Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan törjek ki ebből a...

Hogyan törjek ki ebből a helyzetből? Börtönben érzem magam.

Figyelt kérdés
A szüleim házasságát egy ingatlan tartja össze, amire a havonta befolyó fizetések 70%-a elmegy (kölcsönök, részletfizetés + az autót is scvájci frankra vették) és minden hónap 20.-ától gyakorlatilag NINCS pénzünk, a nagyszülőktől kéregetnek konkrétan már ennivalóra, 18 éves vagyok(fiú), kerestem diákmunkát találtam is, de nem válaszolnak, pedig elméletileg minden rendben volt és rengetegszer próbálkoztam... és itt ülök vidéken, a legközelebbi barátaim 100km-re laknak innen, utoljára januárban találkoztam velük, itt a lepusztult kocsmákon kívül nincs semmi, még korombéliek sem. Az egész nyaram olvasással és számítógépezéssel telik, amit egyébként szeretek de már egy ideje leesett, hogy másra tulajdonképpen nem is lenne lehetőségem ezeken a tevékenységeken kívül. Szórakozni akarok és utazni, de még önmagam sem tudom előteremteni rá a pénzt, arra gondoltam elszökök, pedig még 1 évem vissza van a suliból.. Értelmes vagyok, külsőleg is rendben vagyok, más a felfogásom a pénzről, mint a szüleimnek, én hajlandó vagyok kockáztatni és befektetni. Bármikor amikor megpróbálok erről beszélni velük veszekedés lesz és elterelődik arra a téma, hogy ők el akarnak válni, ami persze soha nem történik meg. Ez így szó szerint vegetálás, nem látok más megoldást a szökésen kívül, nem akarok ennyi idősen várakozni, az egész kamaszkorom a várakozásról szól, elég volt.

2012. júl. 26. 16:13
 1/6 anonim válasza:
És hova szöknél?hogy ha még buszra v vonatra sincs pénzed és ha esetleg el is jutsz valameddig onnan hogyan tovább?eröltetni kéne ezt a diákmunkát a nyakukra járni hivogatni őket.vagy a haverokkal elmenni melózni összefogni.szomszédokba kérdezősködni nem tudnak e munkát v bármit.de a szökés baromság.sajnos a pénztelenség mindenhol vitákat szül nállunk is.jelentkezz kollégiumba ha tudsz az már fél siker.
2012. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szökés tényleg nem megoldás. Azt is elveszted ami eddig megvan -tetőt a fejed felett- én elmennék kérdezősködni a szomszédokhoz nem kell e fűnyírás vagy akármi. Meg nem várnék ölbe tett kézzel a diákmelóra. Felnőttként is nehéz munkát szerezni küzdj érte ha jobb életet akarsz, meg tanulj nyelvet és suli után kimehetsz külföldre.
2012. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16:43


Pestre megyek és van pénzem még vonatra. Nincsenek haverjaim itt, nincs kivel "összefogni". Igen is megoldás a szökés. Vagy hatalmas mákom lesz, vagy pedig meghalok, esetleg előtte összevernek/kirabolnak, több lehetőség nem maradt és nem is mérvadó és nem is nagyon érdekel. Én merek kockázatot vállalni, nem a fosban fürödni a félelemmel karöltve, mint amit mindenki csinál. Álmodtam egy nagyot, most kiderül, hogy felérek e ehhez az álomhoz, vagy végem.


16:59


De ez nem egy olyan hely, ahol nyugodtan átgondolhatnék akármit is, mert börtönben érzem magam. KARÖLTVE?? 6-szor telefonáltam a munkával kapcsolatban, még személyesen is elmentem, nem érdekel már ez az egész. Egyébként sincs ínyemre, hogy én dolgozzak másoknak, majd mások fognak dolgozni nekem, olyanok mint a szüleim és a többi ember itt, akik hagyják, hogy a fizetésük háromnegyedét a piramis tetején lévő üzletemberek vigyék el. Vagy feltörök a piramis csúcsára, vagy elpusztulok, a többi NEM ÉRDEKEL.

2012. júl. 26. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Köszi jót nevettem. :D

Mert ez valószínűleg Fake.

De ha mégis igaz akkor feljutsz Pestre,ott csovezni fogsz? Vagy te úgy gondoltad,hogy felmesz Pestre és Orbán elvtárs vörös szőnyegen fogad?

2012. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ugy látom te már elhatároztad hogyan tösz ki ebből a helyzetből,nem is értem akkor minek irtad ide ki?azért hogy támogassunk?hát hajrá remélem megvan már a jegyed szólok a pályaudvarra hogy a zenekar ne késsen a szőnyeget időben gurítsák ki és természetesen a svédasztal is várni fog!hajrá!
2012. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
törsz
2012. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!