Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés

Tudni kell, a szüleim elváltak, és innentől kezdve tapasztaltam a dolgokat.

Már egészen kicsi korom óta a háttérbe szorulok anyám csávói mellett. Folyton hanyagol, mintha nem is lennék. Nekem egyik szülinapomra se csinálta a kedvenc ételem, míg az aktuális pasinak mindent megadott.

Velem nem igazán beszélget, ha kezdeményezek is, mindig "leráz" valami indokkal.. Mindent megteszek amit kér, de csak a hibákat látja a tetteimben, pedig a szivem - lelkem kiadom érte. Sehova nem enged el, és arra fogja, hogy mert nem csinálom meg úgy a dolgokat, ahogy azt ő elvárja tőlem.

Az iskolai átlagom 4-es, ezzel az egy dologgal nem volt még kifogása. Sehova nem enged el, és arra fogja, hogy mert nem csinálom meg úgy a dolgokat, ahogy azt ő elvárja tőlem.

Iskola mellett dolgozom, hogy segítsek neki, de még így se néz semmibe.

Egyiknap megkérdeztem tőle, hogy szeret-e egyáltalán, s erre azt felelte, "Amikor nem csinálok rosszat, akkor igen."

Ezt hogy értsem? Amikor mindenért lebasz, akkor nem szeret, de amikor nem csinálok semmit és a szobámban ülök akkor meg szeret?

Mit tegyek? Mit csináljak, hogy engem is szeressen?

Valaki járt már hasonló cipőben? Tanácsok?

Csak értelmes válaszokat.! A trollok most mellőzzenek!


2015. ápr. 4. 14:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kicsit értelmetlen lett, remélem megértitek a problémám
2015. ápr. 4. 14:53
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy érzi, hogy ha valamit kér és nem csinálod meg, az azért van, mert nem szereted? Talán azt gondolja, szándékosan vagy rossz, mert utálod őt és bosszantani akarod? Nem tudom, a szülők néha mondanak jó nagy ökörségeket, amit nem is gondolnak komolyan és egy nap múlva már azt is elfelejtik, hogy mondták és sejtelmük sincs róla, hogy az a gyereket mennyire érzékenyen érinti és netán egy életre megjegyzi.
2015. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Hány éves vagy? Fiú/lány? Egyébként sajnos sok ilyen van. Az, hogy a pasik fontosabbak, számomra undorító. Mégiscsak te vagy a gyereke, akit megszült! Szerintem állj elé, és úgy, ahogy itt is leírtad, közöld vele a tényeket, hogy neked mi fáj és miért fáj. Egyébként hogy érti, hogy rossz vagy? Csinálsz rossz dolgokat?
2015. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
szerintem ez a korodtol is nagyon fugg...az biztos ,hogy ha tenyleg komoly a helyzet es nem valami tini lazzadas ,akkor valamit tenned kell,mert magatol nem fog valtozni a helyzeted!
2015. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt. Elobb utobb elkoltozol es jobb lesz a hangulat, nem lesz ki miatt feszultnek lenned otthon.

Vannak barataid akikre szamithatsz? Akikben megbizol?

2015. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló, nekem semmi rossz szábdékom nincs iránta.. Én próbálom őt szeretni csak úgy érzem, ez vissza felé nem megy.


2. 17 éves lány vagyok. Próbáltam erről beszélni vele, hogy nem igazán tetszik ez a fenállás nekem, erre azt válaszolta, hogy fél hogy egyedül marad. És nem tud mit tenni. A rossz dolgokat arra érti, mikor számára nem megfelelően takarítok ki.


Barátaim nem igazán vannak, egyedül apukámra tudnék számítani, de anya nem engedi, hogy hozzá költözzek.


Köszönöm a többi választ!

2015. ápr. 4. 16:01
 7/14 anonim válasza:
Azt mondta, hogy fél hogy egyedül marad? Te talán egy senki vagy? Ha veled rendesen bánna, akkor te is normális leszel felé, és te ott leszel neki, nem lesz egyedül. Valahogy ezt kellene vele megértetned.
2015. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
az enyém sem jobb,ne aggódj!Sok asszony nem anya csak annak mondják.....inkább csak szülő....de én hívnám őket:csak b...ónak :(
2015. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát én most legszívesebben megölelnélek és nagyon sajnálom, hogy anyukád arra kérdésre, hogy szeret e téged ezt a borzalmas választ tudta csak adni. Én is anya vagyok, még kicsik a lányaim, de ilyet soha nem mondanék nekik (ha igen, valaki pofozzon fel!). Én ennél rosszabbat el se tudok képzelni, hogy egy fiatal lány még a saját anyában sem bízhat meg igazán. Apukáddal milyen a kapcsolatod? Azt ő nem tilthatja meg, hogy hozzáköltözz, legfeljebb bíróságig is el kéne vinni az ügyet, ha nem megy bele. Viszont ez meg megint egy hatalmas herce-hurca lenne. Szóval a legjobb, amit tehetsz, hogy ha kell sokszor leülsz vele beszélgetni és elmondod neki, mit érzel, hogy érzel. És ne hagyd, hogy lerázzon. A kérdéseidet is tedd fel, pl. amit itt kérdeztél, hogy hogy értsed azt hogy mikor szeret, mikor nem. Mindent és követeld tőle a választ. Abban biztos vagyok, hgoy szeret, csak úgy gondolja, te mindig ott vagy neki és téged nem kell "elbűvölnie" úgy, mint a férfiakat. Viszont ha felfogja majd, hogy te mit érzel, remélhetőleg sokkal jobban odafigyel majd rád is. Legalább is remélem!
2015. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igyekszem vele minél több beszélgetést kezdeményezni és megbeszélni vele a problémáim.(!)

2015. ápr. 4. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!