Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholproblémám van! Mit...

Alkoholproblémám van! Mit tegyek? Hogyan húzzam ki magam ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma szokásosan a szombati bulizás ideje jött el és ilyenkor mindenki inni szokott legalább is borozni. A bajom az, hogy én sajnos -mivel kövér disznó vagy és nem elég hogy kövér, de még eléggé nagydarab is- elkezdtem fogyózni, illetve már csinálom.


Amúgy se vagyok oda a piáért, s én e nélkül is jól tudom érezni magam, de már előre kész vagyok attól, hogy tukmálni fogják rám a piát, hogy én is igyak. Van egy tesóm, akivel mindig együtt bulizunk és én nagyon szeretem őt meg minden, de állandóan besértődik azon, hogy én miért nem iszom vele. Nem részeges, se iszákos ő sem, de azért "szereti megadni a módját" ha valami ünneplés van, mint bármilyen más normális fiatal.


Én viszont nem szeretnék inni és már nem is igénylem. S folyamatosan konfliktus van abból, hogy én miért nem iszom-eszem, amikor lehet és van mit.


Nem akarok édességet zabálni, mert kövér disznó vagyok és még minimum 8 kg-ot le kellene fogynom nyárra. Nem akarok egy telesz@rt zokni lenni, undorító farral. Emiatt hogy így gondolkodom, már nem tetszik nekik, de nekem ez az igényem.


Nem tudom, hogyan oldjam meg a dolgot. A páromnak ez nem baj, hogy nem piázok, mert ő se nagy piás, csak hát ja...sokszor az a menő, ha valaki be van állva.


S én meg olyan vagyok, hogy ha iszom, akkor nagyon nagy party arc tudok lenni és emiatt is akarják, hogy igyak. Pedig pia nélkül is kész tudom lenni.


Hogyan kezeljem ezt?


27 L



2012. márc. 24. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
mi bajod lesz attól, ha iszol ?
2012. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Mondd azt, hogy refluxod van, és tilos alkoholt innod emiatt.
2012. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az lesz a bajom, hogy nem is szeretem annyira az alkoholt, szóval még csak nem is "szórakoztat" az íze, s éhes leszek tőle mint az állat, másnap tele leszek pattanásokkal, a bőröm vörös lesz, másnap nem tudom tanulni....stb.stb.
2012. márc. 24. 15:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Én azt szoktam hazudni, hogy a gyomrom fáj és nem birok inni, de már ezzel is tele van a tökük (mert már mindig ugyanezt kammerolom) és erre az a reakció, hogy biztos a "rossz" diéta miatt és hogy igyak, mert az jó...
2012. márc. 24. 15:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem neked marhára nincs még alkohol problémád és ez tök jó, hogy már most felismered, ez mennyire gáz. Én ezt azért írom, mert ugyanezt csináltam, nem volt hétvége, hogy ne rúgtam volna be lány létemre, nagyon gáz. Végül már oda jutottam, hogy arra sem emlékeztem, hogy jöttem haza, meg másnap mesélték a történeteket, kinek miket mondtam, meg hogy viselkedtem. Ugyanez volt, hogy azért hívtak, mert csináltam a hangulatot, pörögtem ezerrel, ha ittas voltam, de hidd el, hogy te csak egy kellék vagy. Ha szeret igazán a tesód, vagy a barátaid, akkor jót akarnak neked és elfogadják a döntésed. Ne hagyd magad befolyásolni, és ha így "tisztán" nem vagy nekik jó fej, vagy érdekes, akkor hagyni kell őket a fenébe. Ha így folytatod, Az alkohol nagyon alattomos és nem 1-2 év alatt lehet rászokni, hosszú évek ivászata után alakul ki az alkoholizmus, amiből nagyon nehéz kijönni. Óriási haveri köröm volt, tényleg a környéken mindenkit ismertem, "nagymenő" csajnak számítottam, aztán szépen leálltam és el is tűntek a nagy "barátok", amit marhára nem bánok. Ők még mindig ott tartanak, isznak, minden hétvége a berúgásról szól, pedig ezerszer jobb dolgok vannak. Ne azt nézd, hogy más mit akar, ne más mondja meg, hogy igyál-e vagy sem, hanem azt, hogy te mit akarsz. Lefogyni? Akkor hajrá, álljál neki és mutasd meg. Nehogy már irányítson bárki is. És ha tényleg függő leszel? Akkor magadra maradsz, nem lesz melletted senki, hogy végigcsinálja az elvonót és az egészet.

Ha csak akkor vagy jó fej, ha iszol, akkor gondolkozz el azon, hogy valójában szeretnek-e téged, mint embert, vagy csak azt a más állapotban lévő valakit, aki akkor vagy.

Legyél határozott és ezeket jelentsd ki, meg fogod látni, ki az, aki lemorzsolódik mellőled, na azokat soha nem érdekelted igazán és nem is szerettek, csak egy kellék voltál ahhoz, hogy ők jobban érezzék magukat.

2012. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért kell piálnod, hogy egy jót röhöghessenek rajtad a "barátaid".
2012. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne menj velük bulizni addig,amég fogyózol.

Bár nekem az a tapasztalatom,hogy az alkohol nem hizlal,hogyha sokat táncolsz.Én a bulizós időszakomban sokat fogytam úgy,hogy sokat ittam és cigiztem,de közben alig ettem valamit.Csak egy jó példa:D

Vagy ha nem tudnak megérteni,akkor bekaphatják,menj másokkal bulizni a fogyás alatt.:)

2012. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Figyelj! Magadnak felelj meg, ne másoknak! Tanulj meg nemet mondani! Lehet ezt úgy is, hogy mindenki ért belőle, és nem bántasz meg senkit.

Nem iszol és kész.

Nincs ezen mit ragozni. Akinek nem tetszik, igyon helyetted.


Könnyed fogyókúrázást! Csinosabb leszel hamar! Kitartás!

2012. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Az a jó példa te barom, hogy sokat iszol és cigizel és alig eszel valamit? Mekkora egy sötét állat lehetsz te jó ég!
2012. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanezen okból kifolyólag száműztem az alkoholt az életemből. Kiszárít, hízlal, mérgez, narancsbőrt okoz... Kösz, nem kell, nem azért edzek heti 5-6 alkalommal, hogy utána szembe köpjem magam.


Engem is kérdezgetnek, én pedig elmondom, hogy sportolok és nem fér össze a kettő. Aki megsértődik, az magára vessen... Nincs joga elvárni tőlem SENKINEK, hogy azt a rengeteg energiát amit az életmódváltásomba öltem, most semmissé tegyem amiatt. Ugyanez vontakozik nálam a családi ebédekre, és minden hasonló eseményre is.

2012. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!