Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? Ha ottt...

Miért ilyen anyám? Ha ottt van a nővérem a kisfiával akkor nem foglalkozik velem.21n

Figyelt kérdés
Mindhárman külön élünk.ma is elmentem anyámhoz,ott volt a nővérem.vele jó a viszonyom.de ha ott van ő anyám rám se bagózik.
2012. máj. 5. 19:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Direkt úgy csinál,mintha nem hallaná amit mondok.mintha mutatni akarná tesómnak hogy nem vagyunk jóban.miért?
2012. máj. 5. 19:06
 2/11 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe,lehet,hogy szíd a testvéremnek a hátam mögött és nem akar kétszínűnek látszani,hogy normális velem.
2012. máj. 5. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáltál erről kérdezni anyukádtól,attól függetlenül,hogy úgy csinál mintha nem lennél ott?


Ha nem válaszolna így se,akkor a tesódat kérd meg,hogy faggassa ki...

2012. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem ér rá velem foglalkozni mindig.2hetente megyek hozzá és ha épp ott a tesóm újabban inkább hamar haza is jövök.
2012. máj. 5. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Te magad erre még nem jöttél rá?

Figyeld csak meg az érzéseidet, mit érzel, amikor anyád rád se bagózik - mit érzel anyád felé és mit érzel a nővéred felé? Na ez a célja. :(


Egyszerű: a nővéreddel beszéld meg, hogy mikor találkozhatsz vele kettesben - anyád nélkül-, anyád felé zárd a kommunikációt (nem kell mindent ellocsogni neki), a nővéredet kérd meg, hogy anyukát ne engedje föl, amikor te ott vagy, mert neked ez nagyon rosszul esik (már az, hogy anyuka játszmázik és ignorál téged, valamint irigységet kelt a nővéred felé és szítja a testvérféltékenységet).


21 évesen anyukának nemigen kell foglalkozni egy emberrel. Talán anyuka helyett érdemes volna barátokat keresni, a Világ felé fordulni, és begyűjteni egy pasit (vagy ha az vagy egy csajt) magad mellé.


Anyuka rögtön észrevenné, hogy van egy másik gyereke is. Apukád hol van? Él még? Talán felvehetnéd vele a kapcsolatot, ha él és te szeretnél vele találkozni.

2012. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Apuval is jóban vagyok,másik városban él.van barátom,barátnőim,nem ez a gond.de nem érte a pszichológiáját miért kétszínű anyu.
2012. máj. 5. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az unoka foglalja le ennyire.
2012. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe, hogy a nővérednek gyereke van, ettől értékelődött fel - nem biztos, hogy direkt akar megbántani, szerintem ha mondanád neki, még meg is sértődne, hogy miért nem érted meg, hogy ez szerinte a normális, ha az unokája anyjára most jobban figyel egy darabig.

Amikor kettesben vagytok anyukáddal, akkor szokott ilyen érzésed támadni?

2012. máj. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem.de ha a kisfiú nincs ott csak tesóm,akkor is ilyen.most nővérem a fia miatt különlegesebb mint én?
2012. máj. 6. 07:12
 10/11 anonim ***** válasza:

valamilyen szinten igen. sokan be vannak sózva hogy nagymamák lettek. rokonlátogatáson voltunk, van kisbaba, anyám végig annak gügyögött "jaja bárcsak nálaunk is lenne már unoka" -felkiáltásokkal, meghogy milyen rég érzett már jó babaszagot, meg fogott puha babalábat -.-

persze hogy érdekesebb most számára a nővéred, biztos sokszor arról beszélnek, mit csinál már egyedül a gyerek, anya adja a tanácsokat hogy így kéne, úgy kéne

szerintem ez idővel enyhül, ha máskor nem akkor mikor neked lesz babád.

21/L

2012. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!