Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem anyám meg a...

Miért ilyen velem anyám meg a nővérem?

Figyelt kérdés

Az egész családból apával vagyok jóba, meg a másik nővéremmel, de ő már nem velünk él. A másik nővérem és az anyám olyan, mintha utálnának. Állandóan olyanokat mondanak, hogy fogyatékos vagyok, mert kicsit ügyetlen vagyok és sokszor elejtek dolgokat, vagy megbotlok tárgyakban, stb. De egyébként az iskolában egész jó jegyeim vannak és barátaim is vannak, szóval nem hiszem, hogy fogyatékos lennék. Mégis mindig, amikor csinálok valami ilyesmit, már egyből elkezdenek kibeszélni engem és hallom, ahogy ilyeneket mondanak, hogy

"-Ez nem normális

-Hát szerintem se, de nem tudok vele mit csinálni"

vagy:

"-Vigyétek már el ezt a valamit egy orvoshoz, biztos van valami agybaja"

és még sorolhatnám...

Meg azért is mindig ilyeneket mondanak, mert van, hogy csak úgy spontán odamegyek apukámhoz és megkérdezem, hogy megölel-e, vagy megkérdezem, hogy szeret-e. Anyámtól eddig egyszer mertem megkérdezni, hogy megölel-e, de akkor is csak ordibálni kezdett velem, hogy "Nőjél már fel, te idióta, úgy viselkedsz, mint valami dedós, mindenki rajtad röhög, nem veszed magad észre??"

Miért csinálják ezt? Szerintetek mit kéne tennem?

17/L


2015. febr. 14. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
17 évesen már valóban viselkedhetnél ennél kicsit felnőttesebben. Pl. nem kell mindig bújni, el kell tudni fogadni, hogyha vki ezt nem szereti stb. De ettől független a leírtak alapján anyukád és a nővérkéd eléggé primitívek. És szerintem az érzelmi iqjuk egyenlő a nullával. Sajnos vannak ilyen emberek. Ez van.
2015. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyet mondok teneked,ha lesz gyerekes ne legyél ilyen.
2015. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
66%

Biztos nővéred pedig anyuci kedvence ..

Úgy utálom az ilyet sosem értettem, hogy miért kell különbséget tennie valakinek a gyerekei között -.-

De legalább apukád szeret téged, ami jó ..

Ja és az , hogy bújós valaki szerintem az egyáltalán nem azt jeleni , hogy gyerekes .. Lehet, hogy pont anyukád miatt vagy ilyen, amiről meg nem tehetsz..

2015. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ő anyám kedvence és ez ki is mutatja...bírom, hogy amikor én merek mondani valamit nővéremnek, ami nem tetszik neki, anyám máris engem ordít le, hogy mióta én ott vagyok, csak veszekedés van stb, de mikor ő mond ilyeneket nekem, hogy fogyatékos, meg idióta, akkor még csak rá se szól -.-
2015. febr. 14. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Hat elso, teged se irigyellek. Attol nem lesz gyerekes az ember, ha kifejezi a szeretet a csalatagjai fele, vagy megoleli oket. Kerdezo. Hasonlo helyzetben volt a parom, mint te. Vegeredmenyben a batyja, akit kenyeztette, ajnroztak, imadtak egy eletkeptelen gyerek maradt 30 eves korara is. Mivel semmi kritikat nem kapott otthonrol, minden el volt nezve neki, semmit nem kepes megcsinlni/elintezni maganak, nem kepes egy tarsasag se elviselni, mivel mindenen megsertodik, mindenkit bunkon kritizal, es most isszk meg levet a szulok, mert nem lehet kirkni othonrol. Se nyelvtudas, se szakma, se vegzettseg. Parom pedig talpraesett lett, kitunoen diplomazott es jol keres. Most persze o a csalad buszkesege.
2015. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

30 évesen még a szüleivel él? Jézusom :D Mondjuk nálunk is hasonló a helyzet, mivel az én nővérem is 30 éves, csak őt anyáék még nem akarják kitenni, mert van egy kölyke is és amikor egyszer is meg merték neki említeni, hogy azért jó lenne, ha ennyi idősen már saját lábra állna, mert apa már nyugdíjas is és már nem annyira tudnak eltartani +2 embert, ráadásul a kölykével alig foglalkozik és lényegében anyámék nevelik és az is elég megerőltető nekik ennyi idősen, hogy még egy 7 évest is nevelniük kell...Na mindegy. És a lényeg, hogy erre elkezdett hisztizni és eljátszotta a hattyú halálát kb és olyanokat vágott a fejükhöz, hogy "Képesek lennétek a saját unokátokat kirakni az utcára??"

Annyira undorító egy ember, hogy az valami hihetetlen -.- Én azután, hogy leérettségiztem, már szeretnék minél hamarabb elköltözni, hogy legalább ne legyek apáék terhére, ez meg szerintem még 40 évesen is itt fog élni.

2015. febr. 14. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
17 évesen mért viselkedsz úgy mint egy kisgyerek, keres barátokat te szerencsétlen kis bal'asz
2015. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!