Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés

Tudni kell, a szüleim elváltak, és innentől kezdve tapasztaltam a dolgokat.

Már egészen kicsi korom óta a háttérbe szorulok anyám csávói mellett. Folyton hanyagol, mintha nem is lennék. Nekem egyik szülinapomra se csinálta a kedvenc ételem, míg az aktuális pasinak mindent megadott.

Velem nem igazán beszélget, ha kezdeményezek is, mindig "leráz" valami indokkal.. Mindent megteszek amit kér, de csak a hibákat látja a tetteimben, pedig a szivem - lelkem kiadom érte. Sehova nem enged el, és arra fogja, hogy mert nem csinálom meg úgy a dolgokat, ahogy azt ő elvárja tőlem.

Az iskolai átlagom 4-es, ezzel az egy dologgal nem volt még kifogása. Sehova nem enged el, és arra fogja, hogy mert nem csinálom meg úgy a dolgokat, ahogy azt ő elvárja tőlem.

Iskola mellett dolgozom, hogy segítsek neki, de még így se néz semmibe.

Egyiknap megkérdeztem tőle, hogy szeret-e egyáltalán, s erre azt felelte, "Amikor nem csinálok rosszat, akkor igen."

Ezt hogy értsem? Amikor mindenért lebasz, akkor nem szeret, de amikor nem csinálok semmit és a szobámban ülök akkor meg szeret?

Mit tegyek? Mit csináljak, hogy engem is szeressen?

Valaki járt már hasonló cipőben? Tanácsok?

Csak értelmes válaszokat.! A trollok most mellőzzenek!


2015. ápr. 4. 14:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

apukámmal igen jól kijövök, csak annyi a hátrány, hogy ő távolabb lakik tőlem.

És ahogy utána érdeklődtünk, csak akkor költözhetnél át hozzá, ha anyukám rendszeres alkohol/drog fogyasztó lenne.

Ha ezek nincsenek meg, akkor csak a másik szülő beleegyezésével lehetne.

2015. ápr. 4. 18:01
 12/14 anonim ***** válasza:
Kivárod, hogy betöltsd a 18-at, ami alig egy év, s máris leléphetsz. Sajnos vannak olyanok, akik nem anyának valók.
2015. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, hogy engem is szeressen?" - sajnos semmit sem tehetsz. A szeretet nem tudod kikényszeríteni.

Ha úgy viselkedsz, ahogy azt ő elvárja, akkor legfeljebb elégedett lesz veled vagy büszke rád, de attól nem fog (jobban) szeretni.

Az is lehet, hogy szeret, csak valamiért nem tudja kimutatni.

2015. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nem gondoltál még arra,hogy esetleg féltékeny rád?17vagy már gondolom javában nőies...lehet féltékeny a fiatalságodra,üdeségedre arra,hogy te még élheted az életed ezért nem enged sehova.Megpróbálja tönkretenni az önbizalmad azzal,hogy mindig kritizál.Egyszer olvastam egy hasonló esetet és ott is a költözés volt a megoldás.Egyébként ne akarj küzdeni egy ilyen anya szeretetéért.Neki alapból szeretni kellene,hiszen a lánya vagy.
2015. ápr. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!