Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álltatok már talpra esélytelen...

Álltatok már talpra esélytelen helyzetből? Mi motivált?

Figyelt kérdés

Elhagyatottnak érzem magam, elhagyott a párom, a barátaim, nincs mi motiváljon. A munkámban sem tudom teljesíteni az elvárt színvonalat. Minden reggel úgy kelek fel, hogy nincs értelme az életemnek, nem tudom miért lenne érdemes élnem. Nem jövök avval, hogy öngyilkos leszek, mert nyilván nem leszek hiszen egyrészt gyáva vagyok hozzá, másrészt viszont szeretnék még hinni abban, hogy lesz még jobb is.

Volt már veletek ilyen? Hogyan tudnék felállni, mi az amiben meg tudnék kapaszkodni?:(



2012. ápr. 11. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Abba kapaszkodj, hogy még bármi lehet. Lesz majd családod, lehet majd jó munkád, mehetsz még külföldre, stb. A jövő az, ami miatt van értelme az életednek! Van, akinek azt is tönkretették...
2012. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egészséged megvan, gondolom még a szüleid, egyéb rokonaid is megvannak. Keresd velük a kapcsolatot. Egy kis idő kell, hogy helyrerázódj és újból nyiss a világ felé. Én ennél sokkal, de sokkal durvább helyzetből "tértem vissza" és most már tök jól vagyok. Szóval fel a fejjel! Esetleg kezdj el sportolni. Nincs jobb lélekgyógyász mint a mozgás. Tapasztalatból mondom!
2012. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magadba kapaszkodj! "Erős vár az én hitem" itt persze arra gondolok, hogy magadban kell hinned!!!!!! Ha egyedül vagy, már nem vagy ember??? dehogynem,értékes!!! tudd, mit érdemelsz! ha elhagyott, nem őt valószínű, miatt akár bánkódni. Barátaink nekünk sincsenek nagyon férjemmel, (fiatalok vagyunk) de ez csak a folytonos csalódásokból fakad, kevés ma már az őszinte barát, és inkább legyen egy, vagy egy sem, mint 20-30 hamis. Várd ki.

Inkább döntsd el, egy mély levegővétellel, hogy holnap másként kelsz fel... pozitívan gondolkozol, pozitívabb lesz talán minden. Hidd el! ez fontos! mosolyogj! ha nincs is miért.

Kedvenc idézetem:

Mondd sokszor, hogy köszönöm,

akár okod van rá, akár nincs,

ismételd gyakran, mert e szó: kincs.


Talán balga beszéd,

hogy gyümölcs termi a fát


de egy jókedvű köszönöm

életre hívhatja a köszönet okát.

Amiért hálás vagy előre,

- mert hiteddel re...


Csak mert én is voltam lent, de az optimizmus kifizetődő. Magadban higgy! ezt nem tudom elégszer leírni :) Nem fekete vagy fehér minden.

2012. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsii, idézet vége lemaradt:

mert hiteddel reméled -

az feléd hajlik a mennyből,

s lassan majd eléred.


Ez a kicsi szó köszönöm,

az Isten virága.

pazarlón hintsd magvát

a gyomlepte világba!


(Simon András)

2012. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jó tudni, hogy vannak akik visszatértek régi önmagukhoz, remélem nekem is sikerülni fog!
2012. ápr. 11. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a mozgás segített. És még most is az segít :)

A jövő ami motivál, több kevesebb sikerrel. (de ez ebben az országban már nincs). Ha gondolod, írj privit.

2012. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal mélyebbről is sikerült talpraállnom. Hogy mi segített? Az életösztön.
2012. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!