hogy nem kell azt néznem, hogy vajon mit szólnak majd bármihez is...

Ja és a költözés sem ment pikkpakk egyszerűen, mert nem akartak engedni, tiltottak.. de én így is mentem a fejem után, hál'istennek :)

22N

2015. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs gond, már nagyon régóta nem szólnak bele, hogy mit csinálok annak ellenére hogy itthon élek. Igazából fogalmuk sincs, hogy mit csinálok, nem kérdezik, én meg nem reklámozom.


Ezek a félelmeim inkább a régi dolgokból táplálkoznak, nem tudom, ezen egy elköltözés segítene-e.

2015. ápr. 9. 16:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez ismerős sajnos. Én is nagyon kevés kitartással rendelkezem és mindig belekezdek valami új dologba, de már az elején elvesztem a kitartást. Főleg a sporttal kapcsolatban, de az élet bármely területén ez van :( Önbizalom fejlesztés-önbizalom fejlesztés-önbizalom fejlesztés! (mondom én, aki ugyan ebben "szenved"...:))
2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%

23 evesen meg mindig otthon laksz anyadekkal?


Allj mar vegre a sajat labadra.

2015. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagyon önállótlannak tűnsz, ha otthon nem is, de az iskolában vagy a munkahelyeden, barátnőktől csak kaptál valamikor elismerést, dicséretet? Egyáltalán tettél valaha olyasmit otthon, amiért dicséret járna? De nem ennek kellene, hogy motiváljon, hanem a célok. Legyen egy határozott célod és ne legyél ilyen beszari félős. Mi az, hogy mi van ha nem tudom megtanulni? Miért, közben elbutulsz? Ha eddig meg tudtál valamit tanulni, ezután is meg tudod, és hát van még rá időd bőven. Ha meg valamit egyedül nem tudsz megtanulni, azért vannak a tanárok és magántanárok, hogy segítsenek. Én inkább a lustaságot és a beszariságot látom problémának, ezen kéne változtatnod.
2015. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És mi van a barátokkal, barátnőkkel, ők sem ösztönöznek? Ebben a korban már nem a szülők hatnak legjobban a személyre.
2015. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért azt mondogatod magadnak, hogy képtelen vagy?

Mindent meg tudsz csinálni amit csak akarsz!És mindent meg is tudsz tanulni! Ha valaki azt mondja, hogy ne csináld meg ne kezdj bele, annál is inkább csináld, hogy megmutasd nekik hogy te erre is képes vagy!


A szüleid negatív beszólásai meg lehet hogy azért vannak, mert az ő sajátos módjukon így akarnak a jó útra terelgetni.Meg különben is azt a lovat ütik amelyik húz!

Csak az építő kritikát vedd magadra a többit ne!


Sok ember azért szólja le a másikat, mert azt hiszi, hogy ő majd attól jobban fogja érezni magát, vagy mert mondhatott valami okosat.


Csak akkor fogsz tudni változtatni ha te is akarod, és nem foglalkozol mások véleményével! Hajrá!

2015. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És mik azok a régi dolgok, amikre emlékszel és még most is gátolnak?
2015. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben. Sikerült elérniük, hogy önállótlan és gyenge személyiségem legyen, annyira rámerőltetik még a mai napig is a negatív hozzáállásukat, hogy még ma is képesek lehúzni. De szerencsére az önfejűségemben nem tudtak megtörni. Mindig keveset vagyok itthon, nem érdekel, hogyan képzelik el az életemet, magasról teszek rájuk, mert ezt máshogy nem lehet kibírni.
2015. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!